Betoonpõrandas praod

põrandad, põrandatööd
Külaline
külaline

Betoonpõrandas praod

Lugemata postitus Postitas Külaline » 07 Jaan 2017, 13:31

Tere

Betoonpõrandas on mõnedes tubade liitekohtades tekkinud murdejooned, praod. Betoonis on alupexil põhinev põrandaküte. Kas peaksin muretsema või võib katta betooni viimistluskihiga? Küte iseenesest toimib, ei leki, kõik tundub ok.

Külaline
külaline

Re: Betoonpõrandas praod

Lugemata postitus Postitas Külaline » 07 Jaan 2017, 17:00

Külaline kirjutas: tubade liitekohtades tekkinud murdejooned
Mida või keda peetakse silmas liitekohtade näol?
Külaline kirjutas: võib katta betooni viimistluskihiga?
Mis materjalist tuleb viimistluskiht?
Kas igas ruumis on ümber toa perimeetri paigaldatud deformatsiooni lint soojuspaisumise leevendamiseks?
Paar pilti ütlevad rohkem kui venivad laused.

Külaline
külaline

Re: Betoonpõrandas praod

Lugemata postitus Postitas Külaline » 07 Jaan 2017, 17:12

Liitekohtade all peeti silmas ilmselt uste avadest ühendusesolevaid eri ruume.Kui küttetoru on paigaldatud neis kohtades hülssi,mis on ikka pikemad kui kümmekond sentimeetrit ja on ka läbiv armatuurvõrk,pole probleemi.Kui aga toru pole hülsitud ja praod tekkisid põrandate vajumisest mitte liigkiirest betooni kuivamisest-pragu kuni 1mm on võimalus ka toru katkemisele.Samas tasapinnas liikumine pole niivõrd hull kui erinevate põrandaplaatide üles/alla liikumine.Esimese varjandi puhul kannatab alupex teataval määral liikumist.Teise puhul mitte.

Külaline
külaline

Re: Betoonpõrandas praod

Lugemata postitus Postitas Külaline » 09 Jaan 2017, 12:22

Ei ole pilte käepärast võtta.
Deformatsioonilint seinteääres on olemas. Liitekohad on ukseavad jms positsioonid, suurest esikust koridori üleminek jne. Ning pragude all pigem pean silmas pigem mõrasid, need ei ole isegi nii laiad et saaks mõõta neid mingi vahendiga kuid visuaalselt on siiski näha. Tasapinnalisi muutusi ei ole tunda. Hülssidesse pandi küttetoru küll ukseavades kuid mõrad jooksevad ka positsioonides, kus hülssi veel\enam ei ole.
Katteks läheb peale liimitud parkett. Väga väikesel pindalal (esikus) ka plaat aga seal ei ole antud probleemi täheldanud.
Küsimuse mõte oligi selles, et kas peaks piikama mõrad lahti ja torud kuidagi hülsitama nendel positsioonidel või pole vaja - hiljem liimitud parketti maa küljest suht keeruline juba eemdaldada.

Külaline
külaline

Re: Betoonpõrandas praod

Lugemata postitus Postitas Külaline » 09 Jaan 2017, 18:23

Külaline kirjutas: Ning pragude all pigem pean silmas pigem mõrasid, need ei ole isegi nii laiad et saaks mõõta neid mingi vahendiga kuid visuaalselt on siiski näha
Need on betooni mahukahanemisest kuivamisel tekkinud praod.Reeglina nad ei ole läbivad.Kui põrandaplaadis on ka armatuurvõrk pole vaja karta ega hakata lahti piikama.Teed asja kohe kindlasti hullemaks.

Vasta