Vannitoa suurendamine

ehituslubadega jms seonduv
ValgeKlaar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 04 Nov 2017, 15:04

Vannitoa suurendamine

Lugemata postitus Postitas ValgeKlaar »

Palun nõu seoses korteris planeeritava remondiga. Mul on 2 toaline korter, mis vajab kapitaalremonti. Vanad puitpõrandad vaja üles võtta, elektrijuhtmestik uue vastu vahetada, laed ja seinad sirgeks teha.
Remondi käigus soovin laiendada koridori ja natuke elutoa arvelt ka vannituba. Samuti võtta maha elutoa ja köögi vahel olev sein, et kööki oleks vaba ligipääs.
Alustasin sellest, et uurisin KOV-st, mis dokumendid peavad selliseks tegevuseks olema. Selgus, et vallalt on vaja saada ehitusteatis, mis eeldab projekti. Tellisin projekti, kus siis kirjas, milline sein läheb maha ja millised seinad asendatakse uutega. Ükski sein ei ole kandev sein. Hetkel ootan vallalt ehitusteatise saamist.
Ehitusteatisele järgneb hiljem kasutusloa saamine. Et saada kasutusluba, on vaja esitada ehituspäevik.
Ja nüüd ma olen ummikus.
Kõige lihtsam oleks leida ettevõte, kes teostaks töid vastavalt renoveerimise projektile ja täidaks ehituspäeviku. Aga kui ma soovin teha neid töid osade kaupa? Nt ise lammutada seinad ja ehitada uued. Peenemate santehniliste tööde jaoks leida ehitaja. Tundub, et selline asi ei ole väga võimalik, kuna sel juhul mul ei ole seda päevikut.
Andke nõu, kuidas oleks korrektne toimida. See paberimajandus tundub nii ebareaalselt keeruline, eriti naisterahva jaoks :-)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vannitoa suurendamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Vähemalt 10 aastat tagasi küll ei nõutud renoveerimise ja mõningate ümberehituste tegemise kohta kasutusloa saamiseks mingit ehituspäevikut. Ehitasin kokku kaks 2-toalist üheks 4-toaliseks. Enam-vähem kõik tööd tegin ise oma usinate kätudega :) , va elektrikilbi ühendused, need tegi pädev inimene, kes vormistas ise ka kogu kupatuse EE-s minu eest. Saatsin või viisin valda kasutusloa taotluse ja mõne aja pärast oli see olemas. Kõik.
Keegi ei sunni ehitustöödeks palkama firmat kui eritööd välja arvata, vaid võid vabalt öelda, et ise tegin või abikaasa või armuke. Eritööde kohta peaks idee järgi tegija esitama pärast tööde teostamist tööde vastuvõtuakti, milles on kirjeldatud teostatud tööd, kasutatud materjalid ja lisatud foto- või videomaterjal kaetud tööde teostuse kohta enne katmist.
Poodides peaks olema müügil ehituspäevikuid ja leiad fantaasiarikkama inimese, kes natuke ka ehitustöödega kursis ja hiljem koos täidategi päeviku šašlõkki ja õlut nautides. Päeviku võiksid juba nüüd osta, sest mõned KOV ehitusministrid võivad olla tähenärijad ja ajaviiteks võivad avastada, et päevikus on kirjeldatud töid aastast 2017, aga päevik ise on tulnud trükikojast aastal 2019. Püüa pärast selgitada, et pole kaamel. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Vannitoa suurendamine

Lugemata postitus Postitas Andresto »

ValgeKlaar kirjutas: 04 Nov 2017, 15:32 ...
Remondi käigus soovin laiendada koridori ja natuke elutoa arvelt ka vannituba. Samuti võtta maha elutoa ja köögi vahel olev sein, et kööki oleks vaba ligipääs. Selgus, et vallalt on vaja saada ehitusteatis, mis eeldab projekti. Tellisin projekti, kus siis kirjas, milline sein läheb maha ja millised seinad asendatakse uutega. Ükski sein ei ole kandev sein. ...
Ja nüüd ma olen ummikus.
Kõige lihtsam oleks leida ettevõte, kes teostaks töid vastavalt renoveerimise projektile ja täidaks ehituspäeviku. Aga kui ma soovin teha neid töid osade kaupa? Nt ise lammutada seinad ja ehitada uued. ...


Kõik projektid jm. load on tore asi, aga: Kõik need mittekandavad seinad, milledest mõnigi läheb lammutamisele, on aja jooksul muutunud vägagi kandvaiks. Võib arvata, et Teie korteri kohal on veel korter. Sel juhul väiksemgi liigutus vaheseina lammutamisel, võib paremal juhul ülemisel mõne ukse kinni kiiluda. Kehvemal juhul, võib vannitoa põranda hüdro, koos nurgatugv. lindiga puruks rebida. jm. jamad.
Tallinn Kalamaja: Kunagi ehitasin seal dushiruumi. Möödus mõni aeg ja alumine, hakkas all seinu liigutama - tekkis mingi vajumine ja põrandal suured plaadid mõranesid.
Tartu Tähtvere: Sama jutt, aga häda avastas alum. naaber, kui tal dusihruumi lagi tilkus. oli ca 6-8 mm oli vajumine, mis rebestas hüdrolindid. Läksin vaatama: alum. korteril ei ühtegi vaheseina - kõik lammutatud, toestused tehtud jumal teab kuhu. Isegi slepe ja korstna vahel oli tutikas pragu. Näiteid, on veel!!! Projekt on tore, aga projekt ei räägi palju on mittekandev sein kandma hakanud ja nad kannavad hästi. Eelnevad toestused, mida, kuidas, kuhu..., peavad olema hästi läbimõeldud, et mis juhtub siis, kui see sein eemaldada. Tihti on poisikesetatid lammutamas ja nii juhtubki. Isegi vana talumaja tõstes palkide vahetuseks, peab mõtlema, kas korstnapits kukub koos korstnaga v. "üksipäini", kas rebib el. kaabli puruks v. ei jne...
Ärge iseseisvalt midagi liigutage. Andres
ValgeKlaar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 04 Nov 2017, 15:04

Re: Vannitoa suurendamine

Lugemata postitus Postitas ValgeKlaar »

Minu korter asub viimasel kolmandal korrusel, kedagi rohkem peal ei ole. Lammutamisest ma kuhugi ei pääse. Kunagi oli seal köögis puupliit. See on maha lammutatud aga soe müür jäänud. Lihtsalt on üle värvitud, mis on õudus ruudus.
Vannituba on ise nii pisike, et suurem inimene ei mahuks seal isegi lahti riietuma, et saaks vanni minna. Kusjuures vann ei ole standartmõõtu, vaid on ka väike.
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Vannitoa suurendamine

Lugemata postitus Postitas Andresto »

ValgeKlaar kirjutas: 06 Nov 2017, 15:46 Minu korter asub viimasel kolmandal korrusel, kedagi rohkem peal ei ole. ...
No jah, eks ma siis panin ühe v. isegi kahe korruse jagu mööda ja mu eelm. juttu, mida praktikas nähtud, maksa enam tõsiselt võtta. Egas vist siis sel jõude seisval soojamüürilgi, enam pikka "pidu" pole. Prouale jõudu ja ettevõtmise õnnestumist. :hello: Andres

Väike "välk" käis läbi: Kui omal selline plaan ja püstakut ei puutuks (seaks vaid valmiduse) siis teeksin selle lammutamise ja uue ehituse nii vaikselt ära, et ise ka ei kuuleks. No liigutan vaksakese siit ja teise sealt ja mis siis. Oligi nii, no kust kurat mina tean, kes, miks ja millal... No jaa noh... Aga Teie nii ärge tehke.
Vasta