Töötasapind kööki

insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Töötasapind kööki

Lugemata postitus Postitas insippo »

Mõtlesin, et teen 2x osb plaat, vannitoa veetõke, keraamiline plaat peale, ette mingi puit liist (tammest näiteks). Vuuke ei tee heledaid. Mõtlen seda, et kas plaadi sisse ei imbu see kõik mis seal peal hakkab toimuma ? On neid väikeseid plaate võrgul, klaasist. 20x20 mm või midagi taolist. Sõber tegi sauna kapi peale midagi taolist aga ta ei kasuta ka seda kappi nii tihti nagu köögis tavaliselt kombeks.
Expert
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 365
Liitunud: 16 Mär 2010, 22:10
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Töötasapind kööki

Lugemata postitus Postitas Expert »

Mis selle nn.isetegemise mõte on ? Idee iseenesest meeldib ? OSB kõvasti üle ? Või tammeliistu nurgas vedelemas ? Vannitoa tegemisest jäi klaasmozaiiki üle ?
Naine ajab peale nagu uni, et jube ilus on selline lahendus ?

Kasuta 30 päeva reeglit, loe kõik + ja - kokku ja lase ideel settida, kui kuu aja pärast ikka veel leiad (või naine leiab), et jube hea mõte siis tee ära.

Tunnen kaasa sellele kes neid vuuke puhastama hakkab regulaarselt... :wave:
Olukord Eesti ehitusturul on "suurepärane", kuid mitte lootusetu...
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Töötasapind kööki

Lugemata postitus Postitas insippo »

Ma seda vuukide puhastamist just mõtlengi. Kui vuuk on tume siis pole nagu midagi näha. Pole üle midagi ja naist ka pole enam. Tegelt jah. Vuugi täide on selline kuhu hakkab kinni igast asju ja enam puhtaks ei saa. Raiska hirmus raha ära ja aastapärast viska minema. Tahtsin puidust teha aga ei ole millegiga ka viimistleda, et kestaks.
Külaline
külaline

Re: Töötasapind kööki

Lugemata postitus Postitas Külaline »

insippo kirjutas:Ma seda vuukide puhastamist just mõtlengi. Kui vuuk on tume siis pole nagu midagi näha. Pole üle midagi ja naist ka pole enam. Tegelt jah. Vuugi täide on selline kuhu hakkab kinni igast asju ja enam puhtaks ei saa. Raiska hirmus raha ära ja aastapärast viska minema. Tahtsin puidust teha aga ei ole millegiga ka viimistleda, et kestaks.
puidust tasapind tee õlivahaga üle, saicose (http://www.koduporand.ee/?id=1638&produ ... ory_id=145) õlivaha võib kasutada see sobib ka puulusikate õlitamiseks, vetthülgav, tuldsülgav (jätad õlitamiskaltsud nurka vedelema, isesüttiv) , kaitseb puitu UV eest ja ei kolleta jne

keraamiline mosaiik on ilus, aga tumeda vuugi pealt paistab plekk samamoodi nagu heledaltki, abiks on vuukide hooldus kaitsevahendiga, võib ka kivipindadele mõeldud vaha kasutada jne
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Töötasapind kööki

Lugemata postitus Postitas insippo »

Puit on muidugi ilusam. Pärnus tehakse kase kilpi aga mure on sellega, et kuidas nurk kokku panna.

43 eurot 0,75l purk :shock:

Saab ka nii osta http://www.ebay.com/itm/Treatex-Hardwax ... 43c6e03f93
Külaline
külaline

Re: Töötasapind kööki

Lugemata postitus Postitas Külaline »

insippo kirjutas:Puit on muidugi ilusam. Pärnus tehakse kase kilpi aga mure on sellega, et kuidas nurk kokku panna.

43 eurot 0,75l purk :shock:

Saab ka nii osta http://www.ebay.com/itm/Treatex-Hardwax ... 43c6e03f93
nurga võib panna lihtsalt risti või lõigata 45, soonega, ilma ja pärast lihvid tasaskes, kui väike ebakõla peakskitekkima

vaata ennem kas see 4 sendine õli sobib pindadele millel sa toiduaineid pärast hoiad ja ei reageeri banaanikoorega jne . õlil , õlivahal ja õlil, õlivahal on väga suur vahe sees.Võid ka 1.59 eurose rapsiõliga tasapindu hooldada, tulemus on ka alguses ju väga ilus, lihtsalt kestab vähem ja ei anna UV kaitset jne. selle 43 eurtsiga saad sa seda pinda kogu oma eluaja vahatada ja müügil ka väiksemaid purke. Muid vahendeid valides jälgi kas on mõeldud põrandale või töötasapinnale jne.
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Töötasapind kööki

Lugemata postitus Postitas insippo »

Mul see kõik alles veel projekti faasis. Kogun mõtteid. Ammu olen tahtnud ise midagi teha puidust. See nurk jääb täpselt sellisesse kohta kuhu tuleb kraanikauss. Siis peab ka tegema need vertikaalsed kohad kilbil. Sealt hakkab muidu niiskus sisse ronima. See 43 eurtsi pole hullu kui tulemus jääb söödav :) Teed ära ja pärast on kannis ikkagi ning ei kesta. Sõber tegi koju ja ostis midagi Pärnust värvikeskusest aga ei pidanud vastu. Mingi kallis asi oli, lakk või vaha. Ma ei mäleta.
rst
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 292
Liitunud: 30 Okt 2013, 17:18
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Töötasapind kööki

Lugemata postitus Postitas rst »

Ise kasutasin Tikkurilla Wood Wax'i köögi söögilaua vahatamiseks.
http://www.tikkurila.ee/ehitus-_ja_remo ... .363.shtml

Jääb pinna pigem matiks, kui läikivaks. 0.33L purk oli vist 7€. Pind jääb ilusti hüdrofoobne ja vedelike sisse ei ime. Ma katsin köögi lauda (1.6m2) 3 korda ning 1/3 purki jäi veel alles.
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Töötasapind kööki

Lugemata postitus Postitas insippo »

Töötasapinnale on ekstreemsemat vahendit vaja. Ma mõtlen, et kas teha alla kappidele vaheseinad vanadest tellistest või ikka osta poest saepuruplaat.
Külaline
külaline

Re: Töötasapind kööki

Lugemata postitus Postitas Külaline »

insippo kirjutas:Töötasapinnale on ekstreemsemat vahendit vaja. Ma mõtlen, et kas teha alla kappidele vaheseinad vanadest tellistest või ikka osta poest saepuruplaat.
lihtsalt üks võimalik idee: kui kasest teed tasapinna, siis too k-rautast kertopuud ja tee sellest kogu mööbli karkass ja kraanikausi alla teed tsipa tugevama karkassi, kappidel ei pea vaheseinu olema saad sisse pikad riiulid panna. ette saab panna uksed nagu ikka.

Kui sul kraanikauss jääb nurka, siis tasuks see nurk teha tüüblite ja liimiga ennem ära , et ei jääks vuuki millest vesi võiks sisse minna ja tasapind paigaldada terves tükis . Teine variant on need liitekohad teha väikse faasiga ja läbipaistva hermeetikuga siledaks tõmmata ennem õlitamist. Me muidugi ei tea kui pikk ja mis kujuga köök sul seal on.
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Töötasapind kööki

Lugemata postitus Postitas insippo »

1 tasapind tuleb 2,3m ja nurka tuleb 1,2 nurgast. Mis asi see kertopuu on? Ilma vaheseinteta on jah parem aga pesumasin tuleb ka vahele.
Külaline
külaline

Re: Töötasapind kööki

Lugemata postitus Postitas Külaline »

insippo kirjutas:1 tasapind tuleb 2,3m ja nurka tuleb 1,2 nurgast. Mis asi see kertopuu on? Ilma vaheseinteta on jah parem aga pesumasin tuleb ka vahele.
kertopuu on selline "paks vineerpost" ja kuna sul kasest tasapind plaanis, siis see lihvituna jätaks sulle sama pinna, ta ei ole muidugi viimistluselt 100% A kvaliteedi oma ja neid mis näha jääks peaks valima ja lihtvima. Tulemus võib jääda huvitav, kui vineeri välimus peaks meeldima. Samas on ta väga tugev materjal. see rohkem lihtsalt idee ja peaks üldise disainiga sobima ning valmis kapid/ustega/sahtlitega on sageli lihtsam ja mõistlikum valik.

http://www.k-rauta.ee/pages/product.asp ... ageSize=10
Pilt


see et liitekoht jääb kraanikausi kohale ei ole muidugi unelmate lahendus ja siis oleks mõistlik need jupid omavahel tüüblite ja niiskuskindla PVA -ga ennem tihedalt kinni liimida.
Külaline
külaline

Re: Töötasapind kööki

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:... selle 43 eurtsiga saad sa seda pinda kogu oma eluaja vahatada ...
Enne jabura jutu ajamist võiksid tudeerida natuke tootja infomaterjale!

SÄILITAMINE:
Suletud anumas >5 aastat.


http://www.lincona.ee/wp-content/upload ... JUHEND.pdf


Urmas
Külaline
külaline

Re: Töötasapind kööki

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: SÄILITAMINE:
Suletud anumas >5 aastat.
Milline osa sellest jutust väga jabur :scratch: kui sa juhuslikult seda ise kasutanud ei ole 5+ aastat, siis ei oskagi sa muud arvata . Mul on ta 8+ aastat tänaseks säilinud, segad korralikult läbi ja läheb jälle. Õhutihedalt sulged, siis säilib seniks kui jõuad ära kasutada, külmuda ei tohi lasta. Selle toote puhul on miinuseks ainult kallis hind, osta vähem või osta midagi muud, kui värised. Vabandust, et läheb teemast kaugele :wave:
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Töötasapind kööki

Lugemata postitus Postitas insippo »

Mul oli pahtel 6 a mida ma kasutasin Sheetrock. :)

Huvitavad vineerist postid jah. Peab ainult välja mõtlema kuidas teha karkass. Decoras ja ABC-s ja mujal ka on puidust uksi müüa. Igas mõõdus. Selliseid ribidega nagu ribikardin.
Külaline
külaline

Re: Töötasapind kööki

Lugemata postitus Postitas Külaline »

insippo kirjutas: 09 Mär 2015, 12:30 Töötasapinnale on ekstreemsemat vahendit vaja. Ma mõtlen, et kas teha alla kappidele vaheseinad vanadest tellistest või ikka osta poest saepuruplaat.
:lol: :lol:
Naeran))
proovi kivist köögi töötasapinna - olen rahul :good:
Vasta