Kas puukuur võib maja küljes olla?

ehituslubadega jms seonduv
ATR
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 30 Okt 2014, 21:47
On tänanud: 1 kord

Kas puukuur võib maja küljes olla?

Lugemata postitus Postitas ATR »

Olen proovinud lugeda seda asja:
https://www.riigiteataja.ee/akt/812131
aga minu mõistus seda keelt ei võta.

Küsimus - mõtlen sinnapoole, et ehitada uus kivimaja, kuid kuna kütta saab vaid kas elektriga või puuküttega ning krunt on väike, ei ole muud varianti eriti kui et rajada puukuur/pelletihoidla/auto varjualune ühtsesse "kõrvalhoonesse", mis tegelikult oleks lihtsalt kivimaja puidust "pikendus". Kas selline asi on lubatud? Ahjaa, sellest puukuurist tuleks ideaalvariandis ka otseuks majja. Tulemüüri ehitamine on teoorias võimalik, aga praktikas tähendaks ebameeldivaid kaasnevaid asjaolusid (maja kõrgust tuleks väiksemaks teha, katus on juba praeguseski versioonis väga madala kaldega).

Tahaks enne kui raha kellelegi maksma hakkan, selgeks saada kui realistlik plaan üldse mul on sellele pisikrundile maja püstitamiseks. Teised asjaolud olen selgeks teinud (et kui kaugel peab hoone asuma kõrvalkrundist jne), aga seda tuleohutuse asja ei jaga. Kui see plaan ei lenda, siis pole mul mõtet ka "päris-projekteerija" jutule minnagi ja sellele raha kulutada, sest siis ilmselt peab hoopis muid plaane tegema kui selle maja ehitus.
Külaline
külaline

Re: Kas puukuur võib maja küljes olla?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ATR kirjutas: siis pole mul mõtet ka "päris-projekteerija" jutule minnagi ja sellele raha kulutada, sest siis ilmselt peab hoopis muid plaane tegema kui selle maja ehitus.
aga sa lase pärisprojekteerijal teha hinnapakkumine , küsija suupihta ju ei lööda. ta küsib sult algandmeid mida sa siin foorumis jäädki pilkavate küsimuste saatel kirjutama ja mida sa ei ole siia hetkel veel lisanud : maja projekt, krundi suurus, omavalitsus jne
ATR
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 30 Okt 2014, 21:47
On tänanud: 1 kord

Re: Kas puukuur võib maja küljes olla?

Lugemata postitus Postitas ATR »

Külaline kirjutas:aga sa lase pärisprojekteerijal teha hinnapakkumine , küsija suupihta ju ei lööda. ta küsib sult algandmeid mida sa siin foorumis jäädki pilkavate küsimuste saatel kirjutama ja mida sa ei ole siia hetkel veel lisanud : maja projekt, krundi suurus, omavalitsus jne
Kui see asi on taaskord niisugune, mida iga projekti juures eraldi vaadatakse, siis on õige jutt. Ma eeldasin, et on mingid kindlad reeglid - näiteks ma tean, et maja ehitisaluse pinna algus peab olema krundipiirist nii kaugel, kui on pool maja kõrgusest. Väga lihtne ja üheselt arusaadav. Samuti see, et aknapind peab olema 1/8 põrandapinnast jne.

Igatahes eks siis lõpuks pöördubki ikka projekteerija ja ka KOV poole... aga seda siis juba "teatud põhjustel" alles sügisel :(
Külaline
külaline

Re: Kas puukuur võib maja küljes olla?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ATR kirjutas: näiteks ma tean, et maja ehitisaluse pinna algus peab olema krundipiirist nii kaugel, kui on pool maja kõrgusest. Väga lihtne ja üheselt arusaadav. Samuti see, et aknapind peab olema 1/8 põrandapinnast
Kus sellised nõuded kirjas on?
ATR
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 30 Okt 2014, 21:47
On tänanud: 1 kord

Re: Kas puukuur võib maja küljes olla?

Lugemata postitus Postitas ATR »

Külaline kirjutas:
ATR kirjutas: näiteks ma tean, et maja ehitisaluse pinna algus peab olema krundipiirist nii kaugel, kui on pool maja kõrgusest. Väga lihtne ja üheselt arusaadav. Samuti see, et aknapind peab olema 1/8 põrandapinnast
Kus sellised nõuded kirjas on?
Läheb nüüd teemast mööda, aga
https://www.riigiteataja.ee/akt/846015?leiaKehtiv
Eluruumi igal elu-, töö- ja magamistoal ning eraldi ruumis paikneval köögil peab olema vähemalt üks lahtikäiv aken, mis annab võimaluse ruumide tuulutamiseks ning tagab nendes piisava loomuliku valgustuse. Akna ja põranda pindala suhe ei tohi olla väiksem kui 1:8.
Krundipiiri kaugus, tuleb välja, on vananenud asi. Eks siis näis, mis edasi saab.
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1109
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Kas puukuur võib maja küljes olla?

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Mine kohaliku Päästeameti inimese jutule ja küsi, kuidas tuleks teha. Pärnus näiteks toimib see süsteem väga hästi.
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
ATR
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 30 Okt 2014, 21:47
On tänanud: 1 kord

Re: Kas puukuur võib maja küljes olla?

Lugemata postitus Postitas ATR »

rein113 kirjutas:Mine kohaliku Päästeameti inimese jutule ja küsi, kuidas tuleks teha. Pärnus näiteks toimib see süsteem väga hästi.
See oli nüüd küll hea soovitus, kodulehelt leidsin sellise asja:
http://www.paasteamet.ee/dotAsset/10309 ... 41dc0b.pdf

Paraku tõmbab see minu puugaasikatlaga majaehituse plaanile joone peale. Seal nõutakse lausa 4m vahet. Igatahes eks ma mõtlen edasi.
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1109
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Kas puukuur võib maja küljes olla?

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Kas sa järeldasid nüüd sellest viimasest pdf-st, et küttepuude hoidmise ruumi ei tohigi maja külge ehitada?
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
-virks-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 188
Liitunud: 28 Apr 2013, 12:38
On tänatud: 10 korda

Re: Kas puukuur võib maja küljes olla?

Lugemata postitus Postitas -virks- »

Seal pildil on puuriit, mitte kuur.
ATR
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 30 Okt 2014, 21:47
On tänanud: 1 kord

Re: Kas puukuur võib maja küljes olla?

Lugemata postitus Postitas ATR »

rein113 kirjutas:Kas sa järeldasid nüüd sellest viimasest pdf-st, et küttepuude hoidmise ruumi ei tohigi maja külge ehitada?
Järeldan, et asi on keerulisem ja pean tõesti mingi hetk kõiksugu ametite ja projekteerijatega hakkama ühendust pidama. Mina olin kusagilt "kuulnud" 1-1,5 m, aga igatahes - eks ma siis mõtlen: kas teen väiksema maja koos tulemüüriga, kas vaid elektriküttega või - kui ükski ei sobi, siis mul on ka see variant, et teen maja maale...

Igatahes hetkel tänud siis.
siimsusi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 208
Liitunud: 10 Jaan 2012, 20:53
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Kas puukuur võib maja küljes olla?

Lugemata postitus Postitas siimsusi »

Aga ära tee puukuuri ja maja eraldi, vaid üks hoone, milles on eluosa kivist ja küttematerjali hoiuruum puidust. See peaks ka tuletõkkeseina probleemi lahendama. Tean juhust (umbes 10 aastat tagasi), kus kodanikul oli olemas puitmaja ja ta ehitas sellele puukuuri kohe kõrvale. Päästeamet alguses küll nurises, et kahe maja vahel peab olema vähemalt (võin eksida) 10m. Temal aga oli ainult 1 m (käigurada). Selle peale kruvis ta lauaga räästad kokku. Nüüd oli tegemist ühe hoonega ning peale projekti ümbertegemist oli asi seaduslik.
Hiljem põles see maja küll puukuurist saanud tulekahju käigus sisuliselt maha, aga minu teada maksis kindlustus asja kinni.
ATR
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 30 Okt 2014, 21:47
On tänanud: 1 kord

Re: Kas puukuur võib maja küljes olla?

Lugemata postitus Postitas ATR »

siimsusi kirjutas:Aga ära tee puukuuri ja maja eraldi, vaid üks hoone, milles on eluosa kivist ja küttematerjali hoiuruum puidust.
Aga just sellist maja ma ju ka kirjeldasin :)

Aga nüüd tuli mulle sootuks geniaalne idee: ma lasen teha lamekatusega maja, sest nii taban kolm kärbest ühe hoobiga:
a) maja tuleb madalam, mahub paremini reeglite piiresse;
b) maja tuleb täielikult kivist (viilkatuse korral oleksid katusekonstruktsioonid tulnud ju puust, mida mööda saaks tuli levida), ehk on lootust, et täielikult kivist maja külge võib puukuuri ehitada;
c) ma ei pea ehitama ümber maja nii keerulist vihmavee ärajuhtimissüsteemi - ma pean nagunii maapinna omaduste tõttu hoidma majaümbruse võimalikult kuivana ja juhtima vihma- ja sulaveed kanalisatsiooni + võib-olla veel ka eraldi kuivendustööd; lamekatuselt võiks ehk olla palju lihtsam vesi kokku koguda ja kanalisatsiooni suunata kui vihmaveerennidest...

Igatahes, tundub et idee juba paraneb.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Kas puukuur võib maja küljes olla?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

ATR soovitaksin kõigepealt kindlaks teha mis asi on tuleohutuskuja ja mis nõuded sellele on. See on peamine kitsendav tingimus naabrite osas. Tavaliselt on selleks 8 meetrit naabri mis iganes majast ja kaugus sõltus mis materjalist miski ehitatud oli. Oma maal oma ehitiste suhtes on teised nõuded kuid midagi väga keelatud polnud. Üldine printsiip - mida rohkem põlevast materjalist hoone on ja rohkem ladustad midagi põlevat, seda rohkem nõutakse mittepõlevast materjalist ehitamist ja igasuguseid tuletõkketsoone. Need küsimused lahendatakse päästeametiga hoone projekteerimise käigus.
Veel lugegu läbi Tuleohutuse seadus: https://www.riigiteataja.ee/akt/130122015052
Seal vaata paragrahv 19
https://www.riigiteataja.ee/akt/13356396 on täpsustatud veelgi nõudeid!
zzzzzz
külaline

Re: Kas puukuur võib maja küljes olla?

Lugemata postitus Postitas zzzzzz »

ATR kirjutas: a) maja tuleb madalam, mahub paremini reeglite piiresse;
b) maja tuleb täielikult kivist (viilkatuse korral oleksid katusekonstruktsioonid tulnud ju puust, mida mööda saaks tuli levida), ehk on lootust, et täielikult kivist maja külge võib puukuuri ehitada;
c) ma ei pea ehitama ümber maja nii keerulist vihmavee ärajuhtimissüsteemi - ma pean nagunii maapinna omaduste tõttu hoidma majaümbruse võimalikult kuivana ja juhtima vihma- ja sulaveed kanalisatsiooni + võib-olla veel ka eraldi kuivendustööd; lamekatuselt võiks ehk olla palju lihtsam vesi kokku koguda ja kanalisatsiooni suunata kui vihmaveerennidest...

Igatahes, tundub et idee juba paraneb.
a) Milliste reeglite?
Esmalt uuri välja, kas soovitud suunas saad laieneda. Palju on lubatud hoone kaugus kinnistupiirist?
Uuri välja, kas tohid maja ehitisealust pinda suurendada. Vastuse mõlemale küsimusele saad VAID omavalitsuse ehitusnõuniku käest kui taotled projekteerimistingimused. Ilmselt esmase vastuse saad juba telefoniteel.
b) See, millisest kandvast materjalist ehitad, ei oma mingit tähtsust. Kui naaberhoonetega on vahe väiksem kui 8m, pead välispiirded tegema vastava tulekindlusega. Kui tahad puukuuri ja eluhoone vahelist osa teha tulekindlamaks, saad vastavaid ehitusmaterjale kasutada. Enamasti piisab topeltkipsist.
c) Enamasti on ikka viilkatusega majalt vihmavett lihtsam ja kindlam kokku koguda. Arvesta ka talvise lumega ning sellega, milline on olemasolev eluhoone. Kas lame/viilkatus sobiks üldse.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Kas puukuur võib maja küljes olla?

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Tundub, et põhiline probleem on selles, et mingil müstilisel põhjusel tahetakse ehitada mingit sara kuhugu naabrile selga. Selle asemel et lihtsalt ehitada sutike suurem kivimaja, kus on lihtsalt hoones sees üks nurk näiteks pelletihoidmise kasti jaoks.
vanaema on sul veteran...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kas puukuur võib maja küljes olla?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

sashaobrok kirjutas:Tundub, et põhiline probleem on selles, et mingil müstilisel põhjusel tahetakse ehitada mingit sara kuhugu naabrile selga. Selle asemel et lihtsalt ehitada sutike suurem kivimaja, kus on lihtsalt hoones sees üks nurk näiteks pelletihoidmise kasti jaoks.
Sa oled üks individualistlik kapitalist! :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta