Alt-tuulduva põranda konstruktsioon ja ettepanekud

põrandad, põrandatööd
teretore
külaline

Re: Alt-tuulduva põranda konstruktsioon ja ettepanekud

Lugemata postitus Postitas teretore »

Ikkagi kui ka jätta talade "vahe" 600 mõõdetuna tala keskelt (reaalne vahe 550) ja plaadi paigaldamist alustada esimese tala poole pealt, katab plaat risti ära 4 vahet ning ripub 7,5cm üle viienda tala?? Miks see plaadi mõõt küll selline on kui isegi tootja soovitab pea igale poole sammu mis plaadi pikkuse ega laiusega ei jagu. Võiks olla ju talast talani. Alati peab jupi maha lõikama, et ühenduskoht tala peale jääks. Või millest ma valesti aru olen saanud?
Okei 565 vill istub hästi 550 vahesse aga kui tahaks panna peno mis on 1000x1200 (poolitades ilusti kas 500 või 600). Samuti tuuletõkkeplaat mida kõige alumises kihiks kasutada - samuti pooleks tehes 600 lai. Ei muidugi ma olen ehituskauge inimene aga poleks arvanud, et näiliselt nii hästi kokkusobivad materjalid tehakse nii erinevat mõõtu, et kõigepealt maksad kui poest koju vead ja siis maksad veel kui jäägid prügilasse vead :D
Külaline
külaline

Re: Alt-tuulduva põranda konstruktsioon ja ettepanekud

Lugemata postitus Postitas Külaline »

sõltub millega läbi jagada, 5cm ei ole eriline tala

https://www.dropbox.com/s/8pwbf4hncz0md ... 0.png?dl=0

* 1 osb laius 2500mm,
* 5 tala laius 75mm,
* 4 plaati villa laius 565mm.
* talade vahe 550mm
* talade kaugus tsentrist 625mm

* esimene tala vahe 17mm väiksem, et plaadi ja seina vahele jääks ~15mm paisuruumi
* kui on punniga osb , siis plaatidele omavahelisi paisumisvahesid ei jäeta
* kui on punnita osb , siis paisuvahe 3mm igasse külge + liidad lühemad küljed omavahel tollise laua või osbiga
* talade peale parketimati ribad, plaatidele piisavalt kinnitusvahendeid , külgnevad plaadiservad kruvid malelauda saab paremini paisuda.
teretore
külaline

Re: Alt-tuulduva põranda konstruktsioon ja ettepanekud

Lugemata postitus Postitas teretore »

Tänud selgitava joonise eest. Ei hakka rohkem pead vaevama. Mul pole tegelikult palju pinda kuhu talasid paigutada ja plaate laotada. Suvekodus vaja teha 3x3m tuba ja 4m2 esik. Toas jookseb vundament ka keskelt läbi ehk tala õhus vähem kui poolteist meetrit. Esikus tuleb tala pikkus max 1,8m. Kasutan 50x150 prussi mis peaks kandma küll. Vanad olid ka sama mõõtu, lihtsalt pehmeks tõmmanud tänu kunagisele veekahjustusele. Nagu eelnevatest kommentaaridest välja lugesin, siis materjal ei pea olema immutatud. Küll aga vundamendi vahel ruberoid. Kas sellele mingit alternatiivi pole? Kulu väike aga müüakse ju suure rullina (pärast jälle prügimägi ja €€€) Nt seesama parketivaip mida talade ja OSB vahele soovitasid panna ja mida saab osta ka jooksva meetriga.
Külaline
külaline

Re: Alt-tuulduva põranda konstruktsioon ja ettepanekud

Lugemata postitus Postitas Külaline »

teretore kirjutas: 04 Apr 2017, 15:35 Tänud selgitava joonise eest. Ei hakka rohkem pead vaevama. Mul pole tegelikult palju pinda kuhu talasid paigutada ja plaate laotada. Suvekodus vaja teha 3x3m tuba ja 4m2 esik. Toas jookseb vundament ka keskelt läbi ehk tala õhus vähem kui poolteist meetrit. Esikus tuleb tala pikkus max 1,8m. Kasutan 50x150 prussi mis peaks kandma küll. Vanad olid ka sama mõõtu, lihtsalt pehmeks tõmmanud tänu kunagisele veekahjustusele. Nagu eelnevatest kommentaaridest välja lugesin, siis materjal ei pea olema immutatud. Küll aga vundamendi vahel ruberoid. Kas sellele mingit alternatiivi pole? Kulu väike aga müüakse ju suure rullina (pärast jälle prügimägi ja €€€) Nt seesama parketivaip mida talade ja OSB vahele soovitasid panna ja mida saab osta ka jooksva meetriga.
pane paksemat kilet , kui muud käepärast ei ole , misiganes takistab selles kohas niiskuse liikumise ja kestaks 50 aastat
kruvi keeraja
külaline

Re: Alt-tuulduva põranda konstruktsioon ja ettepanekud

Lugemata postitus Postitas kruvi keeraja »

Kus kandis teema algataja ehitab, mul tartus ole üks poolik rull sokli linti.
Külaline
külaline

Re: Alt-tuulduva põranda konstruktsioon ja ettepanekud

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Ikka väga julge ennustus!! Kile ja 50 aaastat!! Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Vigur
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 02 Mai 2017, 15:25

Re: Alt-tuulduva põranda konstruktsioon ja ettepanekud

Lugemata postitus Postitas Vigur »

Tere

Mul seisab ka ees põranda ehitus ja ka majal kokku põrandapinda 50m², kus keskel vahesein.
Minu teema: viewtopic.php?f=17&t=58984

Miks otsustasid alt-tuulduva põranda kasuks?
Mrenoveerija
külaline

Re: Alt-tuulduva põranda konstruktsioon ja ettepanekud

Lugemata postitus Postitas Mrenoveerija »

Alt tuulutatava põrand on otstarbekas vana maja puhul kui ka vana konstruktsioon on sama. Kui rajada uus põrand täitele siis näiteks liiva puhul tuleb arvestada suure hulga käsitööga (0,5 m paksuse kihi puhul 0,5m3 liiva ehk 0,8 tonni iga m2 kohta) ja see tuleb korralikult tihendada. Plaatvibraator on tihendamiseks parim vahend kuid vana maja sees on selle kasutamine siiski tülikas ja isegi riskantne kuna võib kahjustada olemasolevaid konstruktsioone.
Fibo kergkruus on hea alternatiiv kuna ei vaja otseselt tihendamist kuid hind on oluliselt kallim (olenevalt muidugi kihi paksusest). Lisaks on alt tuulutatava põranda puhul võimalus ( kui ruumi on) hilisem juurdepääs kommunikatsioonidele (kaablid, torud).
Vasta