Mis paksusega laminaat?

põrandad, põrandatööd
marleene
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 70
Liitunud: 07 Juun 2018, 09:18
On tänanud: 3 korda

Mis paksusega laminaat?

Lugemata postitus Postitas marleene »

Kas elutuppa ei tohiks panna kõige õhemat 6-mm laminaati? Mis paksusest soovitav esikusse?
Külaline
külaline

Re: Mis paksusega laminaat?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

6 on jura, vahet pole kus.
Külaline
külaline

Re: Mis paksusega laminaat?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Laminaat on üldse jura.
Kui kohe raha korraliku parketi või kivi jaoks pole, siis osta kõige odavam....
Kruvi keeraja
külaline

Re: Mis paksusega laminaat?

Lugemata postitus Postitas Kruvi keeraja »

Oot oot, ei maksa nüüd kõike ka ühte patta panna, seda lamineeritud põrandakatet on ikka väga kallist ja korralikku ka saada. Lihtsalt odav rämps on selle nime ära rikkunud.
Külaline
külaline

Re: Mis paksusega laminaat?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ei loe see kallis hind midagi, laminaadi kiht seal peal on ikka alla 1 mm ja kui see ära kulub, on utiil. :doh:
akutrellitaja
külaline

Re: Mis paksusega laminaat?

Lugemata postitus Postitas akutrellitaja »

Laminaat on odav petukaup, et jätta muljet nagu oleks põrand selline, mida ta tegelikult pole. Näiteks on peale kantud muster, et näeks välja puidu moodi. Mõleldud neile, kel pole raha, et päris puitu osta. :jooma
Külaline
külaline

Re: Mis paksusega laminaat?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ja imeõhuke kiht tammespooni rämpspiidule pealeliimituna on siis see õige?
Külaline
külaline

Re: Mis paksusega laminaat?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 11 Juun 2018, 14:51 Laminaat on üldse jura.
Kui kohe raha korraliku parketi või kivi jaoks pole, siis osta kõige odavam....
Selle teooria järgi saaks kõige parema põranda kui see 500`ste kupüüridega üle kleepida.
:hello:
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Mis paksusega laminaat?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

ma panin hiljuti korterisse õhemat ja omale vähe paksemat lamikat. Hind 15eur/m2. Projektimüügist saab 1/3 alla.
Mida paksem, seda parem ütleks. Kunagi oli ka kõige odavam korteris. Selle kate kestis ka 15a, ilma probleemita ,liimühendus ei pidanud vastu.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Mis paksusega laminaat?

Lugemata postitus Postitas aero »

Külaline kirjutas: 11 Juun 2018, 21:11 Ja imeõhuke kiht tammespooni rämpspiidule pealeliimituna on siis see õige?
Ise oled rämpspiidu! Minu teada on väärispuidu kiht ~3mm, võimaldab mitu hoolduslihvimist. Väärispuidu all on igati viisakas materjal, kliki servad kohati lausa vineerilaadsed. Ega keegi ei keela sul täislauast teha ... kui sulle praod laudade vahel meeldivad. Kõige õhemat parketti mina ei julgeks panna, v.a. kui just keegi enda oma ette näitab ja see on igati korras, ei klõbise ega kägise. Ujuvana pandud laminaat klõbiseb rõvedalt, mida õhem, seda rohkem ilmselt. Mina paneks esiteks liimiga ja teiseks mitte kõige õhema.
aadu S
külaline

Re: Mis paksusega laminaat?

Lugemata postitus Postitas aadu S »

Korralik laminaat on tugevam tamme- või saareparketist. Mulle ka laminaat ei meeldi puht subjektiivselt, aga materjalina on tegemist igati korraliku leiutisena. Endale ei paneks, aga kui kedagi huvitab hea kulumiskindlus ja laminaadi kui materjali vastu midagi ei ole, siis soovitan puuparketi asemel kindlasti laminaati.
Vasta