Milline põrand ehitada 19 saj kivimajja

põrandad, põrandatööd
kylavanem
külaline

Milline põrand ehitada 19 saj kivimajja

Lugemata postitus Postitas kylavanem »

Tere!

Valmistun ehitama laudpõrandat 19. saj kivimajja, mille seinu soojustada ei saa ning seetõttu peaks põrandad saama võimalikult soojapidavad (kogupind 70 m2). Lugesin artikleid ja foorumeid ning üritasin prognoosida erinevate variantide maksumust, kuid olen jätkuvalt dilemma ees: kas ehitada alt välisõhuga tuulutatav laudpõrand või betoneeritud aluspinnale rajatud laudpõrand?

Olen lugenud, et ideaalne oleks alt välisõhuga tuulutatav põrand: ca 150 mm poorset liiva, ca 200 mm õhuvahe, seejärel põrandatalad, mille vahele VKL tuuletõkkeplaat ja mineraalvill 200 mm, õhu- ja aurutõke ning lõpuks laudis.
Samas on pakutud võimalusi ka põrandaaluse betoneerimiseks: liivakiht, penoplast, kile, armatuur, betoon, talad ja laudis.

Palun andke nõu, kumba variandi kasuks otsustaksite. Kuna vana maja taastamisele kulub raha üksjagu, siis oleksin väga tänulik, kui keegi oskaks umbkaudu välja tuua ka kummagi variandi hinnaerinevuse.

Lugupidamisega
Külaline
külaline

Re: Milline põrand ehitada 19 saj kivimajja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui see saab olema elumaja (?) siis mina eelistaksin küttega betooni põrandalaua/parketi all.
kylavanem
külaline

Re: Milline põrand ehitada 19 saj kivimajja

Lugemata postitus Postitas kylavanem »

Jah, saab olema elumaja aga olen kuulnud õudusjutte neist igakuistest põrandaküttele kuluvatest summadest, kui kogu põrandapind kütte alla panna. Endal puudub kogemus, seega ootan teadjameestelt (või -naistelt) õpetussõnu või soovitusi. Ega see betoneerimine vist ka odavam tule, kui alt tuulutusega teha?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Milline põrand ehitada 19 saj kivimajja

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

kylavanem kirjutas: 05 Veebr 2018, 10:16olen kuulnud õudusjutte neist igakuistest põrandaküttele kuluvatest summadest, kui kogu põrandapind kütte alla panna
Siis muidugi läheb kulukaks, kui see 70 m² elektriküttekaabel panna ja seinad ka hõredad on.
Külaline
külaline

Re: Milline põrand ehitada 19 saj kivimajja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

milline oli vana põranda konstruksioon? milline on vundamendi ja sokliosa? kas seal on tuulutuskanalid?
Kui soovid põrandaküttega laudpõrandat, siis tavalist 3-4 cm paksust põrandalauda kasutada ei saa.
Kõikvõimalikke nüannse on veel ja veel. näiteks kui panna põrandaküte, siis kas sooja hakkab tootma mõni soojuspump või katel?
sõltuvalt sellest on vaja ka tehnoruumi, kortstent, kohta soojuspumbale jne
kylavanem
külaline

Re: Milline põrand ehitada 19 saj kivimajja

Lugemata postitus Postitas kylavanem »

Vana laudpõrand asus laagidega sisuliselt liivapadjal, nagu neid ennevanasti ikka tehti. Maakivivundamendi väline maapealne osa on umbes 50 cm, seega saaks teha ka tuulutuskanalid (praegu neid ei ole). Lisaks on majas 1 ahi ning lisasoojusandjaks tuleb õhksoojuspump. Ma ise kipun alt tuulutatavat põrandat valima aga kui betoneerimine tuleks soodsam või oleks sel muid olulisi eeliseid, millest ma ei tea, siis ootan tagasisidet. Aitäh.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1182
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Milline põrand ehitada 19 saj kivimajja

Lugemata postitus Postitas val »

Too kummagi valiku + / - välja, st selgita miks kipud just üht valima, eriti seepärast, et vana põrand ei olnud alt tuulduv. Miks lähed toimivat asja muutma ?
Vasta