Eraomaniku veepump avalikus veekogus

ehituslubadega jms seonduv
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Eraomaniku veepump avalikus veekogus

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Kas see võiks olla miskitpidi seadustega pahuksis kui mingi tüüp on pannud veepumba avalikku veekogusse (väike järveke) ja kastab sellega päevad otsa oma kõrbenud muru? Tema krunt piirneb selle veekoguga, aga mitte ainult tema krunt.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Eraomaniku veepump avalikus veekogus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

On olemas selline seadus nagu Veeseadus, mis reguleerib ka avalike veekogude kasutamise korda. https://www.riigiteataja.ee/akt/12769937
Selle §6 lg2 lubab vett võtta, aga ilma tehnovahenditeta, lg3 lubab vett võtta tehnovahendiga, aga selleks peab olema vee erikasutusluba, mida annab KOV.
§8 lg2 p2 paneb ööpäevaseks alampiiriks 30m3.
Nüüd ise ei oska seisukohta võtta, et mis saab siis kui seadus käsib tehnovahendi abil võetava vee kasutamise kohta võtta vee erikasutusluba, aga kogus jääb piirmäärast allapoole? :scratch:
Ei viitsinud seadust lõpuni lugeda, uuri ise.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
fgh
külaline

Re: Eraomaniku veepump avalikus veekogus

Lugemata postitus Postitas fgh »

Urmas andis hea vastuse, aga teine vastus oleks: Arvuta järve pindala ja seejärel arvuta 1mm veesamba ruumala. Tõenäosus on väga suur, et saadav tulemus on selline, et see kastmine on täiesti ebaoluline sellele järvele ja ilma mõjudeta.
Külaline
külaline

Re: Eraomaniku veepump avalikus veekogus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

fgh kirjutas:Arvuta järve pindala ja seejärel arvuta 1mm veesamba ruumala. Tõenäosus on väga suur, et saadav tulemus on selline, et see kastmine on täiesti ebaoluline sellele järvele ja ilma mõjudeta.
Usun ka, et saadud tulemusel ei ole olulist mõju järvele, kuid nüüd tuleb mängu paragrahvi sümboli kõveruse ilu tõlgendamine, et kas ämbriga nagu võiks tassida palju jaksad, ka üle lubatud 30m3 ööpäevas, aga pumbaga 10m3 ei tohi.
Skip128, ma ei saa hästi aru probleemi olemusest? Kas ei jätku järves vett kui naaber kastab? Või on lihtsalt eestlaslik kadedus? Või mis?

Urmas
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Eraomaniku veepump avalikus veekogus

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Ikka puhas kadedus, tal on see võimalus ja mul ei ole. Tegelikult tahtsin teada, kas on midagi, mis sellist kasutust reguleerib ja sain vastuse su esimese postitusega juba.

Järve pindala on keskkonnaregistri järgi ca 1,3 ha.
Külaline
külaline

Re: Eraomaniku veepump avalikus veekogus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

skip128 kirjutas:Ikka puhas kadedus, tal on see võimalus ja mul ei ole.
No esimese postituse sisust oligi arvata, et oled eugeenika järgi tõupuhas eestlane. :)
skip128 kirjutas:Järve pindala on keskkonnaregistri järgi ca 1,3 ha.
Lugedes Veeseaduse §7 lg2 p2 nüüd ei saagi aru, kas see järveke kuulub igamehe õiguse alla või kelle oma see järveke on. :scratch:

Urmas
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Eraomaniku veepump avalikus veekogus

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Maa-ameti kaardid ei näita, et ta kellegi eraomand on. Ikka valla omanduses, seetõttu ta ka seal registris on, vaatamata väikesele suurusele. Ja kõik looduskaitse- ja veeseadused kehtivad ka sellele. Ümber järve on erakrundid. On ka ujumiskoht, mida suht palju kasutatakse.

Üldiselt, ok, las ta siis pumpab, aga ma tahaks, et selline asi oleks seadustega kooskõlas. Palavatel päevadel võib jumala vabalt ööpäevas üle 30 m3 sealt ära imeda. Krunt, mida kastetakse, on päris suur.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Eraomaniku veepump avalikus veekogus

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas:ämbriga nagu võiks tassida palju jaksad, ka üle lubatud 30m3 ööpäevas
Ämber on ju samuti tehnovahend ...
skip128 kirjutas:jumala vabalt ööpäevas üle 30 m3 sealt ära imeda ... tal on see võimalus ja mul ei ole
Kastmispumpade tootlikus on 1,5-2 m3/h, vaevalt küll, et pump öösel ka töötab.
Miks siis sul seda võimalust ei ole?
Külaline
külaline

Re: Eraomaniku veepump avalikus veekogus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vihma sajab :)
Muru kastetud ja järve veetase tõuseb.
Külaline
külaline

Re: Eraomaniku veepump avalikus veekogus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küülaline kirjutas:
Külaline kirjutas:ämbriga nagu võiks tassida palju jaksad, ka üle lubatud 30m3 ööpäevas
Ämber on ju samuti tehnovahend
Kuuluks jälle nagu selle sinka-vonka märgi (§) tõlgendamise alla? :)

Urmas
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Eraomaniku veepump avalikus veekogus

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Miks siis sul seda võimalust ei ole?
Mul oleks vaja siis mitusada meetrit voolikut ja hulga kokkuleppeid erinevate naabruses elavate inimestega, et nad lubaks vooliku oma krundi peale vedelema.

Ämbri definitsiooni on andnud Eesti Keele Instituut: sangaga, harilikult koonuseliselt allapoole kitsenev pealt lahtine nõu vedelike vm. ainete kandmiseks v. ammutamiseks, harvemini ka hoidmiseks, pang.

Kuidas defineerida tehnovahendit? :D
Külaline
külaline

Re: Eraomaniku veepump avalikus veekogus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

skip128 kirjutas: Mul oleks vaja siis mitusada meetrit voolikut ja hulga kokkuleppeid erinevate naabruses elavate inimestega, et nad lubaks vooliku oma krundi peale vedelema.
jäta iga hoovi peale kolmik, kõik on kohe nõus :D ja isegi siis ei jõua te seda järve ära juua
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Eraomaniku veepump avalikus veekogus

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Veel parem kui arendaja ja vald oleks juba detailplaneeringus sellised kommunikatsioonid ette näinud :D
skipile
külaline

Re: Eraomaniku veepump avalikus veekogus

Lugemata postitus Postitas skipile »

sa skip oled ikka paras molu küll. sul raisal vedanud, et minu naaber pole :evil:
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Eraomaniku veepump avalikus veekogus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Järve kohapealt oli pikemat aega tagasi ajakirjanduses selgitus - veekogu on avalikkusele lahti kui selle kaldad ei kuulu ühele omanikule.
Tõenäoliselt kohus ei pea ämbrit tehnovahendiks.
Veetrassi vedamiseks peab olema maaomanike nõusolek. Kui aga üksainus on vastu siis vist pea võimatu ka seda nõusolekut saada.
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Eraomaniku veepump avalikus veekogus

Lugemata postitus Postitas skip128 »

skipile kirjutas:sa skip oled ikka paras molu küll. sul raisal vedanud, et minu naaber pole :evil:
Tundsid end puudutatuna? WTF
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Eraomaniku veepump avalikus veekogus

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Ei maksa lasta ennast suurt häirida sellistel anonüümikutel.

Kunagi üks tuttav soomlane kurtis et naaber pani ühisesse väikesesse järvekesse ka miski pumba ja tagajärjeks olevat olnud et kala sealt enam suurt ei saanud. Väidetavalt tekitas see pump seal sellist vibratsiooni mis ei meeldinud kaladele ja need olevat ilmselt sealt mööda oja teise järve kolinud.

Kas tegemist oli lihtsalt naabrite vahelisest kadedusest sündinud legendiga või tõesti pump nii mõjus ma kahjuks täpsustada ei oska.
Külaline
külaline

Re: Eraomaniku veepump avalikus veekogus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Veel variante....
Panen auto pärakärule kandise mahuti, sõidan järve äärde ja tõstan 10 liitrise ämbriga selle täis...
Kas nüüd on tehnovahend?
Ja kui auto tõttu on mul nüüd tehnovahend, siis kuidas oleks hobuvankriga..... ?

Veel variante:
Mulle tagastati vanaisa maa - kokku kolmes katastriühikus, üks neist on saareke järves.
Samas naabrimees sai oma maad tagasi juba varem - taastas Taluseaduse alusel talu, tal oli kah saar, aga praegu näitab katastrikaart, et tal nagu tükk järve kah.... ???
Kas mina tema järveosast tohin ämbriga vett võtta? Või kala ?
:scratch:
blabla
külaline

Re: Eraomaniku veepump avalikus veekogus

Lugemata postitus Postitas blabla »

Hea postitus üle hulga aja. Kas keegi tõesti tahab nii elada, et kõik asjad peavad olema reguleeritud ja seaduses kirjas (sest ise ei oska ju mõtelda) ja kui ei ole siis tuleks algatada suur uurimine ja süüdlane saaks väärilise karistuse, kuna kastis lilli aga seaduse järgi ei tohtinud pumpa kasutada? Kained talupojamõistust härrad, rohkem oma peaga mõtlemist ja äkki oleks hea naabriga ka läbi käia selle asemel, et KOV-i mingit arulagedat kaebust esitada.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Eraomaniku veepump avalikus veekogus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Alles hiljuti naaber kakles oma naabriga, kuna piiripealne kaev oli nõuka ajal rajatud! Nimelt olevat tülinorija rajanud kaevu ja tahtis nüüdsest iga pumbatud veeliitri eest raha! Lõpuks oli KOV kohale aetud kes siis igatsugu pabereid kontrollis ja tunnistusi võttis. Täpselt ei teadnudki millega lõppes, terve küla oli vaid tülitsevate inimeste kisa täis. Väidetavalt oli siiski kaevu materjalide tsekid ja ehitusfirma kaevetööd aga teisel naabril ette näidata, et hoopis tema olla kaevu rajanud. Kõik hinnad ja tööd rublades. Võta siis kinni...
Kui veekogu piirneb kahe omanikuga siis on tegu lahtise veekoguga ja võid vett võtta ja kala püüda. Ja kui ma ei eksi siis ka tema kallasraja ulatuses kõndida ja ujuda ja päevitada ja ...
Ühe omaniku veekogule minnes pead arvestama, et soolapüss, kurjad koerad ja kaikaga vastuvõtt on peaaegu et lubatud...
Vasta