Põranda kips?

põrandad, põrandatööd
draggo
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 17 Jaan 2007, 09:27

Põranda kips?

Lugemata postitus Postitas draggo »

Endal projekti märgitud materjaliks põranda kips laagidel, kus vahel peaks olema põrandasoojustus.
Kas põrandakips on ikka mõistlik asi?
kass
külaline

Lugemata postitus Postitas kass »

kas kahtled projekteerijas ja usaldad siinseid nõustamisi ???
draggo
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 17 Jaan 2007, 09:27

Lugemata postitus Postitas draggo »

Ma tahaks teada kas kellegil on sellise asjaga tegemist olnud?
Põrandad peaks ju olema päris vastupidavad aga kips on selline asi mis tekkitab teatud kahtlusi...
Silwer
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 157
Liitunud: 21 Jaan 2007, 20:57
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Silwer »

Mul vennal on kipsplaadid põrandal ja seda siis kahes kihis. Kipsi all veel põrandakütte torud - toimib juba 5 aastat ilma jamadeta.
kass
külaline

Lugemata postitus Postitas kass »

midagi tuleb ju ikka sinna kipsi peale kah !? Olen vaid korra näinud lagunenud-pudenenud kipspõrandat aga see oli ühes nö. ühiskondlikus ruumis ja kaetud PVC kattega, mille tõenäoliselt tõesti tikk-kontsaga ära lõhub.
draggo
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 17 Jaan 2007, 09:27

Lugemata postitus Postitas draggo »

kass kirjutas:midagi tuleb ju ikka sinna kipsi peale kah !? Olen vaid korra näinud lagunenud-pudenenud kipspõrandat aga see oli ühes nö. ühiskondlikus ruumis ja kaetud PVC kattega, mille tõenäoliselt tõesti tikk-kontsaga ära lõhub.
Just see mure endal ongi, et tikkkontsaga saab sellest läbi astuda kui vähegi pehmem kate peal - näiteks PVC või vaipkate. Samas võib ka mingi raskema asja maha kukkumine põrandale liiga teha.
Rommel
külaline

Lugemata postitus Postitas Rommel »

draggo kirjutas:
kass kirjutas:midagi tuleb ju ikka sinna kipsi peale kah !? Olen vaid korra näinud lagunenud-pudenenud kipspõrandat aga see oli ühes nö. ühiskondlikus ruumis ja kaetud PVC kattega, mille tõenäoliselt tõesti tikk-kontsaga ära lõhub.
Just see mure endal ongi, et tikkkontsaga saab sellest läbi astuda kui vähegi pehmem kate peal - näiteks PVC või vaipkate. Samas võib ka mingi raskema asja maha kukkumine põrandale liiga teha.
Paraku on mõnedel vale arusaam põrandakipsist ja aetaxe segamini tugevdatud kipsiga.Ja PVC liimitaxe maha,mis omakorda teeb põrandakipsist veelgi tugevama materjali.No see peab ikka 500 kg-ne inimeseloom olema ,kes sellest tikkkontstega läbi astub. Kui kuskil on probleemid siis järelikult ei ole kasutatud põrandakipsi ( GEK-15 mm )
Kipsis
külaline

Re: Põranda kips?

Lugemata postitus Postitas Kipsis »

Tasanda põrand.
http://www.knauf.ee/et/tooted/brown.html
Tundub lihtne lahendus,
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 416
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Põranda kips?

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Mul on 17 aastat tagasi tehtud : põranda all fibo kergkruus, vist oli sellel kile, ei mäleta, siis kahes kihis kokku liimitud põrandakipsplaadid ja nende peale liimitud puitparkett. Senini pidanud ilusti vastu.
aadukadakas
külaline

Re: Põranda kips?

Lugemata postitus Postitas aadukadakas »

Olen samuti täheldanud, et tugevdatud kipsi peetakse põrandakipsiks. Need on kaks eri toodet. Tundub, et levinud on tugevdatud kipsi põrandates kasutamine põrandakipsi asemel.

Iseenesest on tugevdatud kips tõesti ka nö käega katsudes tavakipsist jupp maad tugevama tundega. Põrandakipsi pole elus käes hoidnud. Sisetunde pealt usun, et see on mitteniiskes keskkonnas tõhus materjal. A sa vaata tootja spetsifikatsiooni.
Vasta