Ehitusteatis katuse puhul

ehituslubadega jms seonduv
ohsaha
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 12 Jaan 2017, 10:30

Ehitusteatis katuse puhul

Lugemata postitus Postitas ohsaha »

Tere.

alusutseks mainin kohe 2ra, et olen ehituse alal t2ielik loll. oma k2tega teha oskan, aga kogu see juriidiline pool on t2ielik auk...nagu ikka t2ielik pime auk.

olen olukorras kus mul on 100 aastat vana hoone, mis algselt ehitati vist laudaks, siis kunagi vene ajal vormistati garaasiks ja nyyd kasutan seda elamiseks. tean et selleks vaja kasutusluba, aga samas tuli lause vallavanemalt, et see nii vana, et ykski seadus vist ei kehti ja mingi selline piiripealne arusaamatu teema. Kuna keegi kisama ei hakanud ja mul lastakse rahus edasi elada siis nii on.

Milles minu reaalne mure, on j2rgnev lugu.
Katuseks on vana eterniit mille all laastukatus. roovitus on m2da aga sarikad korras.
tahaks vahetada katuse pleki vastu, teha yhele kyljele 4m laiuses vintskapi ning lisada paar katuseakent.

Kinni poob mul meie uue ehitusseadusega. pean esitama ehitusteatise koos projektiga.
kas ehitusteatis on umbes 11lk pikk fail mille pean alla laadima,t2itma ja siis lisama ehr lehel ?
projekt... mida sisaldab projekt sellise tegevuse puhul... milliseid jooniseid pean esitama ja mida nendel v2lja tooma.. siis kuulen mingist seletuskirjast.. kust ma leiaks mingi n2idise mille pealt enda oma kokku klopsida ?

t6en2oliselt on seda teemat siin v2ikeste muutustega arutatud ja jahvatatud pikalt ja palun vabandust kui kellegi elust l2ks 4 minutit raisku mu kirjutise lugemisega, aga ma siiski vajaksin abi ja kui on keegi s6bralik igavleja kes suudab mu lollid kysimused yle elada ilma karjumata siis v6iks endast m2rku anda.

Parimat,
Ott
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Ehitusteatis katuse puhul

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Mul jutt ei pruugi olla 100% pädev iga juhtumi jaoks, kuid räägin enda kogemusest. Aga iga linnavalitsuse ja objektiga võib olla erinevusi, mine räägi, et on mõte ehitada teine korrus välja ja lisada vintskap - et mis selleks tegema peab ja kas on üldse lootust ilma maja täiesti ümberehitamata seda korrektselt vormistada?

Mul sarnane asi praegu - elumajal ehitan pööningukorruse välja eluruumideks, lisaks katusekatte vahetus koos aluskilede ja soojustusega, fassaadi soojustamine. Minul on maja vähemalt elumajana arvel, kuid teine korrus veel ei ole eluruum.

Ma kardan, et kui sa seda asja kooskõlastama hakkad, on asi päris pekkis. Nimelt kui asja ehitatakse eluruumideks, on vaja koostada ka eelprojekt, millel maja vaated-lõiked, koormusarvutused vahelaele jne. Ehk siis vaja eelprojekti, koormuse nõuded aga saad peale tänapäevased.
Selle eelprojekti peab tegema/allkirjastama paberitega projekteerija. Saad projekteerija mitmeks nädalaks oma palgale osta.

Nõuded projektile on siin https://www.riigiteataja.ee/akt/118072015007?leiaKehtiv

Äkki paned tänapäevase eterniidi pleki asemel ja vintskappi ei ehita - samaväärsega asendamisel ei ole vaja muudatusi mida peaks kooskõlastama. Või oli see, et ehitusteatis tuleb ikka teha, kuid ei nõuta sel juhul projekti.
Või teed asja lihtalt ilma kooskõlastuseta ära - nagunii elad "ebaseaduslikus" elumajas, millel pole kasutusluba.
ohsaha
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 12 Jaan 2017, 10:30

Re: Ehitusteatis katuse puhul

Lugemata postitus Postitas ohsaha »

tere,

pean tunnistama, et su jutt pani mind m6tlema :D
ma siis ikkagi lendan live'i valda ja uurin mis teha annab. eks loobun vintskapist ikka kui see p22stab mingi paberim22rija palkamisest :)

tnx
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Ehitusteatis katuse puhul

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ma läheks kõigepealt lihtsama vastupanu teed.
Kuna on tegu renoveerimisega siis parandaksin 2 vaadetega seotud välisilme joonised, siis katusealuse joonise, siis katuse lõike joonise ja saadaks need ehitisteatisega KOV. (siin oli minimaalne loetelu mis kindlasti vaja, nad võivad rohkem ka tahata!)
Kui isegi KOV jonnib ja tahab midagi veel siis niikaua parandaksin jooniseid kuni rahule jääb.
Kui jääb kohe rahule siis võid vähemalt katust vahetama hakata, turja katuse renoveerimise osas enama hakata ei saa.
Niikaua kui KOV suhtled, ära esimeses etapis eluruumide asjus midagi räägi. Muidu võid avastada, et pead täisprojekti tegema koos kõigi kooskõlastustega ja siis jooksed segaseks.
teatis
külaline

Re: Ehitusteatis katuse puhul

Lugemata postitus Postitas teatis »

Või kui sa kuskil perifeerias elad, siis ega KOVi väga ei huvita ka kas sa seal elad, või sured, või ehitad, ilmselt naabreid ka mitte.
ohsaha
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 12 Jaan 2017, 10:30

Re: Ehitusteatis katuse puhul

Lugemata postitus Postitas ohsaha »

Sitt lugu ongi see, et maja on reaalselt 1m kaugusel pea t2nava servast. isegi niitmata muru hakkab kohe k6igile silma, vintskapist ja katuseakendest ma ei hakka yldse r22kimagi.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Ehitusteatis katuse puhul

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kuna katuseakende lisamine on maja välisilme muutmine siis mitte kuidagi ei saa sellest üle ega ümber. See tähendab vähemalt 2 parandatud vaate saatmist KOV. Kuna katuse konstruktsiooni muudad siis on vaja lõige juurde saata. See kas su maja asuba KOV kõrval või pärapõrgus ei muuda asja.
Omaette teema on, et paljud ei saa vaadete korrigeerimisega ise hakkama. Ega ikka pole nii, et avad esimesel korral elus mõne CAD-i ja kohe oskad joonistada.
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Ehitusteatis katuse puhul

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Ma julgeks arvata, et tal ei ole selle kohta tänapäeva nõuetele vastavat projekti olemas ja samuti puuduvad digitaalsed jooniste CAD failid. Seega asi ei ole CADis väikese paranduse tegemisega, vaid nullist kõikide vaadate ja lõigete digitaalseks joonistamisega. Hea kui on müni kolletunud paber olemas, kuid sel ka puuduvad tõenäoliselt mitmed mõõdud ja asjad, seega on vaja veel majale mõõdulindiga igas suunas ring peale teha, et oleks digitaalse faili jaoks algandmed olemas.
ohsaha
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 12 Jaan 2017, 10:30

Re: Ehitusteatis katuse puhul

Lugemata postitus Postitas ohsaha »

Sul on 6igus Meelis. paberimajandus on t2ielik tyhjus. kuna tegu nii vana asjaga siis on mul ainult yks kolletunud vihikuleht kus on tintelpenniga k2sitsi tehtud elumaja kohta joonis koos mingi ametniku allkirjaga, aga abihoone kohta mitte midagi, mis sest et abihoone on vanem kui elumaja.
aga noh, eks hakkan riburada pidi minema ja kui saan selgust annan lihtsalt info m6ttes ka teistele teada mis jura ma l2bi pidin k2ima.
voteimõista
külaline

Re: Ehitusteatis katuse puhul

Lugemata postitus Postitas voteimõista »

Vot ei saa aru nendest inimestest.

Projekt maksab ca 1k €. Riigilõivude ja muude jamadega kokku 1.5k €. See on vajalik ka selleks, et üleliigseid materjalikulusid ei tekiks.

Mingi 10-X k€ leida ehituseks pole probleem, aga projekteerimine - millest sõltub "raisatud raha" suurus - on see, mida keegi teha ei taha.

:scratch:
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Ehitusteatis katuse puhul

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kui küsija on kindel, et KOV pole ka mitte ühtegi paberit tema onnikeste kohta (Näiteks pole 200X maja pildistatud) siis võib ka maja uuendada julmalt kohe ja kähku. Aga kui kunagi KOV kutsutakse ja küsitakse kuidas aknad juurde tekkisid siis on shit happens. Hea kui KOV on nõus kohese ehitisteatisega. Aga võib ka preemiaarve esitada.
arvutihdd
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 529
Liitunud: 12 Nov 2008, 01:16
On tänatud: 4 korda

Re: Ehitusteatis katuse puhul

Lugemata postitus Postitas arvutihdd »

Tasuks kov küsida lihtsalt mis, kuidas, palju. Enamikes maa kohtades nõuded olematud ja võid ise joonlauaga projektid valmis nühkida.
Külaline
külaline

Re: Ehitusteatis katuse puhul

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas hooned ehitisregistris kajastuvad ja kui, siis millisel kujul?

https://www.ehr.ee/app/esileht?0
Kasutaja avatar
Chef
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 530
Liitunud: 22 Juun 2006, 11:27
On tänatud: 7 korda

Re: Ehitusteatis katuse puhul

Lugemata postitus Postitas Chef »

EHR on tõesti esimene samm, selgitamaks välja, kas hooned on üldse registris. Kui ei ole, siis on hapu. Kui on, saad lasta KOV-l väljastada projekteerimistingimused (aluseks sinu planeeritav ehitustegevus). Tingimustest selgub, mida teha võid, mis mahus ja mis ilmega ja kellega kooskõlastama pead. Kui läheb hoone välisilme muutmiseks (eterniidi pleki vastu vahetamine on ka välisilme muutmine), siis ei piisa enam teatisest vaid tuleb taotleda ehitusluba.
Külaline
külaline

Re: Ehitusteatis katuse puhul

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui vahetada vana eterniit uue eterniidi vastu jääb kogu paberimäärimine ja peavalu ära. Ehitusseaduse mõte katuse vahetamise juures on see, et inimesed uisapäisa ei paneks vana asemele uut mida maja konstruktsioon ei pruugi kanda. Lugeda saab ka siit https://rooftec.ee/vaheta-vana-katus-uu ... ustusteta/.
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Ehitusteatis katuse puhul

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Külaline kirjutas: 05 Mär 2017, 12:09 Kui vahetada vana eterniit uue eterniidi vastu jääb kogu paberimäärimine ja peavalu ära. Ehitusseaduse mõte katuse vahetamise juures on see, et inimesed uisapäisa ei paneks vana asemele uut mida maja konstruktsioon ei pruugi kanda. Lugeda saab ka siit https://rooftec.ee/vaheta-vana-katus-uu ... ustusteta/.
Juhul, kui vahetada vana eterniitkatus uue plekk- või kivikatuse vastu, tuleb kohalikust omavalitsusest taodelda ehitusluba ning tasuda ka riigilõiv
See on puhas jama. Ei andnud kohalikule omavalitsusele sentigi. Taotleda tuleb ehitusteatis mitte ehitusluba. Tegemist on olemasoleva hoone rekonstrueerimisega.
Oma ala meister..
Vasta