Vana maja põranda renoveerimine

põrandad, põrandatööd
janx4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Juun 2010, 10:27
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Vana maja põranda renoveerimine

Lugemata postitus Postitas janx4 »

Tere

Tulevikus tuleb käsile võtta aga vaikselt peaks juba uurima hakkama.
Ainus mis tean hetkel on see, et laudpõrand ja vundamendil tuulutusavasid ei ole.
Tegu u. 1935a. majaga.
See mis põranda alt välja tuleb selgub siis kui lammutama hakkan.
Aga ennem tahaks natuke teoretiseerida.
Jäi silma selline artikkel: https://www.kodus.ee/artikkel/kuidas-ta ... a-porandat
Just see osa:
--------------------
Üldteada on, et betoonpõranda puhul pannakse kõige alla tavaliselt killustik, mille peale peenike liivakiht, seejärel 150 mm paksune vahtpolüsterool, kile ja siis valatakse betoon. Uue puitpõranda puhul aga ei tohi kilet mingil juhul panna, sest veeauru liikumise suund, nagu ka eelpool märgitud, on majas ülevalt alla! Kilega betoonile õhu juurdevool suletakse ning sellega takistatakse betooni kuivamist. Antud juhul tuleb kile paigaldada hoopis betooni peale just selleks, et vältida betooni niiskuse jõudmist laudadesse. Kile asemel sobib taas kasutada ehitusfooliumit.
---------------------
Siit küsimused:
1. Kas siin valatakse betoon otse EPS'ile? Kas see ei takista betooni kuivamist/veeauru liikumist?
2. Ehitusfooliumi näide - nagu niisama laotatakse betoonile? Vahed teibitakse? Või?
3. Betoonvalu eraldatakse vundamenist/soklist EPS'iga? Kas ainult betoon või ka selle alla jääv kild ja liiv?

Kas üldse eelpoolmainitud meetod - kus vana põrand asendada betoonalusele rajatud laudpõrandaga on okei lähenemine?
Külaline
külaline

Re: Vana maja põranda renoveerimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Ega iga mõttevälgatus ei ole veel "üldteadmine". Artikli kirjutajal lihtsal on asjad sassis, aga hirmsasti tahaks tarkust välja pritsida. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
janx4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Juun 2010, 10:27
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Vana maja põranda renoveerimine

Lugemata postitus Postitas janx4 »

No andke nüüd nõu. Taustauuring näitab, et Hr. Ants Viilupil on oma projekteerimisbüroo. Ehk, et ma võiks eeldada, et inimene teab mida räägib. Kuidas ma peaksin tõe välja raalima kas antud mõttevälgatus on hea või paha.
Hr. Piirfeld - ma näen Teid siin foorumis sageli kommenteerimas kuidas midagi on paha aga lahendusi Te välja ei paku. Ja ma tean ka Teie seisukohta, et Te tasuta ei paku. Okei, püüame aru saada. Aga selgitage mulle vähemat kuidas lihtinimene peaks välja raalima nt. milline projekteerija on pädev ja milline mitte? Keda usaldada ja keda mitte?
Külaline
külaline

Re: Vana maja põranda renoveerimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Kõigepealt, artiklit ei kirjutanud Hr. Viilup. Aga saan aru kimbatusest - kogu peavoolumeedia räägib ujuvatest põrandatest analüüsimata mis ohtusid ja hilisemaid jamasid see endas kätkeb. Samuti pole olemas kriteeriumi projekteerija pädevuse hindamiseks kuna puudub sellekohane sisuline alus. Inseneride Liidu poolt korraldatud tagumiktundide kogumine ei anna küll mingit objektiivset pilti pädevusest. Hindamisaluseta vabariigis on ilma eeltööta projekteerija leidmine kulli/kirja meetod.
Mida teha? Ainukene tee on ise omale teema põhialused selgeks teha. Raske, vaevaline, kallis. Aga sellise tee on meie ehitusideoloogia valinud nendele, kes ei taha peavooluga kaasa loksuda. Ja kui põhialused on selged, siis jääb ainult projekteerijale esitada kontrollküsimused selleks, et aru saada tema maailmapildist - kas järgib silmaklappidega "ehitustava" või oskab ka ise analüüsida.
Aga vastuvoolu infot , ja tasuta, on saadavalt küll. Tuleb see lihtsalt üles otsida , kasvõi Ehitusfoorumi põhjatutest arhiividest, kus on ka lahendusi pakutud. Aga jah ei viitsi ikka ja jälle uuesti mingit peatükki foorumisse kirjutada.
Lugupidamisega. Alar Piirfeld
janx4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Juun 2010, 10:27
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Vana maja põranda renoveerimine

Lugemata postitus Postitas janx4 »

Seesama ehitusfoorum siin on üle ühe postituse täis vastakaid fakte. Ma võin lugeda lõpmatuseni ja mul ei ole ikka pilt selge. Kellele ema, kellele tütar. Ehk, et päeva lõpuks ma ei ole grammigi targem.
Jätame siis korraks kile asukoha betooni suhtes kõrvale.
Kas üldse sellise betoonpõranda ehitus, mis ei ole seotud muude konstruktsioonidega on mõistlik idee? Kas peno asemel võiks olla midagi muud. Peno puhul on oht, et ajaga imab niiskust sisse? Mõni muu nn. kinniste pooridega materjal? Kuidas korstnajalaga - eraldatakse nn. ujuvpõrandast samamoodi nagu vundament?
Suudab siin keegi üldse midagi kommenteerida, et ma vajadusel saaks ka projekteerijaga argumenteerida?
Külaline
külaline

Re: Vana maja põranda renoveerimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere.
"Kas üldse sellise betoonpõranda ehitus, mis ei ole seotud muude konstruktsioonidega on mõistlik idee?" Sajandeid on ehitatud kõik majaosad (va korsten) ühtse vundamendi peale. Viimased 20 aastat on maja all siis mitu "vundamenti", millega on tekitatud palju jamasid; aga odav.
Kui rahakott kannatab, siis vahtklaas on ainuke soojustusmaterjal, mis võib maja koormusi kanda.
Plaatvundament võib kanda päris suuri koormusi, ka kivikorstnaid.
Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Vasta