Terrassi karkass (plaan piltidega)

Pirakasmaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 10 Dets 2012, 20:22
On tänanud: 5 korda

Terrassi karkass (plaan piltidega)

Lugemata postitus Postitas Pirakasmaja »

Kasutasin terrassi planeerimiseks http://terrass.ee/terrassi-ehitus/terrassi-karkass/ välja toodud juhiseid.
Ehk siis alumised prussid läbimõõduga 50×150 paigaldatakse tugipostidele sammuga 1,5m ja paraleelsete vahedega 1m teineteisest. Järgmine kiht 50×100 prusse paigaldatakse risti esimese kihi peale sammuga 0,6m.

Pealtvaade
http://www.upload.ee/image/5747958/1_1.png
Pilk karkassile alt
http://www.upload.ee/image/5747960/2_1.png

Kas tundub enam-vähem õige?

Nüüd mis teha nende tugipostidega, kas on lihtsamat alternatiivi valamisele?
Näiteks mingid plokid laduda, selle peale ruberoid, selle peale suurem puitklots ning edasi tuleb karkass.
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Terrassi karkass (plaan piltidega)

Lugemata postitus Postitas toomas »

Külaline
külaline

Re: Terrassi karkass (plaan piltidega)

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kui sul külmakerkeid ei ole karta, maapind stabiilne ja ühtlane siis fibo täiesti ideaalne lahendus. mul terrass juba 10a lahtisele fibole toetub ja pole häda midagi - kolm 200st fibo üksteise otsas, ruberoid peal, neile toetud 50x200 kande pruss. fibo postid pandud ca 2m tagant (1,8...1,9). fibo on lahtiselt, st mingit mörti pole vahele topitud.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Terrassi karkass (plaan piltidega)

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

No miks fibo? Miks mitte betoon plokk? Pane kasvõi betoonist tänavakivi lapiti maha.

Isegi kurat ehitusfirma tegelinski kasutas sõna fibo kui rääkisime 4 meetrit kõrgest müürist õuetingimustes. Pidin parandama ja siis muidugi "jajah, jajah...."

Fibo on hea kerge ehitusplokk millega ehitada müüre, mis jäävad ilmastiku eest suures osas kaitstuks. Näiteks maja sein vundamendi peal ja katuse all.
vanaema on sul veteran...
Külaline
külaline

Re: Terrassi karkass (plaan piltidega)

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Võib-olla kommenteerin mööda, sest ei näe sinu üleslaetud pilte ja ei tea kui kõrged su postid on. Aga ise valasin postid torudesse. Labidaga auk maasse, augu põhja lapik paekivi, selle peale torujupp, metallpulk kah armatuuriks sisse ja poolest saadik segu täis. Ajasin augu kohe mulda täis - segu kivistub ka maa all.

Seejärel kruvisin taladele kandehargid külge ja torkasin harkide otsad torudesse (talad toestasin ja rihtisin ajutiselt otstest) ning valasin torud lõpuni segu täis ning lasin kivistuma.

See oli minu meelest kõige lihtsam viis talad rihti saada... ;)

Torudena kasutasin igasugu jääke - 110 kanalitoru juppe, vihmaveetoru juppe ja vendi toru juppe.

12 aastat on seisnud, ei kurda.

Veel - laudise kruvisin kinni altpoolt üles, selleks lasin tala kõrvale täiendava reika kinni. Oli üksjagu ebamugav nikerdada aga ei jäänud kruvipäid/auke terrassi pinnale näha... ainult viimase laua kruvid läksid ülalt alla. Mul on terrassi ümber paekivist müür - see viimane laud ei olnud kõige äärmine.

Ma ei saa aru, miks see roostevaba spets terrassikruvi on lõpuni keermega? Ise kasutasin neid, millel enne pead sile osa - see tõmbab laua tala külge kõvasti kinni.
Kuidas nende täispikkuses keermega kruvidega peaks üldse kruvima? :scratch:
jaguar 3
külaline

Re: Terrassi karkass (plaan piltidega)

Lugemata postitus Postitas jaguar 3 »

Mina ehitasin omale eelmine aasta terrassi. Tugipostideks kasutasin kruvivundamenti, krinneri omi, 135cm pikki terrassile ja 90cm astmetele. Väga kiire paigaldada. Maa sisse käsitsi keeramine muidugi nõuab suht suurt füüsilist pingutust, kuid mitte võimatu. See aasta sai ehitatud välibassein ja tegin ka sinna terrassi ümber. Kuid kuna mõlemad terrassid moodustavad ühe terviku, selgus et eelmise aasta ja selle aasta laudade värvitoon tuleb tahes tahtmata erinev. Nii ei saa.
Eksperimenteerisin eelmine aasta pruuni tooniga, loomulik värv tundus liiga hele. Aga pingutasin üle ja sai liiga tume. Nüüd see aasta vahetasin lauad vanal terrassil heledamate vastu välja + uus terrass. Tumepruun laud aga ideaalselt sobis külgedeks, niiet kadu suurt ei tulnd.
Hoolduse kohta võin niipalju öelda et ei piisa õlitamisest paar korda aastas. Pleekib ära ja läheb ruttu koledaks päikese käes. Suvel õlitan kord kuus, sügisel/kevadel muidugi harvem, kokku tuleb nii 5 korda aastas õlitamast.
Praanik
külaline

Re: Terrassi karkass (plaan piltidega)

Lugemata postitus Postitas Praanik »

Ootoot. 5 korda aastas õlitad terrassi?
Veidi üle ei pinguta?
Mis õliga teed, mis laud? Kuusk v mänd?
Loomulikult värv veidi muutub ajaga ning õlikihti peab Uuendama, aga lihtsurelikid teevad seda iga paari aasta järel, mõni viitsi siiski
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Terrassi karkass (plaan piltidega)

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

jaguar 3 kirjutas:kokku tuleb nii 5 korda aastas õlitamast.
See on siis maist septembrini, iga kuu õlitad? Eelmine õli ei jõua veel ära kuivadagi. Ma õlitasin 10 aasta jooksul neljandat korda, nüüd hakkas küll juba ära tuhmuma.
officer
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 499
Liitunud: 19 Jaan 2014, 09:19
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Terrassi karkass (plaan piltidega)

Lugemata postitus Postitas officer »

jaguar 3 kirjutas: Suvel õlitan kord kuus, sügisel/kevadel muidugi harvem, kokku tuleb nii 5 korda aastas õlitamast.
...sama sagedusega võtan ma viina!
jaguar 3
külaline

Re: Terrassi karkass (plaan piltidega)

Lugemata postitus Postitas jaguar 3 »

Praanik kirjutas:Ootoot. 5 korda aastas õlitad terrassi?
Veidi üle ei pinguta?
Mis õliga teed, mis laud? Kuusk v mänd?
Loomulikult värv veidi muutub ajaga ning õlikihti peab Uuendama, aga lihtsurelikid teevad seda iga paari aasta järel, mõni viitsi siiski
Jah, eelmine aasta õlitasin 4 korda, see aasta juba kaks, varsti teen kolmanda tiiru ka. Sellises tempos tuleb 5 korda aastas ära. No ma ei tea, poest tood materjali, lööd selle terrassile, õlitad ära - on ilus pruun. Kuu aja pärast vaatad - no pole enam see. Ja ei olegi midagi muud kui uus õlikiht peale, siis pruunikas toon taastub. Kui ei õlita siis ei olegi erilist vahet, kas osta roheline või pruun laud, kõik nad pleekivad ühesuguseks ja suht ruttu.
Laud mänd pruun. Õli Aura terrassiõli.
officer
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 499
Liitunud: 19 Jaan 2014, 09:19
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Terrassi karkass (plaan piltidega)

Lugemata postitus Postitas officer »

...aga miks just Aura õli?
Kas sellega on hea ja saab tihti....ma mõtlen õlitamist?
jaguar 3
külaline

Re: Terrassi karkass (plaan piltidega)

Lugemata postitus Postitas jaguar 3 »

officer kirjutas:...aga miks just Aura õli?
Kas sellega on hea ja saab tihti....ma mõtlen õlitamist?
Ega ei olegi erilist põhjust miks just Aura. Oli poes suur soodustus talle ja ostsingi kohe hulgilt. Arvasin et jagub nüüd mitmeks aastaks, aga ei, iga õlitamisega lähebki 9l pang peaaegu ära.
Aga tähelepanek: eelmine aasta kasutasin mingit teist õli. Peale vihma kõik vesi jäi suurte tilkadena terrassile. Auraga aga sellist nähtust pole täheldand. Muidugi siis oli mul toonitud immutusaine ka all, äki sellepärast? Või ongi õlid erineva toimega?
küpsik
külaline

Re: Terrassi karkass (plaan piltidega)

Lugemata postitus Postitas küpsik »

Praanik kirjutas:Ootoot. 5 korda aastas õlitad terrassi?
Veidi üle ei pinguta?
Tahad viin su kokku autopedega kes iga päev nühib, peseb, lakub, silitab oma 10 aastat vana ronti.
Samas kui meeldib las nühib, kui kellegile meeldib las õlitab oma terassi, ei ole see mingi ülepingutamine.
Vasta