savitellisest põrand

põrandad, põrandatööd
klaverimeister
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 101
Liitunud: 05 Veebr 2015, 14:50
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

savitellisest põrand

Lugemata postitus Postitas klaverimeister »

Tere!

Viskaks ühe idee õhku - kiitke, laitke või andke nõu.

Korteris on väike köök, millel võtsin üles laudpõranda.
Laua all on laiad prussid ning prusside vahed on täidetud mingisugse liiva ja kuiva tsemendi vahepealse moodustisega, mis osaliselt ka laudu toetas. Prusside ja liivakihi all on omakorda raudbetoon
vahelagi ehk siis keldri lagi.
Idee oleks laudpõrandat mitte tagasi panna ning teha hoopis savitellistest põrand. Prussid võtaks põrandalt ära, kuna nad nagunii kinnitatud pole. Puuduvad vahed tasandaks liivaga ära ning laoks siis 65mm paksustest savitellistest otse liiva/täiteaine peale põranda. Kivid loodiks ja koputaks ükshaaval paika ning jätaks vuugid vahele. Hiljem täidaks vuugid seguga ära, mis loodetavasti aitaks kivid lõplikult ära stabiliseerida. Kuna tellis on külje pealt kare, siis lihviks põranda hiljem kivipõranda jaoks mõeldud lihvpaberi ja masinaga üle ning lakiks ära.
Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: savitellisest põrand

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

Soojustus/küte?
klaverimeister
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 101
Liitunud: 05 Veebr 2015, 14:50
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: savitellisest põrand

Lugemata postitus Postitas klaverimeister »

Kütet ei ole plaanis põranda alla lisada. Korterit kütavad pliit ja ahi. Kivi on kindlasti olemuselt külmem, kui ülesvõetud laudpõrand, kuid korteri soojakadu ta vaevalt et suurendab?
Külaline
külaline

Re: savitellisest põrand

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Olen paigaldanud tellistest põranda, aga lappi muldkuiva segu peale. vuugid läksid samuti muldkuiva seguga.
Tulemus oli kuidagi Kalamaja stiil.
füüsika
külaline

Re: savitellisest põrand

Lugemata postitus Postitas füüsika »

Mistahes kukkumise kujutluspilt..
klaverimeister
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 101
Liitunud: 05 Veebr 2015, 14:50
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: savitellisest põrand

Lugemata postitus Postitas klaverimeister »

Külaline kirjutas:Olen paigaldanud tellistest põranda, aga lappi muldkuiva segu peale. vuugid läksid samuti muldkuiva seguga.
Tulemus oli kuidagi Kalamaja stiil.
Lapiti ikka, kuidas siis muidu...
Mida kujutab endast muldkuiv segu ja kuidas ta vuugi sees püsib?
Milliste kividega oli tegemist ning kuidas pinna viimistlesid?
klaverimeister
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 101
Liitunud: 05 Veebr 2015, 14:50
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: savitellisest põrand

Lugemata postitus Postitas klaverimeister »

?
füüsika kirjutas:Mistahes kukkumise kujutluspilt..
Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: savitellisest põrand

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

klaverimeister kirjutas:Kütet ei ole plaanis põranda alla lisada. Korterit kütavad pliit ja ahi. Kivi on kindlasti olemuselt külmem, kui ülesvõetud laudpõrand, kuid korteri soojakadu ta vaevalt et suurendab?
Eeldasin, et kelder on sul ikkagi nõksa külmem kui köök? keldri betoonlagi->liiv->tellis on puhas külmasild, mis eriti ahiküttega (soe tõuseb üles), ei lähegi soojaks. Kaldun arvama, et talvehommikutel sa selles köögis paljajalu väga ringi toimetada ei taha.
klaverimeister
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 101
Liitunud: 05 Veebr 2015, 14:50
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: savitellisest põrand

Lugemata postitus Postitas klaverimeister »

See on õige point küll, et kelder on külm ja põrand ka külmasild.Samas ei oleks see põrand ka siis soe, kui ma samamoodi uue laudise asemele paneks. Kuidas võiks siis toimetada, kas EPS tellise alla oleks variant? Kuidas seda tehniliselt peaks lahendama?
Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: savitellisest põrand

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

No ideaalvariandis soojustatakse tarind väljaspoolt, sinu näite puhul siis keldri lagi.. Kui see võimalik ei ole, siis peaks teadma, kui palju sul seal kasutatavat kõrgust on põranda jaoks, aga üldiselt peno niipalju kui mahub, kile.. ja nüüd on see mõttekoht, et kas see telliste sidumine õnnestub piisavalt jäigalt, et penot ära ei lõhuks. Ma pigem kaldun arvama, et kiht ntx 35mm kipsivalu oleks seal mõistlik.

Ja siis tekib mul küsimus, et kui sa kogu sele töö ära oled teinud, kas sa siis enam tahad sinna 65mm savitelliseid :)
klaverimeister
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 101
Liitunud: 05 Veebr 2015, 14:50
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: savitellisest põrand

Lugemata postitus Postitas klaverimeister »

Keldri lage saaks soojustada küll, aga ma pole päris kindel, et see põranda soojaks muudaks. Kui arvestada asjaoluga, et põranda pindala on suhteliselt väike ning põranda servadest ja armatuurist ronib külm ikkagi põrandasse. Ma usun et 50mm peno mahutaks põrandale ära küll, aga milleks kile? Ise oleks tellise pannud otse peno peale.
Vasta