Soovitusi põranda/paneeli praegude sulgemiseks?

põrandad, põrandatööd
Ei oska
külaline

Soovitusi põranda/paneeli praegude sulgemiseks?

Lugemata postitus Postitas Ei oska »

60ndate paneelikas, laudpõrand, laminaat peal. Ise pole ehitusega sina peal, väikseid maalerdusi küll saan tehtud, aga põrandat....seda pole ehitanud/remontinud.
Probleem selles, et all elab hästi vana inimene ja mulle pressib mingit lebrat tuppa. Ja ärge öelge, et ma pean ennast pesema! Peseb!:D
ja nüüd tuleb hulk võhiklikke küsimusi - palun mõistvat suhtumist! :)
Kas on üldse mingit muud varianti alt tulevaid odööre blokkida, kui põrandad kõik üles kiskuda ja paneelide vahesid täitma hakata või välja kolida? Mis juhtub, kui ma laminaadi ja seina vahele mingit jama lasen (silikoon, vaht vms)? Hakkab üles punduma vist?
Kas on olemas sellist materjali, mis täidab ära mingid praod, aga jääbki elastseks ja ei tiri lahti ega ega murene, kui maja liigutab natuke?
Mingi kummi tihend kannatab panna (no mõtlesin, et seda annab kokku pressida, kui põrand ujuda tahab jne)
On kellelgi äkki kogemusi/teadmisi kuidas seda jama ära nullida?
ja mis põranda endaga juhtub, kui sel aastateks kinni kleepida kõik servad ja praod? Hakkab seal all mingi jama ka toimuma?
timburi
külaline

Re: Soovitusi põranda/paneeli praegude sulgemiseks?

Lugemata postitus Postitas timburi »

Huvitavad majad need vanad - liigutavad ja tahavad ujuda.

Kui see su enda korter on, siis jätaks ühe reisi ja/või uue teleka ostmata ja panustaks uuele põrandale. 99% see kriuksub, õõtsub, ja on loodist väljas. Lisaks uus kaabeldus uute pistikute ja lülitite asukohaga.

Kui tegemist ajutise elamispinnaga, siis tihenda vahuga kõik praod. Kuigi see ei pruugi aidata. Odöörid tulevad ka läbi lambiavade, lülitite, pistikute.
Külaline
külaline

Re: Soovitusi põranda/paneeli praegude sulgemiseks?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ei oska kirjutas: 21 Veebr 2017, 00:45 60ndate paneelikas, laudpõrand, laminaat peal. Ise pole ehitusega sina peal, väikseid maalerdusi küll saan tehtud, aga põrandat....seda pole ehitanud/remontinud.
Probleem selles, et all elab hästi vana inimene ja mulle pressib mingit lebrat tuppa. Ja ärge öelge, et ma pean ennast pesema! Peseb!:D
ja nüüd tuleb hulk võhiklikke küsimusi - palun mõistvat suhtumist! :)
Kas on üldse mingit muud varianti alt tulevaid odööre blokkida, kui põrandad kõik üles kiskuda ja paneelide vahesid täitma hakata või välja kolida? Mis juhtub, kui ma laminaadi ja seina vahele mingit jama lasen (silikoon, vaht vms)? Hakkab üles punduma vist?
Kas on olemas sellist materjali, mis täidab ära mingid praod, aga jääbki elastseks ja ei tiri lahti ega ega murene, kui maja liigutab natuke?
Mingi kummi tihend kannatab panna (no mõtlesin, et seda annab kokku pressida, kui põrand ujuda tahab jne)
On kellelgi äkki kogemusi/teadmisi kuidas seda jama ära nullida?
ja mis põranda endaga juhtub, kui sel aastateks kinni kleepida kõik servad ja praod? Hakkab seal all mingi jama ka toimuma?
osta sundväljatõmbe vent ja värskeõhu klapp , paigalda enda korterisse ja kui peakski mõtlema alumisel korteri peale, siis mine konjakiga külla , jooda vanur täis või surnuks ja paigalda ka tema korterisse vent, tuleb odavam ja tervisele kasulikum, kui enda eluruumi tihendama hakata.
Ei oska
külaline

Re: Soovitusi põranda/paneeli praegude sulgemiseks?

Lugemata postitus Postitas Ei oska »

Naljahambad - jooda vanur surnuks... :D Aga et ujub ja liigutab - ma ju hoiatasin, et tuleb hunnik võhiku targutusi! :)
Aga kui tõsiselt, siis seda ma kartsin kohe, et niisama lihtsalt see ei lähe mitte, jupikese teibiga ei saa probleemi lahendada ja pigem kisub põranda lammutamise kanti... Sundvent on ka hää plaan tegelikult - see mulle täitsa meeldiks tegelikult... Peab vist jah teleka ostmata jätma... :)
Tänud teile!
teadmameeskond
külaline

Re: Soovitusi põranda/paneeli praegude sulgemiseks?

Lugemata postitus Postitas teadmameeskond »

Sundvent on igas elamises kasulik lahendus.

Aga teiste korterite ventilatsioon (ja söögi ja wc hais) ei pea käima läbi sinu korteri ja sinu sundventilatsiooni.

Likvideerima peab ikka haisu põhjuse, mitte tagajärje.

Lihtsam ja kiirem viis on läheneda ikka vahuga pragudesse. Low expansion, kui kardad pundumist.
fgh
külaline

Re: Soovitusi põranda/paneeli praegude sulgemiseks?

Lugemata postitus Postitas fgh »

arvestades probleemi, siis see vent peaks korterisse ülerõhu tekitama.
Ei oska
külaline

Re: Soovitusi põranda/paneeli praegude sulgemiseks?

Lugemata postitus Postitas Ei oska »

Seda ülespundumist natuke pelgan sellepärast, et üks lasi panna laminaadi, aga väidab, et olevat liiga väike vahe jäetud seinast ja nüüd pidi igal kevadel ühes kohas laminaat kummi ajama end. Sellest ma järeldasin, et ju siis ei või panna vahtu vms. Kas siis seda low expansioni kannatab panna?
Külaline
külaline

Re: Soovitusi põranda/paneeli praegude sulgemiseks?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ei oska kirjutas: 22 Veebr 2017, 22:40 Seda ülespundumist natuke pelgan sellepärast, et üks lasi panna laminaadi, aga väidab, et olevat liiga väike vahe jäetud seinast ja nüüd pidi igal kevadel ühes kohas laminaat kummi ajama end. Sellest ma järeldasin, et ju siis ei või panna vahtu vms. Kas siis seda low expansioni kannatab panna?
pole vahet mida sa sinna lased, see mida sa plaanid on juba kipakas lähenemine ja mingit väärtust sellele konstruktsioonile seal ei lisa.
Vasta