Soojustuse projekt

ehituslubadega jms seonduv
Külaline
külaline

Soojustuse projekt

Lugemata postitus Postitas Külaline » 21 Jaan 2018, 18:18

Kui ridaelamu keskel oleva boksi ühe poole fassaad ära soojustada praegusele krohvile 100mm soojustust ja uuesti krohvida ja seina värv säilitada kas on vaja tellida projekt? Ja kui suured on trahvid ilma projektita tegemisel? väänatakse seni kuni soojustus maha kakutakse?

Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 7560
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 160 korda

Re: Soojustuse projekt

Lugemata postitus Postitas Kalvis » 22 Jaan 2018, 08:33

Kui võtta täie rangusega siis on projekt vajalik sest mõni fassaadimõõde ikka muutub. Ja on võimalik, et mõni välimuse materjal võrreldes varasemasega ka muutub. Kuid sul on vaja vormistada vaid projekti parandus, tõenäoliselt muutuvad siiski kõik joonised. Joonised võid ise teha, et kui oskad joonestada, anna minna ja saada valda. Näiteks TLV tehti ühe paneelmaja fassaadiprojekti parandus ära vaid üheainsa A4 lehega.
Teine võimalus on rõhuda alla 33% rekonstrueerimisele.
Palju sõltub KOV ja selle rahahimust. Valdavus enamuses kui kasutad sama välisfassaadi kujundust siis enne ja pärast maja eemalt on samasugune vaid kasukas on juurde tekkinud. Aerofotol ei paista muudatus üldse välja. Seega vald ei teagi, et maja on muutunud. Kui aga vallaametnik satub keset ehitust töödele peale siis paaris kohas on trahv sümboolselt selga väänatud, vaid korra tehti.
Üldiselt maha katkuma ei pea aga parandatud joonised valda esitama pead.

Vasta