Maapinna tõstmine krundil

ehituslubadega jms seonduv
wolframe
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 04 Okt 2017, 23:10

Maapinna tõstmine krundil

Lugemata postitus Postitas wolframe »

Ostetud krunt asub naaberkruntidest kohati madalamal siis tahaks mingi 10-20 cm seda tõsta. Kuna maja ehituseks (60m2)läheb tõenäoliselt alles mitme aasta pärast siis tahaks teha asju nii, et krunt saaks korda. Tahaks potensiaalset maja alust pinda ka tõsta 50 cm (so. 60m2 ulatuses).
Tean, et üldiselt taotletakse majale ehitusluba ja siis koos sellega antakse ka luba maapinda tõsta kuid on ka mingeid teisi seaduslike võimalusi selleks? On kellegil kogemusi?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Maapinna tõstmine krundil

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Miks ei soovi ikkagi maja ehitusloaga seda teha? Keegi ei keela varem ehitusloaga ette nähtud tõstmisega kohe alustada kui KOV luba käes?!
wolframe
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 04 Okt 2017, 23:10

Re: Maapinna tõstmine krundil

Lugemata postitus Postitas wolframe »

Hetkel ei ole projekti majale ja lähimal ajal ka ei saa valmis.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Maapinna tõstmine krundil

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Eks siis jooksed 2 korda - kõigepealt paber näpus KOV pinnase tõstmiseks. Enamus KOV lasevad sel juhul 2 korda maamõõdistamist teha.
Või lootsid, et tõstad pinnast ja naaber kaebama ei lähe. Enamus naabreid muust ei unista kui sulle nuga selga lüüa. Kui on head naabrid siis on teine asi.
Külaline
külaline

Re: Maapinna tõstmine krundil

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Sa tahad majaalust pinda praegu tōsta ja siis kui ehituseks läheb, on tore vaadata kuidas ekskavaator kogu selle pinnase uuesti välja tōstab vundamendiaugust. Kōlab jaburalt.
Külaline
külaline

Re: Maapinna tõstmine krundil

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mina alustaks naabritest. Äkki on normaalsed inimesed, annavad sulle allkirja, et nad pole vastu kui sa oma krundi madalamaid kohti tōstad veidi?
Külaline
külaline

Re: Maapinna tõstmine krundil

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 03 Juun 2018, 22:30 Mina alustaks naabritest. Äkki on normaalsed inimesed, annavad sulle allkirja, et nad pole vastu kui sa oma krundi madalamaid kohti tōstad veidi?
oleks mina see naaber, siis ilma projektita ja kinnituseta , et vesi mulle kaela ei tule ei annaks mingit luba
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1108
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Maapinna tõstmine krundil

Lugemata postitus Postitas rein113 »

"Ostetud krunt asub naaberkruntidest kohati madalamal", naabrid on muidugi harjunud kasutama sinu krunti oma sademevee ärajuhtimise alana, kuid ma ei taipa, miks peaksid sa seda taluma? Vii oma maapind naabrite omaga samale kõrgusele.
Loomulikult on hea vesi juhtida minema, kuid alati ei ole see võimalik.
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
Vasta