eluba

ehituslubadega jms seonduv
ehituluba
külaline

eluba

Lugemata postitus Postitas ehituluba »

Tere,

Küsiks siin teistelt ehitajatelt- kas keegi on saanud omavalitsuselt viimase aasta jooksul ehitusloa 1 kuuga, nagu seadus nõuab. Minu kogemus Harjumaal viimase paari aasta jooksu- 5 ehitusluba, aega on läinud 4-11 kuud. Projekteerija on teinud tööd hästi, mõned komavead ehk... Seadus ütleb, et see 30 päeva on koos tagasisaatmistega ehk igal juhul peaks kuuga loa kätte saama.

Tänud.
admin
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 124
Liitunud: 11 Veebr 2016, 19:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: eluba

Lugemata postitus Postitas admin »

Kui 1 kuu jooksul ei ole tulnud negatiivset tagasisidet, siis vastavalt seadusele tuleb lugeda, et otsus on positiivne. Peal seda 1 kuud ei ole omavolitsusel mingit seaduslikku alust projekti ja taotlusesse negatiivselt suhtuda.
eluba
külaline

Re: eluba

Lugemata postitus Postitas eluba »

..jah, olen kursis. Samas ilma loata sa ehitada ei tohi. Küsin, kuna minu tutvusringkonnas ei ole alla 3kuu keegi luba saanud. Viimsis näiteks anti täiesti tüüpsele krundile projekterimistingimused 7 kuu pärast. Siis sai projekti alles sisse anda... Probleem on massiline, kõik lihtsalt ootavad ja ametnikud panevad tuima.
Külaline
külaline

Re: eluba

Lugemata postitus Postitas Külaline »

admin räägib õigust. Ise olen täiendavalt saatnud väljastusteatega kirja, et tähtaeg möödunud ja palun esitada põhjused ehitusloa mitteväljastamiseks. Siis nädal hiljem samamoodi tähitud kiri väljastusteatega, kus teavitan KOV, et vastavalt seadusele loen ehitusloa väljastatuks ja alustan näiteks kolmapäeval ehitust.

Ilma ehitusloata ei võinud alustada ehitust vana õigusnormi olukorras.
ccc34
külaline

Re: eluba

Lugemata postitus Postitas ccc34 »

See aasta on kiireim luba tulnud 2 nädalaga (Harku vallas). Paaris väiksemas vallas tulnud ka ühe kuuga.
Kõik oleneb omavalitsusest.
Viimsi ja Tallinn kõige aeglasemad. Seal 2-4 kuud.
Vasta