Ehitisregistrisse kandmine

ehituslubadega jms seonduv
ziff
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 57
Liitunud: 19 Sept 2014, 23:45
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Ehitisregistrisse kandmine

Lugemata postitus Postitas ziff »

Oleks tarvis Läänemaal ühed vanad taluhooned (elumaja, ait, laut) ehitisregistrisse kanda. Oskab keegi ehk soovitada mõnda pädevat tegijat ning võib-olla pakkuda ettekujutust sellise töö hinnaklassist?
ccc33
külaline

Re: Ehitisregistrisse kandmine

Lugemata postitus Postitas ccc33 »

Hind sõltub sellest, kas sul on vana projekt olemas või mitte. Ka vallas võib projekt arhiivis olla. Kui projekt olemas, siis odavaim variant on see, et võid selle näppu võtta ning vallaarhitekti vastuvõtule minna, kes aitab sul taotlused ära täita.
Kui tegu on ebaseaduslike ehitistega, siis tuleb teha tagant järgi ehitusluba. See tähendab projekti iga hoone kohta.

Kui on hästi vanad hooned, siis ilmselt piisab sellest, kui võtad üldmõõdud ning lähed taas ametniku vastuvõtule.
Meeme
külaline

Re: Ehitisregistrisse kandmine

Lugemata postitus Postitas Meeme »

ccc33 kirjutas:Hind sõltub sellest, kas sul on vana projekt olemas või mitte. Ka vallas võib projekt arhiivis olla. Kui projekt olemas, siis odavaim variant on see, et võid selle näppu võtta ning vallaarhitekti vastuvõtule minna, kes aitab sul taotlused ära täita.
Kui tegu on ebaseaduslike ehitistega, siis tuleb teha tagant järgi ehitusluba. See tähendab projekti iga hoone kohta.

Kui on hästi vanad hooned, siis ilmselt piisab sellest, kui võtad üldmõõdud ning lähed taas ametniku vastuvõtule.
Küsimus: kui vanad on vanad ? Kogu Eestist ja ka Google -st ei leia normaalset infot :scratch:
Meil oleks ka vaja Järvamaal panna kolm vana kõrvalhoonet registrisse ("riigi soovil, haugi käsul") aga vallaametnikud muutkui soovitavad, otsige arhiividest dokumente või tooge joonis või midagi mis tõendab midagi. :banghead:
Mis arhiivist, mis dokumente, mis joonis ??? Talu (maja on õnneks arvel) meie omanduses alles 2007 aastast ja kõrvalhooned kuskilt eelmisest sajandist, otsi nagu nõela heinakuhjast või puista kellelegi europakke :cool: (olematuid), et saaks asjad korda või on ehk kellelgi normaalset ja asjalikku infot ?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Ehitisregistrisse kandmine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Vanad on kõik ehitised mis on ehitatud enne 2003 aastat (siis kaardistati eesti ala 100%). Aluseks ongi 2003 aastal tehtud ortofoto - kui hoone oli siis õhust näha siis oli ta ju ka olemas! Ei olnud, järelikult hiljem ehitatud.
Nagu kõrvalteemas ütlesin, riiki huvitab maksuraha ning dokumentide otsimine on jäetud majaomanike õlule.
Samas takkajärgi ehitusloa taotlus läheb tõenäoliselt kallimaks kui see 500 €.
Ma eeldan et tulevasel palaganil läheb huvitavaks kui see muutub massiliseks. Kisa kindlasti tõuseb ja võimalik nagu muude seadustega, et lauslollus unustatakse ära. Näiteks Rakvere linnusel pole säilinud ühtegi ehitus dokumenti, et kas siis riik trahvib ka iseennast?

Ma võtaks arhiivitöö ikka alles siis ette kui KOV tegelane keeldub mõistlikkusele tuginedes ehitusregistrisse andmeid kandmast. See on ju tema teha kas ta lisab kirje või mitte.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Ehitisregistrisse kandmine

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Tõstan uuesti teema üles.
Kas keegi hea inimene viskaks siia üles näidised mingist reaalsest hoonest, mille ta ära seadustas tänu sellele nõudele nüüd mida kuulutatakse televiisoris. Mõni kuur või saunamaja võimidaiganes.
Ja ärme räägi mingitest linnalähedastest valdadest, kus püstkojale ka projekti nõutakse.
Enamus rahval ikka vaja lihtsalt juhist, kuidas täita see paberimajandus ära kiirelt, et ei peaks vaevama valla ehitusnõunikke saja korduva küsimusega. Ja mis on selline minimaalne kraam mida mõistlik vald nõuab, et oma kasvuhoone viisakalt ära regada.

Teemaselgituseks: http://uudised.err.ee/v/majandus/5a88ce ... 176b5e3b67
vanaema on sul veteran...
Külaline
külaline

Re: Ehitisregistrisse kandmine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ühest nõuet ei ole. Kõik sõltub valla ehitusnõuniku suvast, kes mida tahab, mõni rohkem mõni vähem.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Ehitisregistrisse kandmine

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

No ma ikkagi näeks meelsasti nõuetekohaselt täidetud vorme ja jooniseid või midagi.
Midagi, mis töötas ja millest alustada. Mitte, et ma hakkan nullist jahuma.
Ei ole ju mul raske otsida mingi programm ja vihtuda need asjad arvutis valmis.
Aga kuidas näiteks on siis õige?
Muidugi võiks riik kuskilt august seda ise välja pakkuda näidistena, aga no mis sa teed hädaga onju....:) ikka ehitusfoorum avita!!
vanaema on sul veteran...
rato
külaline

Re: Ehitisregistrisse kandmine

Lugemata postitus Postitas rato »

Küsimus selline, et kui ma tahaks ainult vana vundamenti kanda ehitusregistrisse. maameti kaartil on olemas aga registris pole seda sest see oli enne võsa ja huumusekihi all. Oleks vaja see registrisse saada, äkki oskab keegi nõu anda kuidas oleks tark talitada, aitäh.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Ehitisregistrisse kandmine

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Ja mis KOV ehitusnõunik vastas?
Külaline
külaline

Re: Ehitisregistrisse kandmine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ma pole veel tema käest küsinud.
vallaarhitekt
külaline

Re: Ehitisregistrisse kandmine

Lugemata postitus Postitas vallaarhitekt »

rato kirjutas:Küsimus selline, et kui ma tahaks ainult vana vundamenti kanda ehitusregistrisse. maameti kaartil on olemas aga registris pole seda sest see oli enne võsa ja huumusekihi all. Oleks vaja see registrisse saada, äkki oskab keegi nõu anda kuidas oleks tark talitada, aitäh.

Vundamente ei kanta registrisse. Registrisse saab kanda hooneid, mis on selle vundamedi peale projekteeritud.
Vasta