Rõdu põrand

põrandad, põrandatööd
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Rõdu põrand

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Kuna sügisel algasid nõukaaegse paneelmaja renoveerimistööd ja nüüd hakatakse otsaga rõdudeni jõudma siis tekkis mul väike küsimus seoses põranda materjaliga. Projekti järgi kleebitakse SBS ja rõdud ehitatakse kinniseks, kuid sellele tekkib ju mingi x aastaga käigutee sisse ja pealegi on seda üsna kehva puhastada. Ma ise mõtlesin, et oleks nagu vastupidavam lasta põrand plaatida. Pealegi oleks väljanägemine plaaditud põrandal parem, kuid sellisel juhul pole ju mõtet seda SBS-i lasta sinna paigaldada?
Torutööd Tartus 56 932 898
timburi
külaline

Re: Rõdu põrand

Lugemata postitus Postitas timburi »

Plaat on külm, libe ja alati on oht lahti tulla (külmad soojad niisked)

Minu arust läbi aegade parim rõdumaterjal on puidust õhuke karkass kus peal puit liist või laud väikeste vahedega. Praht vajub alla, mida aeg-ajalt puhastad ehk siis tõstad resti üles. Jala all ilus ja soe.
Külaline
külaline

Re: Rõdu põrand

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere, Kui rõdu kinni , siis miks veel SBS? Kui vesi lendab, siis oleks mõte. Kui vesi ei lenda, siis pole plaatimisel mingit probleemi. Kui vesi lendab, siis plaat ei pea vett kinni. Vannitoa hydro ei kõlba välispinna hydroks. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Rõdu põrand

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Seda, kui veekindlaks piirded lõpuks saavad ei oska veel hetkel öelda. Julgen oletada, et väga valdava enamuse vett-lund ja muud soga peavad need klaasist seinad ikka kinni. Samas pole ise mingeid jooniseid näinud. Viidati ainult naaberkvartalis asuvale majale, et tulevad samasugused. Pole veel jõudnud sinna juurde ninapidi ligi ronida, et lähemalt vahtida. Miks SBS? Sest projekt näeb niiviisi ette. Ilmselt tegijate arust kõige odavam ja lihtsam põranda "viimistlemise" viis.
Timburi, restide tegemine on ka osaliselt päevakorral, sest see tuleks minule endale kindasti odavam ja lihtsam, kui plaatimine. Samas on nendega see häda, et sinna kukub pidevalt midagi vahele/alla ning siis tuleb nendest vahedest seda väärtkraami välja urgitseda. Senimaani olen ikka kalossid jalga tõmmanud, kui rõdupeale päikesevanne võtma lähen, seega ei ole külm põrand mulle väga suureks takistuseks. Pealegi asub rõdu päikesepoolses küljes ja on isegi talvel suht soe, kui vähegi päikest näha on.
Torutööd Tartus 56 932 898
Külaline
külaline

Re: Rõdu põrand

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Väga hea kui tehakse sbs iga üle. Vähendab vee läbilaset alumise korruse toa nurka. Kui ei meeldi see välimus siis tee selle peale terrassilauast restid. Alt pm sbs hüdro näol ja pealt mõnus ka paljajalu käia.
Külaline
külaline

Re: Rõdu põrand

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Hydro, mis ainult "vähendab" vee läbijooksu ei ole hydro vaid raha raiskamine. Huvitav, mis sellest arvab alumise korruse buduaari omanik kui 20 tilga asemel tuleb ainult 10 tilka? Kas see ongi tänapäeva stiil, et ei kuulata küsimust vaid aetakse jäärapäiselt oma juttu: (K: pealegi on seda üsna kehva puhastada V:Kui ei meeldi see välimus siis tee selle peale terrassilauast restid). Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Rõdu põrand

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Minu poolt võib hetkeseisu järgi teema lõpetatuks lugeda sest rääkisin ka kohalike töömeestega ja leppisin kokku, et minu rõdule SBS-i ei kleebita ning plaatimisega tegelen ise.
Torutööd Tartus 56 932 898
Vasta