vanast aidast elumajaks

ehituslubadega jms seonduv
ISi83
külaline

vanast aidast elumajaks

Lugemata postitus Postitas ISi83 »

On olemas maakivist vana kuid väga heas seisus aida hoone, mis on kantud registrisse 100% tootmismaana ning teha sellest elumaja. Kas selline asi on reaalselt liiga keeruline või lausa võimatu? Kas see tähendab, et pean algatama uue detailplaneeringu sihtotstarve muutmise jaoks kuigi seal on hoone olemas? Või kuidas sellises olukorras edasi tegutseda?
Külaline
külaline

Re: vanast aidast elumajaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ISi83 kirjutas: 22 Jaan 2018, 21:12 On olemas maakivist vana kuid väga heas seisus aida hoone, mis on kantud registrisse 100% tootmismaana ning teha sellest elumaja. Kas selline asi on reaalselt liiga keeruline või lausa võimatu? Kas see tähendab, et pean algatama uue detailplaneeringu sihtotstarve muutmise jaoks kuigi seal on hoone olemas? Või kuidas sellises olukorras edasi tegutseda?
küsi seda KOV -ist ja saad teada mida pead tegema
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: vanast aidast elumajaks

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kui maja välisilme ei muutu, võid julgelt ehitustöödega pihta hakata. Asi selles, et mittekandvaid vaheseinu võid muuta nõrkemiseni, need ei vaja ehitusluba. Kui plaanid muuta välisilmet siis paraku on ehitusluba nõutav.
Ehitusloa taotlemisel sõltub ise kas tahad teha asja raskeks või mitte. Enamus lihtsaid muudatusi (sh. välisilme) saab teha ehitusteatisega ja kui sellel nõusoleks siis võid töödega pihta hakata. Mina teeksin just nii.
Aga kui tahad ilmtingimata kirjet maja kohta muuta siis on võimalik, et vald võib mida iganes nõuda, vajadusel detailplaneeringut. (tegelikult minu teada vald seda nõuda ei saa aga kui tahavad siis saad sellise kaika kodarasse, et jäädki valla vahet jooksma)
ääremärkus - kuigi hoone ei ole elamu siis mitte keegi ei keela seda justkui elamulaadselt kasutada. Mul päris palju tuttavaid elavad ametlikult küünis, viljakuivatis või tallis, kuid maja on tegelikult 100% elamu. Nad lihtsalt ei muutnudki maja välisilmet ja kolisid pärast elamiskõlblikuks kohendamist sinna elama.
Vasta