Tehke selgeks

ehituslubadega jms seonduv
Tahan maja
külaline

Tehke selgeks

Lugemata postitus Postitas Tahan maja »

Tehke selgeks, kui ehitan maja kas ma pean kuskil näitama mis materjale ja kust ma olen neid ostnud. e. kas on mõttet osta firmadelt ilma KM-ta (tekkib sellest hiljem probleeme) või osta kõik ametlikult makstes juurde 18%. on vist küll segane jutt!!!
Kasutaja avatar
Chef
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 530
Liitunud: 22 Juun 2006, 11:27
On tänatud: 7 korda

Lugemata postitus Postitas Chef »

kui sa just FIE ei ole ja hiljem tahad maksuametile selgeks teha, et ehitasid mõttelise osa majast omale kontoriks, siis on kindlasti tsekke vaja.
või äkki tahad hiljem sõprusringkonnas uhkustada, et vot minu maja läks ikka nii ja naa palju maksma 8)
Tahan maja
külaline

Tehke selgeks

Lugemata postitus Postitas Tahan maja »

aga mingi komissioon peaks ju tulema ja vaatama et maja oleks tehtud vastavalt prijektile. millega ma saan tõestada, et olen kasutanud projektis märgitud materjale?
Jass
külaline

Re: Tehke selgeks

Lugemata postitus Postitas Jass »

Tahan maja kirjutas:aga mingi komissioon peaks ju tulema ja vaatama et maja oleks tehtud vastavalt prijektile. millega ma saan tõestada, et olen kasutanud projektis märgitud materjale?
Ega vist saagi,vaevalt,et keegi sul seinu lahti võtta käsib,võid ju sinna ükskõik mida ja kuidas panna.
Kasutaja avatar
Chef
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 530
Liitunud: 22 Juun 2006, 11:27
On tänatud: 7 korda

Lugemata postitus Postitas Chef »

seinu hakatakse sul lahti võtma siis, kui kui oled tellinud kuskilt firmast tööprojekti, mis määrab juba ära ka materjalide margid (jäetakse analoogide kasutamise võimalus), oled selle projekti järgi maja valmis ehitanud ja 2 aasta jooksul on mingi probleem esinenud ning kukud projekteerijat süüdistama, et too valed materjalid projekti pannud, siis tellib projekteerija ekspertiisi, kes teeb kindlaks, kas kasutasid projektijärgseid materjale või mitte ehk avab seinad, lae, põranda vms.
ega mingi KOV-i töll ei tule sul seinu koputama ja uurima, mis materjalidega tegu. selleks ei ole alust.
ei ole alust ka tuletõrjeisnpektsioonil, sest eramu kuulub TP3 klassi millel puuduvad nõuded konstruktsioonide tulepüsivusele.
mingi variant võib nii tekkida, et kasutad mingit kahtlast soga, mis kogemata maapinda imendub ja naabri muru punaseks värvib, siis naaber kaebab arvatavasti keskkonnakaitse ametisse ja nood lendavad peale uurima ja puurima milles asi.
millest sellised hirmud? me ei ela enam pimedal nõuka ajal, et igat oma tegevust tuleb õigustada (tsekkidega tõestada), on olemas hulk ehitamisega seotud norme, millest kinnipidades võib rahuliku südamega magada, kartmata kellegi karvast kätt seinakonstruktsioonis sahistamas :D
hulgus
pole kodus
Postitusi: 252
Liitunud: 01 Juun 2006, 14:14
Asukoht: Tartu mk.
On tänatud: 4 korda

Lugemata postitus Postitas hulgus »

Kui näituseks plaanis objekt müüa, siis Maksuamet soovib Sinu käest tulumaksu nöörida, (v.a. juhul kui ei olnud tegemist alalise elukohaga).
Juhul kui Sa suudad tõestada ostuhinna, investeeringute ja müügihinna vahe, siis maksad tulumaksu vahe pealt.

Väike asi, kuid inimesele esitati just maksunõue 800k maksva objetki müügist saadud tulule. Ostis ammu ja imeodavalt, paigutas sisse sadu tuhandeid millest ei ühtki jälge. ja kogemata ka elanikeregistris teises kohas kirjas.
Jass
külaline

Lugemata postitus Postitas Jass »

Oot!Kas ma pean siis ka eraisikuna oma enda maja müües maksuametile tulumaksu maksma?Khm......ei tea mille eest!
Ints
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 452
Liitunud: 26 Veebr 2006, 19:43
On tänatud: 3 korda

Lugemata postitus Postitas Ints »

Maja müügi puhul ei pea sa tulumaksu maksma,kui sa (vist oli 2 aasta jooksul) ei müü rohkem kui ühe maja.Ehk teiste sõnadega:kui sa maju ei ehita müügi eesmärgil.
Jass
külaline

Lugemata postitus Postitas Jass »

Ints kirjutas:Maja müügi puhul ei pea sa tulumaksu maksma,kui sa (vist oli 2 aasta jooksul) ei müü rohkem kui ühe maja.Ehk teiste sõnadega:kui sa maju ei ehita müügi eesmärgil.

Mul sõbral varsti üks maja müük ees ja too ehmatas hoobilt kaameks,teadmatusest,arvates,et ka juba enda isikliku maja müügi pealt peaks tulukat maksma :D
Aga tänud!
hulgus
pole kodus
Postitusi: 252
Liitunud: 01 Juun 2006, 14:14
Asukoht: Tartu mk.
On tänatud: 4 korda

Lugemata postitus Postitas hulgus »

Ints kirjutas:Maja müügi puhul ei pea sa tulumaksu maksma,kui sa (vist oli 2 aasta jooksul) ei müü rohkem kui ühe maja.Ehk teiste sõnadega:kui sa maju ei ehita müügi eesmärgil.
Jah, Ints, Sul oli õigus, kahjuks on see nüüd ajalugu, kuna seoses üha areneva kinnisvara äriga (ohhoo!!! millised rahad), muudeti seadust ja nüüd hoiatavad Sind lausa notarid, enne tehingu vormistamist, maksukohusluse tekkimise eest.
Minul võttis ka näo valgeks, kui müügitehingu juures hoiatati. Õnneks rahvastikuregistri andmetel kinnistu minu nimel ja ka kommunaal arved minu tasutud, seega nagu oleks elukohana kasutatud.
Soovitan kontrollida, 26% kuue-seitsmekohalisest summast on...
Ints
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 452
Liitunud: 26 Veebr 2006, 19:43
On tänatud: 3 korda

Lugemata postitus Postitas Ints »

Jah, Ints, Sul oli õigus, kahjuks on see nüüd ajalugu, kuna seoses üha areneva kinnisvara äriga (ohhoo!!! millised rahad), muudeti seadust
Ohoo! :shock: Millal see seadus muudetud siis on?Alles hiljuti?
Jass
külaline

Lugemata postitus Postitas Jass »

Ei ole see asi nii hull midagi!Saime just tuttavaga notarilt kirja. :D


COPY:Kui te müüte füüsilise isikuna, siis käibemaksu ei lisandu, kuna füüsiline isik ei ole käibemaksukohustuslane käibemaksuseaduse mõistes. Kui olete füüsilisest isikust ettevõtja ja olete end registreerinud käibemaksukohustuslaseks, siis tuleb maksustamisel lähtuda KMS-st (kinnisasja müük võib olla nii maksustatav kui ka maksuvaba käive).

Vot nii on lood.
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Küsimus polnud ju käibemaksus vaid tulumaksus! Vaks vahet!

Minul aga oleks teoreetiline küsimus. Kui olen aasta jooksul müünud maja, milles "elasin sees" ja nüüd tahan müüa järgmist maja, kus jälle olen "sees elanud". Kas sellisel juhul TM tuleb selga? Minu teada mitte.
Seega ehita maju müügiks palju kulub aga kui TM-i maksta ei taha, pead mingi aja sees elama (või vähemalt suutma tõestada, et elasid sees). See tõestuse osa on vist ettenägelikult ähmaseks jäetud - nii võib TMA sulle käru keerata, kui liiale lähed.
hulgus
pole kodus
Postitusi: 252
Liitunud: 01 Juun 2006, 14:14
Asukoht: Tartu mk.
On tänatud: 4 korda

Lugemata postitus Postitas hulgus »

hulgus kirjutas:. Õnneks rahvastikuregistri andmetel kinnistu minu nimel ja ka kommunaal arved minu tasutud, seega nagu oleks elukohana kasutatud.
Soovitan kontrollida, 26% kuue-seitsmekohalisest summast on...
mida krt ma kirjutasin, ikka rahvastikuregistri andmetel, see mu alaline elukoht, juba mitukümmend aastat, mis TMA arvates piisav vabandus, T.maksu mitte tasumiseks.
Väidetavalt ei piisavat sellest, kui nädal enne müüki ennast "sisse kirjutada", vaja näituseks prügi, elektri vm kommunikatsioonide lepingud ette näidata, mis sinu nimel, ehk kasvõi ajalehe tellimus õigele aadressile. Kui pikast ajaühikust juttu, jääb selgusetuks.
Vasta