Kuidas teha uus põrand korterisse?

põrandad, põrandatööd
uko
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 19 Mär 2019, 20:55

Kuidas teha uus põrand korterisse?

Lugemata postitus Postitas uko »

Lugu selline,et põrand sai korraliku veekahjustuse ja nüüd oleks vaja teha uus.
Kuna vana põranda paksus on kõigest 5 cm ja uut põrandat ei taha palju kõrgemat teha siis see seab teatud piirid.
Ise mõtlesin,et alustuseks teeks isevalguvaga tasaseks siis paneks põrandakütte plaadi ja sellepeale juba põrandakatte(10mm laminaadi).Ja ehk paneks veel betooni ja põrandakütte plaadi vahele veel mingi sammumüraplaadi.Kauges tulevikus tuleb ka ülejäänud 2 tuba ära teha.

Kui oskate mingi muu lahenduse soovitada,et uue põranda kõrgus koos kattega oleks max 6-7cm siis andke aga teada.
uko
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 19 Mär 2019, 20:55

Re: Kuidas teha uus põrand korterisse?

Lugemata postitus Postitas uko »

Tundub,et keegi ei oska paremat varianti välja käia.Ise olen jõudnud järeldusele,et loobun põrandaküttest(radikad jäävad alles) ja tasandan isevalguvaga põhja ära ja teen uue põranda samal viisil nagu oli vana st. 2 kihti sammusummutus plaati ja sellepeale osb plaat(seda peab veel uurima täpsemalt).Sedasi saan uue põranda u samale kõrgusele nagu oli vana.

Soovitage head isevalguvat segu mis ikka valguks ilusti, mitte ei jääks hunnikusse(olen kokkupuutunud sellise nn isevalguva tasandusseguga mis kohe mitte ei valgunud ise laiali).
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuidas teha uus põrand korterisse?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

uko kirjutas: 23 Mär 2019, 19:21 Soovitage head isevalguvat segu mis ikka valguks ilusti, mitte ei jääks hunnikusse(olen kokkupuutunud sellise nn isevalguva tasandusseguga mis kohe mitte ei valgunud ise laiali).
Mul oli palavik. Võtsin rohtu, aga ei aidanud. Mis rohtu peaksin võtma, et palavik alla läheks?
Sinus või sinu poolt kasutatud tehnoloogias ei võinud viga olla?
Viimati muutis Urmas, 23 Mär 2019, 22:52, muudetud 1 kord kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
uko
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 19 Mär 2019, 20:55

Re: Kuidas teha uus põrand korterisse?

Lugemata postitus Postitas uko »

Urmas kirjutas: 23 Mär 2019, 22:39
uko kirjutas: 23 Mär 2019, 19:21 Soovitage head isevalguvat segu mis ikka valguks ilusti, mitte ei jääks hunnikusse(olen kokkupuutunud sellise nn isevalguva tasandusseguga mis kohe mitte ei valgunud ise laiali).
Sinus või sinu poolt kasutatud tehnoloogias ei võinud viga olla?
Julgen kahelda,et viga minus oli.Aga tont seda teab,äkki vajas see segu mingit erilist puudutust,et valguma hakkaks :grin:
uko
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 19 Mär 2019, 20:55

Re: Kuidas teha uus põrand korterisse?

Lugemata postitus Postitas uko »

Mõtetu foorum.Üle 400 vaatamise ja mitte keegi ei oska midagi muud öelda peale 1 tegelase,kellel oli palavik...Jutud selle foorumi kohta peavad siiski paika...
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Kuidas teha uus põrand korterisse?

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Ise nivelleeruv või isetasanduv segu - selles on küsimus. Isetasanduva kannatab väga edukalt "hunnikusse" valada, eriti kui segus pole õiges koguses vett. Ja isegi õige veekoguse puhul tuleb segu latiga õigeks tõmmata, mitte kallata keset põrandat maha ja loota, et ise loodi vajub - ei vaju! Selle segu puhul ei jää lihtsalt järske rante nagu tavabetoonil ja pind jääb sile nagu lihvitud betoonil.
Vasta