Sild üle kraavi

põrandad, põrandatööd
polukoli
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 73
Liitunud: 04 Sept 2009, 12:12

Sild üle kraavi

Lugemata postitus Postitas polukoli »

Tervitus!

Plaan maal olemasolev üle kraavi minev puitsild lõhkuda, kuna ajahammas on oma töö teinud ja selle asemele uus kokku klopsida, kuid küsiks nõu. Sild tuleb primitiivne, kuid peaks olema vastupidav ilmastikule:

1. Plaan sild toetada betoonplokkidele - Kas silla talad, mis omakorda toetuvad betoonplokkidele, kas tala ja ploki vahele tuleks lisamaterjali panna, et ilmastikule vastu peaks ?

2. Kogu sild plaanis immutada: Pinotex Impra-ga: http://www.pinotex.ee/product/pinotex-impra/ <-- Kas on hea valik või võiks vaadata alternatiivi ? Silda ennast plaanis värvida ei ole, kuid kuna ta on kraavi kohal, siis peaks ilmastikule vastupidav olema.

3. Kas sillatalade risti peale minevad puitplaadid peaksid omavahel olema mingi muu materjaliga veel eraldatud, et niiskuse tekkimist vähendada ?

Sild peaks jääma lihtsaks.
Külaline
külaline

Re: Sild üle kraavi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kui sild peaks jääma lihtsaks , siis tee Da Vinci sild https://www.youtube.com/watch?v=QKdQV2q5PRk

1. kui, sul on olemas betoonplokid siis pane sinna puidu jaoks metallkandurid või talakingad või eralda talad betoonist ruberoidiga
2. pole erilist vahet millega sa seda silda immutad, kui kasutad piisavalt jämedat puitu võid ka immutamata jätta
3. niiskus ei teki sillast , aga konstruktsioon oleneb sellest millist plaati sa kasutad . Loogika on selline, et niiksus ei saaks kuskile koguneda. Kui kogunebki, siis peaks olema piisavalt tuulutusvahesid, et niiskus saaks välja kuivada. Plaadi puhul võiks olla risti all veel eraldi talad , et niiskus saaks plaadi külgedelet ja vahedest vabalt välja liikuda. Kui kasutada plaadi asemel lihtsalt paksemat laudu, siis iga laua vahele 5mm - 10mm tuulutusvahe. Puitu puidust eraldi isoleerima ei pea.
Keskmine
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 212
Liitunud: 14 Sept 2011, 20:38
Asukoht: Jõgevamaa
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Sild üle kraavi

Lugemata postitus Postitas Keskmine »

Vene ajal kasutati haaba
shs
külaline

Re: Sild üle kraavi

Lugemata postitus Postitas shs »

Pinotex Imprat ei kasutata välistingimustes otsese päikesekiirguse käes.Ta ei ole UV-kiirguse kindel.
polukoli
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 73
Liitunud: 04 Sept 2009, 12:12

Re: Sild üle kraavi

Lugemata postitus Postitas polukoli »

Tänud mõtete eest!

Mõtlesin ise ka, et läheb betoonploki ja puidu vahele ruberoid liistakad.

Osaliselt jääb sild päikese kätte küll ehk varahommikune päike, ülejäänud päeva on puu varjus. Kui Impra ei sobi, siis mis sobib :) ?
Külaline
külaline

Re: Sild üle kraavi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

polukoli kirjutas: 17 Apr 2017, 11:00
2. Kogu sild plaanis immutada: Pinotex Impra-ga: http://www.pinotex.ee/product/pinotex-impra/ <-- Kas on hea valik või võiks vaadata alternatiivi ? ...

Mina paneks vene ajal Eestis tehtud antiseptik Lignot, see on üle prahi. Seda veel ikka liigub.
polukoli
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 73
Liitunud: 04 Sept 2009, 12:12

Re: Sild üle kraavi

Lugemata postitus Postitas polukoli »

Lignot ei müüda kuskil, vähemalt silma ei hakka. On teada, kus seda veel pakutakse ?
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2067
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Sild üle kraavi

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Männitõrv ajab ka väga edukalt asja ära.
Torutööd Tartus 56 932 898
Külaline
külaline

Re: Sild üle kraavi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

polukoli kirjutas: 18 Apr 2017, 06:42 Lignot ei müüda kuskil, vähemalt silma ei hakka. On teada, kus seda veel pakutakse ?
Tõsi, poes seda saada pole enam. Kuldses Börsis, ostas on seda pakutud vahel. Mul maamajas peaks olema vist isast järele jäänud 2 purki, annaks ära. Kus kandis elamine on? Võid kirjutada e1350@hot.ee, või helistada 5189268, kui soovi on.
polukoli
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 73
Liitunud: 04 Sept 2009, 12:12

Re: Sild üle kraavi

Lugemata postitus Postitas polukoli »

Külaline
külaline

Re: Sild üle kraavi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

polukoli kirjutas: 18 Apr 2017, 17:41 See on mingi asjalik asi ?
https://puumarket.ee/tooted/ehituskeemi ... aitse-10l/
mida sa seal niiväga kaitsed, kraavisild :) odavam on 15 aasta pärast uued prussid maha visata on ilusam ka
Külaline
külaline

Re: Sild üle kraavi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui hall pleekinud pind meeldib, siis on raudsulfaat ka variant immutamiseks. See annab hallitus ja mädanikukaitse. Päikesekaitseks kasutatakse toonitud immutusvahendeid.
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: Sild üle kraavi

Lugemata postitus Postitas trumm »

tegin eelmisel aastal sama. sillatalad toetasin betoonplokkidele (olid jäänud üle kõnnitee äärekivid). talad ise palgist - toores mänd, sai mõned maha võetud. bituumenmaterjal vahele. ja risti peale lasin lihtsalt 50x100 prussid (laud tundus liialt õhuke ja kerge olevat, vaja ka muruniidukiga üle sõita jne).
immutasin pinotexiga. laudade otsad kastsin potti sisse, lasin veidi imbuda. ülejäänud lauapinna lihtsalt võõpasin lahke käega üle. kui oleks impra käepärast olnud, oleks ilmselt esimese immutuse teinud impraga (eriti otsad) ja siis ikkagi pinotexiga üle teinud - see annab uv kaitse.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Sild üle kraavi

Lugemata postitus Postitas ifffff »

EI kaitse see pinotex suurt midagi. Lihtsalt tore värviline vedelik ja lollidelt raha ära korjamise projekt. On piisavalt sellega ämbreid kolistatud. Aga lignosse ma usun küll, raudsulfaati ka.
polukoli
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 73
Liitunud: 04 Sept 2009, 12:12

Re: Sild üle kraavi

Lugemata postitus Postitas polukoli »

Tänud heade ideede eest!

Sild tuleb 4m pikk ja 2m lai.

* Nüüd mõtlen, et kas risti peale panna 50x150 laud või kitsamad 50x100
* Kruvid sisse Essve 5x100 puidukruvid. K-Rautas neil hetkel ka soodushind: https://www.k-rauta.ee/p/essve-5-0x100- ... 100tk/215c
* kas risti peale minevad lauad immutada või värvid a? Soovitused teretulnud. Sillalt käiakse üle iga päev kümneid ja kümneid kordi.
Külaline
külaline

Re: Sild üle kraavi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

* 100 või 120 maitse asi,
* kruvi pane ikka mingi välistingimustesse mõeldud kruvi , essvee terassikruvi näiteks

kui sul materjali veel olemas ei ole siis osta peale parem lehise terassilaud (http://tuulikupuit.ee/tooted/lehise-mat ... assilauad/) see kestab ka ilma viimistlemata väga kaua. Silla jaoks võid osta ka B lauda ja kinnitamiseks sobib tugevam terassikruvi. Kui sild on laiem, kui terassilaud kannaks, siis alati võib keskele veel ühe tala panna.
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: Sild üle kraavi

Lugemata postitus Postitas trumm »

pinotex kaitseb ikka küll, aga iga asi õigesse kohta. pinnases ta muidugi ei kaitse, kuid pole selleks ka ette nähtud.

aga kui võimalik, siis otse loomulikult tasuks teha kas sügavimmutatud puidust või ka lehisest.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Sild üle kraavi

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kõikse parem sügavimmutatud palk on puidust elektripost. Seisavad teised aastakümneid püsti. Loodan, et Polukoli sai vihjest aru.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
polukoli
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 73
Liitunud: 04 Sept 2009, 12:12

Re: Sild üle kraavi

Lugemata postitus Postitas polukoli »

Vihjetest olen aru saanud :)

Minu mure on jätkuvalt, et kui materjal endal olemas, siis millega risti peale käivad talad üle käia. Peale läheb 50x150. Sild on intensiivses kasutuses igapäevaselt + praktiliselt lageda taeva all, saab kõike, mis ilmal pakkuda on. Kui ma vaatan praegust silda, siis see on ehitatud oma kümmekond aastat tagasi eelkäijate poolt ja vaeva väga nähtud pole, kuid täitis oma rolli kenasti ja on vastu pidanud, aga eks ajahammas teeb oma töö. Kui uus sild nüüd ka 10.a vastu peaks, siis ma olen rõõmus küll :) Seega, millega ma ikkagi töötlen, et ka aasta pärast näeks silmale viisakas välja ?
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2067
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Sild üle kraavi

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Ma olen nooruses kahte sellist silda näinud. Kui pikalt kestsid, seda ei mäleta aga 10+ aastat kindlasti. Tõenäoliselt isegi rohkem. Kumbki neist polnud immutatud ja uuendamise põhjuseks oli alustala otsa ära mädanemine(see mis kaldal pinnase/kivi peal seisis) Peal olevate plankudega ei juhtunud mu mäletamist mööda mitte midagi sest igast küljest pääseb tuul ja päike piisavalt hästi ligi. Mina isiklikult paneks rõhku taladele. Kui ka mõni prussijupp otsustab katki minna siis selle vahetamine ei ole ju üle mõistuse raske.
Torutööd Tartus 56 932 898
polukoli
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 73
Liitunud: 04 Sept 2009, 12:12

Re: Sild üle kraavi

Lugemata postitus Postitas polukoli »

Valdav enamik kohti müüb Tanalithiga immutatud puitmaterjali - Kas seda ainet kuskil ka müüa on ?
Külaline
külaline

Re: Sild üle kraavi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Minu teada pandi ühele puitsillale asfalt pealmiseks kattekihiks.
:hello:
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Sild üle kraavi

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Mis sa jamad nende puudega, tee betoonelektripostidest sild ja asi unustatud. Ühe posti pikkus ca 9m.
Oma ala meister..
polukoli
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 73
Liitunud: 04 Sept 2009, 12:12

Re: Sild üle kraavi

Lugemata postitus Postitas polukoli »

Sild valmis, aga eirasin natuke silla kõrgust maapinna suhtes. Nimelt sild on maapinnast ca 20cm kõrgemal. Üldjuhul pole vigagi, aga kui vaja midagi üle silla viia, näiteks aiakäruga, siis vaja natuke pusimist, et üle saada. Ainuke variant tundub hetkel mingi sujuva pealseõidu tegemine vms, aga häid soovitusi selleks ?

Pilt ka: https://www.upload.ee/image/7033005/IMG_1670.JPG
Külaline
külaline

Re: Sild üle kraavi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

polukoli kirjutas: 21 Mai 2017, 22:11 Ainuke variant tundub hetkel mingi sujuva pealseõidu tegemine vms, aga häid soovitusi selleks ?
sae siis lühemaks ja pane kanduritele :banghead: või tee kaldtee otsa
Vasta