Ehitus Nõmmele miljööalale, mis sammud?

ehituslubadega jms seonduv
Uurin
külaline

Ehitus Nõmmele miljööalale, mis sammud?

Lugemata postitus Postitas Uurin »

Vanaema elab Nõmmel, krunt on väärtuslik, kuid maja on igavene vana lobudik, mida renoveerida ei tundu kuidagi mõistlik, vanaema ei tule enam toime. Tekkis plaan osta vanaemale korter ja ehitada krundile uus maja, aga kust peaks alustama, et teada, kas selle lobudiku lammutamine on üldse lubatud? Oleme seni elanud valmis kujul ostetud majas ja ehitusseadustikuga pole üldse kursis. Mis sammud tuleks ette võtta, kaua see võiks aega võtta ja millal selgub, kas üldse tohib ehitada? (Mitte nii, et maksa juba raha, oota, oota ja siis selgub, et ei saagi. Sel juhul müüks juba kohe maha, sest meie seda renoveerima ei hakka, liiga väike.)
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Ehitus Nõmmele miljööalale, mis sammud?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Astu KOV ehitusnõuniku juurest läbi, küll ta seletab mis lubatud või keelatud.
Siiski on see vale arvamus, et kõik maha ja nullist uus on odavam. Kui kandevkonstruktsioon on OK siis saab remondiga euromaja teha kah. Paraku nõuab selline töö rohkem nikerdamist mis tüüpsele ehitusmehele ei meeldi karvavõrdki.
Külaline
külaline

Re: Ehitus Nõmmele miljööalale, mis sammud?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kalvis kirjutas: 04 Mär 2017, 09:18 Siiski on see vale arvamus, et kõik maha ja nullist uus on odavam. Kui kandevkonstruktsioon on OK siis saab remondiga euromaja teha kah.
Kas Kalvis omab ettekujutust millised nõuded ja normid peavad olema tagatud ühel tänapäevasel euromajal?
Väita, et vana sara renoveerides tuleb odavam, on selgelt vale.
Näide: mul on 1974 aasta roostes 2101.isegi originaalina taastades, rääkimata kaasajastamisest ei tule soodsam kui uus sõiduvahend soetada.
Näide:Naabrimehe abikaasa best before on ammu möödas, teda krohvides ja dr.Pree noa alla saatmisega vaevalt eurotibi välimust saavutab.
Võiks ilkuda, et võrdlen võrreldamatut, aga täpselt nii ongi, tüüpsele ehitusmehel on savi mida ja millest.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Ehitus Nõmmele miljööalale, mis sammud?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

On ettekujutus ja jään oma arvamusele. Sel teemal oli omal ajal pikk ajaleheartikkel, kus leiti, et reeglina remont ei tule kallim aga uut ihkavad just ehitajad, sest neil on nii lihtsam. Ju sa oled ka siis "ehitaja".
Vihjeks - minu ehitusalased tööd ongi just olnud millegi vana "upgrademine" kaasaegseks, et niipalju ma ikka tean mis on töö maht ja mis probleemid on vana taastades. Kuna 2 ühtesugust vana maja pole olemas siis on iga maja omaette isiksus ja ei saa alati ühe vitsaga lüüa. Enne ütlesin, et kui ikka kandekonstruktsioonid on pees siis tõesti ei saa sitast saia teha.
Külaline
külaline

Re: Ehitus Nõmmele miljööalale, mis sammud?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui juba ajalehest tarkust ammutatakse siis ei ole suurt midagi rääkida ja need ehitajad ei tea midagi!
:banghead:
Külaline
külaline

Re: Ehitus Nõmmele miljööalale, mis sammud?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Uurin kirjutas: 04 Mär 2017, 08:56 Vanaema elab Nõmmel, krunt on väärtuslik, kuid maja on igavene vana lobudik, mida renoveerida ei tundu kuidagi mõistlik, vanaema ei tule enam toime. Tekkis plaan osta vanaemale korter ja ehitada krundile uus maja, aga kust peaks alustama, et teada, kas selle lobudiku lammutamine on üldse lubatud? Oleme seni elanud valmis kujul ostetud majas ja ehitusseadustikuga pole üldse kursis. Mis sammud tuleks ette võtta, kaua see võiks aega võtta ja millal selgub, kas üldse tohib ehitada? (Mitte nii, et maksa juba raha, oota, oota ja siis selgub, et ei saagi. Sel juhul müüks juba kohe maha, sest meie seda renoveerima ei hakka, liiga väike.)
miljööalal kehtivad paljud piirangud , aluta sellest ,et otsi linnarhiivist üles algsed joonised ja võrdle sellega mis tegelikult ehitatud on, sest võib juhtuda , et eritingimuste taotlemise käigus lastakse kauuemal ajal tehtud täiendused eemaldada (ala trepikojad, verandada, terassid jne) ja võib küsida KOV -ist kuidas täpselt käituda ja alustada muinsuskaitse eritingimuste taotlemisest konkreetsele kinnistule/hoonele, siis selgub mis on keelatud või lubatud. Üldjuhul miljööväärtuslikul alal miljööväärtust maha lammutada ei lubata.

kuna vanemad Nõmme majad on algselti ikkagi mõeldud suvilateks, siis nende konstruktsioonid (võrreldes muu miljöövaäärtuslike alardega Tallinnas) ei ole eriliselt kiita ja sageli võibki leida 100x50 saepuruga täidetud karkassi , seda maja tänapäevaseks teha tuleb ohver kas seest või väljast
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Ehitus Nõmmele miljööalale, mis sammud?

Lugemata postitus Postitas keemik »

Olles elanud ja toimetanud Nõmmel, siis eelkõnejale lisaks, et muinsuskaitse ja miljöökaitse on kaks täiesti eri asja. Kuna ma ise olen loomult laisk ja meeldib, kui teised teevad töö minu eest, siis ma pöördusin joonelt Kultuuriväärtuste ametisse, et mis ja kuidas. Soovitan sul sama moodi talitada, mine ja küsi kas ehitusnõunikult või sealt ametist, et mis on tingimused ja nõuded ja mida nad lubavad teha ja mida nad ei luba kohe üldse. Siis saad selle järgi oma võimalused läbi kaaluda. Oma plaane ja visioone soovitan hoida esialgu enda teada. Võimalik, et lubatud on uue ehitamine tingimusel, et lahendus sobitub miljööalasse. Ühele lobudik võib teisele olla väga kvaliteetsest paekivist laotud vundamendiga palkmaja, kus isegi alumine palgirida pole mädanenud.
teadmameeskond
külaline

Re: Ehitus Nõmmele miljööalale, mis sammud?

Lugemata postitus Postitas teadmameeskond »

Olen isegi käinud Nõmmel majades, millest pole mitte midagi renoveerida. Kõik konstruktsioonid on kõverad ja pehkinud. Jah, maja lammutades saaks sellest puidust võibolla uude majja mingeid sisekujunduselemente teha ja hunniku kaminapuid või ühe jaanitule.

Kui siis vundament. Mis on ka kindlasti uutele soovidele või vajadustele mittevastava kujuga.
Vasta