uus maja

ehituslubadega jms seonduv
Margusss
külaline

uus maja

Lugemata postitus Postitas Margusss »

Tere!

Kes oskaks anda õigusalast infot. Sai ca aasta tagasi ostetud ühelt arendusfirmalt uus eramu, kuid nüüd on kahtlus, et välisfassadi jaoks on kasutatud hoopiski 18mm täispunn sisevoodrilauda millel puuduvad välisvoodrilauale omased sooned laua tagaküljel. Kas mul on üldse mõtet või õigust sellise teema peale hakata arendajalt midagi nõudma? Või ongi nii, et arendaja ehitab maju nii kuidas ise tahab ja kui ma maja ostan siis maja ongi selline nagu on ja hoopiski ostu hetkel oleksin pidanud veenduma et kõik on ikka ehitatud vastavalt heale ehitustavale.

Tänud igasugu info eest
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: uus maja

Lugemata postitus Postitas Hiid »

sul on kahtlus ja samas juba teed etteheiteid?
Selliste inimestega ei soovita vaenlaselgi tegemist teha.
Mis lauda puutub, siis ammuks need sooned moodi tulid. Vanasti ei olnud minbgeid sooni. Mul on siselaual sooned ja välimisel vaid mingid lohukesed.
Tea, kas peaks pöörduma tarbijakaitsesse või....
Margusss
külaline

Re: uus maja

Lugemata postitus Postitas Margusss »

On siis vaja kohe "haukuma" hakata we?
Ütleme siis nii, et kui välisvoodri jaoks on kasutatud tavalist punnlauda kas see on OK?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: uus maja

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Margusss kirjutas:kui ma maja ostan siis maja ongi selline nagu on
Mina saan sellest küll nii aru. Kui sa oleksid ise tellinud voodrilaua paneku ja soonega laua asemel oleks pandud ilma sooneta, siis ehk saaks midagi nõuda.
Benno
külaline

Re: uus maja

Lugemata postitus Postitas Benno »

Küülaline kirjutas:
Margusss kirjutas:kui ma maja ostan siis maja ongi selline nagu on
Mina saan sellest küll nii aru. Kui sa oleksid ise tellinud voodrilaua paneku ja soonega laua asemel oleks pandud ilma sooneta, siis ehk saaks midagi nõuda.
Päris nii see õnneks ikkagi ei ole. Puudused peavad olema lepingus täheldatud, vastasel juhul on nad varjatud puudused ja kuuluvad müüja poolt hüvitamisele või tekkib võimalus lepingust taganeda.

Vastasel juhul ei oleks ka midagi teha kui lubatud 250mm soojustuse asemel on karkassi sees ainult õhk, elektrikaablite asemel on seinas kõlarikaablid jne.

Voodrilaua puhul on sise ja välis vahe ainult paksuses, sisevoodrilauad tänapäeval enamasti 12mm ja välis alates 18mm, mõlemal on tagaküljel sooned, mõlemad enamasti männist või kuusest.

Minu hinnangul oleks kurtmisel mõtet kui välisvoodriks on kasutatud 12mm paksusega laudu.
Margusss
külaline

Re: uus maja

Lugemata postitus Postitas Margusss »

Mainin ka seda, et kahtlus tekkis sellest et üks nn spetsialist mainis et tegemist sisevoodrilauaga, kuigi saan et sobib ka välisvoodriks? Eks ehitaja sai kuskilt üliodavalt kätte jaksutas välisvoodrina. Kui see pinemas pespektiivis probleeme ei tekita siis ek ole ka alust muretsdmiseks.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: uus maja

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Kui on sama paks punnlaud, mille poolest erineb "sise" laud "välis" lauast?
Külaline
külaline

Re: uus maja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

õigusalase infona võib öelda seda, et puuduse defineerimiseks peaks olema võimalus kõrvutada puudustega olukorda puudusteta olukorra vastu. kui projekt (puudusteta olukord) defineerib välivoodriks mingi kindla toote (soontega, paksusega, puiduliigi jne) sertifikaadi ja projekti vastu on eksitud ja kasutatud teist toodet (puudustega olukord), siis võib tekkida õigustatud alus nõuete esitamiseks. Kui projekt konkreetset toodet ei kirjelda ei ole ka midagi nõuda, sest reaalselt sa ei suuda nende soonte vajadust seal laua taga kellelegi tõestada ja seeläbi on sul võimatu väita, et üks laua profiil oleks kuidagi parem teistsugusest profiilist.

reaalsusesse tagasi tulles ja nagu eelmine postitaja tabavalt välja tõi , siis ei ole 18mm täispunn laua puhul vahet kas seda kasutatakse sees või väljas , viimistlusega või viimistluseta, puit on ikka puit. Välistingimustes kasutatakse lihtsalt teistsugust viimistlust. See kas seal taga on sooned , lohud, muhud või lihtsalt kare, höövel vms pind on toote spetsiifiline.
----
külaline

Re: uus maja

Lugemata postitus Postitas ---- »

Kas probleem on vaid soonte puudumises või on voodrilauaga miskit juhtunud ? Kui asi üle aasta vana, siis peaks voodri vead juba näha olema.
Margusss
külaline

Re: uus maja

Lugemata postitus Postitas Margusss »

Laud paistab korras olevat. Suurte vihmadega tilkus auto varjualuse katus läbi ja nii et lausa veenired seitel, tuli nii voodrilaua tagant kui ka tilkus laelaudis. Selle probleemi kõrvaldamiseks tuli varikatuse juurest mõni rida voodrilauda lahti kiskuda ja kuna kohapeal oli ka ehitusjärelvalve spetsialist, siis tema mainiski et tegemist pole õige lauaga. Nüüd hiljem uurides ei ole asi ikka nii hull midagi mis seab selle spetsialisti kompetentsuse kahtluse alla. Tänaseks on arendaja poolt viga kõrvaldatud.
artist
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 139
Liitunud: 09 Sept 2015, 08:22
On tänatud: 3 korda

Re: uus maja

Lugemata postitus Postitas artist »

Loodetavasti on välisvooder kareda lauaga tehtud. Värv seisab paremini peal. Muidu väga vahet ei ole. Täispunni puhul kardaks seda et kui laud on nn"sisevoodrilaud" ehk kuivatatud 8%. Ja kui see õue paika panna, nii et taguda punnid tugevasti omavahel põhjani kokku, võib niiskuse tõusuga laud seinas lahti lüüa. Korra sellist olukorda näinud.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: uus maja

Lugemata postitus Postitas Hiid »

laud on ju vähemalt aasta juba seinas olnud..... :banghead:
Vasta