Kasutusluba peale ajaloolise maja rekonstrueerimist

ehituslubadega jms seonduv
Kasutusluba
külaline

Kasutusluba peale ajaloolise maja rekonstrueerimist

Lugemata postitus Postitas Kasutusluba »

Tere!

Seadus ütleb, et enne 1995. aastat ehitatud majad ei vaja eraldi kasutusluba, kuid olen aru saanud, et kui maja on rekonstrueeritud, siis tuleks kasutusluba siiski taotleda. Muinsuskaitseametilt on saadud luba rekonstrueerimiseks ja vastavalt loale kõik tööd tehtud (katus, aknad, fassaad vahetatud). Lisaks on KOVilt taotletud ehitusluba rekonstrueerimiseks ja see ka saadud. Majas oli varem mitu korterit, mis on nüüd kõik ühendatud ühtseks elamuks. Loomulikult on vahetatud elektrisüsteem, rajatud kanalisatsioon ja uus küttesüsteem. Minu teada elektrisüsteemi kohta pole ühtegi projekti paberkujul. Kas keegi oskab öelda, millised on nõuded ajaloolise maja rekonstrueerimise järgselt kasutusloa saamiseks? Millised dokumendid on vajalikud? Kui puudub näiteks elektriprojekt, ehituspäevik jms, siis tuleks tellida ehitise audit? Kui palju sellised asjad maksavad?
Külaline
külaline

Re: Kasutusluba peale ajaloolise maja rekonstrueerimist

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui ehitusse alustamise teatist pole esitatud siis ehitusluba võib olla kehtivuse kaotanud.
Omaniku jaoks ei muutu suurt midagi, aga kuna sul on paberite järgi mitu tühja korterit, siis vastavalt hiljuti vastuvõetud vara natsionaliseerimise seadusele võib, üldsuse huvi olemasolul, paberite järgi tühjadesse korteritesse, mitu pagulasperekonda mahutada.
Nii nagu euroopas on juba tehtud, paberil tühjalt seisvate elamutega.
:hello:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kasutusluba peale ajaloolise maja rekonstrueerimist

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kasutusluba kirjutas: 12 Juun 2018, 11:31 Kas keegi oskab öelda, millised on nõuded ajaloolise maja rekonstrueerimise järgselt kasutusloa saamiseks? Millised dokumendid on vajalikud? Kui puudub näiteks elektriprojekt, ehituspäevik jms, siis tuleks tellida ehitise audit? Kui palju sellised asjad maksavad?
Miks selliste asjade küsijad kardavad minna oma KOV ehitusministrile esitama täpselt samu küsimusi, sest see, mida siin foorumis soovitatakse, ei pruugi ühtida ehitusministri tahtmistega. Mis tarkust annaks sulle näiteks mõne anonüümse külalise soovitus saata kõik seadused pikalt, ela rahulikult edasi ilma kasutusloata ja kui keegi tulebki kontrollima, siis ka kontrollijad pikalt saata ja koerad kallale ässitada. Kui ehitusministri tahtmistes on midagi ebareaalset, siis võiks juba nõu küsida siit, aga reeglina nendega vaielda ei maksa va. juhtumid, kus pead teadma, et sinul on 100% õigus. Võimalik, et osad ehitusministrid kipuvad olema sellised nagu Savisaare suhtes otsuse teinud kohtunik, kellele ekspertide arvamused ei ole kohustuslikud. Piirkonniti võivad olla nõudmised/tahtmised loa saamiseks ikka väga erinevad.
Näiteks meie KOV ehitusminister on väga mõistlik, aitas nõuga, ütles ette, milliseid dokumente vaja, millised seadusepügalate nõudmised on kahtepidi tõlgendatavad ja soovitas meie kasuks pöörata jne. Ehitasime kaks 2-toalist üheks 4-toaliseks, muutsime tubade plaane, uuendasime elektri-, vee- ja kanalistasiooni, muutsime küttesüsteemi. Taotlesime ametlikult ehitusloa ja pärast kasutusloa. Maja eelmise riigikorra ajal ehitatud kaheksa korteriga "kolhoosiaegne". Maja ei olnud muinsuskaitse all. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta