tundmatu parkett

põrandad, põrandatööd
kati
külaline

tundmatu parkett

Lugemata postitus Postitas kati »

Ostsin korteri kus maas parkett. Vana omanik ise ka täpselt ei teadnud, aga usume mõlemad et tegu on naturaalse tammega. Kuidas seda põrandat hooldada? Kui hooldus sõltub sellest kas on õlitatud või lakitud siis kuidas kindlaks teha? Esialgu on põrand ilus ja korras nii et midagi suurt ette ei võta. :oops:
Kasutaja avatar
Jaan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 440
Liitunud: 01 Veebr 2005, 22:15
Asukoht: Tartu
On tänanud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas Jaan »

Õli puhul tundub tavaliselt põrand naturaalsem ja laki puhul peaks siiski mingi kiht märgatav olema. Õlipõranda puhul lase uuesti õlitada ja kui lakitud siis uuesti lakkida. Lakitud põrandat õlipõrandaks saab ainult peale korraliku lihvimist.
kati
külaline

Lugemata postitus Postitas kati »

Aitähh Guru,
tundub pigem et on õlitatud põrand. Kas seda põrandat pesta võib või kuidas puhastada?
kotermann
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 210
Liitunud: 28 Jaan 2005, 19:51
On tänatud: 10 korda

Lugemata postitus Postitas kotermann »

Kui on vana parkettpõrand, siis üsna võimalik et seda on varem korduvalt parketivahaga poonitud. Oli selline helekollane saapaviksi konsistentsiga möks vanasti, vist tugeva tärpentini vms. lõhnaga. Tootis üks kohalik saapaviksivabrik, arvatavasti Orto. Müüdi vähemalt kilostes plekkpurkides.

Naturaalparkett kraabiti enne mingi treilaastudest nuustikuga vanast saastast puhtaks, siis määriti see mögin peale ja hõõruti spetsiaalse elektrilise poonimismasinaga üle.

Kuidas seda tean? Väga lihtsalt - elasin kooli ajal ühikas, kus karismaatiline komandant, omade hulgas Kaktuseks nimetatud täitsamees, meid mitmesuguste pahategude eest selle tööga premeeris. Igatahes nägid põrandad peale sellist töötlemist ilusad välja.
Kasutaja avatar
Kask
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 20 Nov 2006, 20:53
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Kask »

Minu soovitus ei pööra ümber eelkõneleja lahendust..
Vaid, et kui korralikku tulemust tahad .. pakuks:

- Lihvimismasin peale ja põrand puhtaks. Siis "Osmo" naturaalne puiduõli nt. Ruutmeetrist osta ja kaks kihti peale panna.., (Miks just Osmo?)
sest naturaalse taimedest tehtud õliga saad alati parandusi teha, kui ka maha peaks kuluma ..võtad kuiva lapi ja hõõrud lihtsalt sisse (vahet pole märgatagi) Pesemist jne ei karda.

- Teine lahendus.. põrand üles võtta ja uus + korralik tamm maha panna.)


Kui midagi.. helista, annan nõu
5053842
Parimate soovidega,
Kaido Kask
peetermeeter
külaline

Re: tundmatu parkett

Lugemata postitus Postitas peetermeeter »

Tere!

Mul on ühe põrandaga sama küsimus - kuidas vahet teha, kas on lakitud või õlitatud? Poes lakitud või õlitatud näidiste katsumine ja "küsimuse all oleva põranda ülekatsumine" ei taha kuidagi anda 100% veendumust. Laki ja õlide vahe on kohativaevumärgatav.

Kas keegi oskab mõnd asjakohast võtet/nippi soovitada algajale detektiivile?
aer0
külaline

Re: tundmatu parkett

Lugemata postitus Postitas aer0 »

Proovinud ei ole aga mingi õli lahustava lahustiga (bensiin, auto värvkatte pigipesu, brake cleaner, carb cleaner, mootorratta poroloonfiltri pesuaine...) hõõrumine peaks andma lakitud pinnal ja õlitatud pinnal erineva tulemuse.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: tundmatu parkett

Lugemata postitus Postitas Urmas »

aer0 kirjutas: 14 Mai 2018, 18:31 Proovinud ei ole aga mingi õli lahustava lahustiga (bensiin, auto värvkatte pigipesu, brake cleaner, carb cleaner, mootorratta poroloonfiltri pesuaine...) hõõrumine peaks andma lakitud pinnal ja õlitatud pinnal erineva tulemuse.
Aga kuidas ikkagi eristada kumb on kumb? :scratch: Bensiin mõikab väga hästi ka vee baasil lakile.

Muide, alles paar päeva tagasi kirusin ennast kui ostsin bensukast pigieemaldust. Kui auto oli enam-vähem pigist puhas, siis selleks oli kulunud 1l pigieemaldajat. No hakkasin suitsupausil lugema, et millest see pigieemaldaja koosneb ja oi üllatust. Bensiin! Kurat, ma oleks võinud ju osta selle pigieemaldaja maksumuse(4.70) eest 4l bensiini ja ümber kallata pritspudelisse. :banghead: Eks järgmine kord olen targem. :blush:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aer0
külaline

Re: tundmatu parkett

Lugemata postitus Postitas aer0 »

Tunnen kaasa Urmas, see oli tõsine majanduslik põnts. Aga ära lase pead norgu! Aasta või paariga saad sellest üle ja elu läheb edasi. Vahepeal tasub järele uurida mis maksavad bensiini taluvate tihenditega pritspudelid. Minu teada 20-30€. Näiteks http://www.rivor.ee/et/a/epoca-pritspud ... -foamer-2l
See pigieemaldiga koos saadud ühekordne pudel ka tavaliselt rohkem ei jaksa kui oma sisu, siis minestab ära.

Kui sul on töökaubik siis võibolla suva aga sõiduauto värvi-lakki regulaarselt bensiiniga leotades kogu ühtlasi raha ka auto värvkatte poleerimise fondi.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: tundmatu parkett

Lugemata postitus Postitas Urmas »

aer0 kirjutas: 15 Mai 2018, 09:54 Tunnen kaasa Urmas, see oli tõsine majanduslik põnts. Aga ära lase pead norgu! Aasta või paariga saad sellest üle ja elu läheb edasi.
Tänan muretsemast, käisin juba psühholoogi vastuvõtul ja ta lubas, et minu juhtum ei ole veel ajutegevusele sügavat jälge jätnud, kuulub kergemate juhtumite valdkonda ja pidi mu poole aastaga terveks ravima. ;)
aer0 kirjutas: 15 Mai 2018, 09:54 Vahepeal tasub järele uurida mis maksavad bensiini taluvate tihenditega pritspudelid. Minu teada 20-30€.
Üldiselt olen pigieemaldajat ostnud 5l kanku kaupa ja neid plastikust tühjasid erinevaid pritspudeleid vedeleb garaažist päris mitmeid. Kui kiiret ei ole, siis olen kasutanud ka kompressorit ja ühte vana alumiiniumist anumaga värvipritsi. Saab väga edukalt ühtlase kihi peale.

Kiikasin mõnda pigieemaldaja koostist ja nad kõik on tööstuslik bensiin ja mõned tootjal sulgedes, et nafta. Idee järgi peaks siis kõikidel autodel bensukorgi juurest värv maas olema, sest ei usu, et mitte kellegil mitte kunagi ei lähe vooliku sissepanemisel või väljavõtmisel tilkagi kütust värvi peale.

KOOSTISOSAD
Tööstusbensiin (nafta), hüdrogeenitud, raske.

Allikas http://t-puhtax.ee/product/aspo/?gclid= ... uMQAvD_BwE
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Aer0
külaline

Re: tundmatu parkett

Lugemata postitus Postitas Aer0 »

Ma ei rääkinud värvimisest vaid poleerimisest. Mul läheb keskmiselt kord aastas mōni tilk kytust vârvile. See ei tee veel midagi. Usin bensuga nyhkimine teeb värvi tuhmiks.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: tundmatu parkett

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Aer0 kirjutas: 15 Mai 2018, 20:09 Mul läheb keskmiselt kord aastas mōni tilk kytust vârvile. See ei tee veel midagi. Usin bensuga nyhkimine teeb värvi tuhmiks.
Tänan mind usinaks nimetamast, aga kahjuks on keegi sind eksiteele viinud. Pigieemaldajaga teen max 2-3 korda aastas kui sedagi ehk siis kui endal hakkab juba autot vaadates paha. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta