On veel vastuvaidlejaid ...

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

On veel vastuvaidlejaid ...

Lugemata postitus Postitas Urmas »

..., et Dalai-laama pole tark kui ütles: "Uurige reegleid, et teada saada, kuidas neid õigesti rikkuda."
Lugege seda artiklit ja võtke eeskuju. Väike tsitaat artiklist.

Mida vallavolikogu aseesimehe Urve Palo allkirjaga otsus siis ette näeb? Seda, et Annusveri majale tehakse jupike juurde ja õue peale ehitatakse kuni kaheksa abihoonet.

Kõik nad on alla 60ruutmeetrise pinnaga, viis meetrit kõrged, ja neil võib olla üks maapealne ja üks maa-alune korrus. 2016. aastal pälvis seesama õu ajakirjalt Maakodu kauneima koduaia preemia (autasuks kilekuppel koos päikesekattega), peagi võivad aeda ehtida kaheksa kahekorruselist kuuri.(minu rõhutus)

Kohalikud Sherlockid juba arutavad: tea, miks ta kohe suurt sadamahoonet ei tee? Aga sellepärast, et väikeste kuutide jaoks pole nii palju kooskõlastusi vaja kui suure jaoks!


Allikas https://ekspress.delfi.ee/kuum/eesti-mo ... d=85081403

Inimene on endale seadused selgeks teinud ja vallal pole kobiseda midagi. Tubli!
Paljud ei viitsi isegi telefonigi kätte võtta ja uurida KOV ehitusministri käest oma probleemile vastuseid, rääkimata kohapeale minekust ja ehitusministriga silmast silma rääkimisest, vaid kirjutavad VE foorumisse. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: On veel vastuvaidlejaid ...

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 12 Veebr 2019, 11:20 Ma ei saa selle sekspressi artikli mõttest kuidagi aru. Kedagi vist on tabanud kadeduse hoog, ei muud.
Kadetsejad mind ei huvita, kuid mulle meeldis see, et kõik kaheksa(!) "abihoonet" ehitatakse krundile täiesti seaduslikult ja ükski valla ehitusminister ei saa kätt ette panna.
Osad foorumi lugejad ei julge oma valdagi minna uurima, vaid uurivad foorumist, et mis ja kuidas. Foorumlased ei asenda valla ehitusministrit. Mõned valla ehitusministrid võivad olla jurakad, aga nad ei ole kollid. Nad saavad tegetseda ainult seaduse raames ja kui ületavad võimupiire, tuleb palgata endale appi pädev jurist, kes toob ministri uuesti pilvedelt alla maapeale tagasi. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Teinekülaline
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:19
Asukoht: Tallinn, läänepoolne Harjumaa
On tänatud: 22 korda

Re: On veel vastuvaidlejaid ...

Lugemata postitus Postitas Teinekülaline »

Urmase jutt on õige ja tore aga minu meelest veidi naiivne. Minu kogemus on küll aastatetagusest ajast aga minul suutis üks vallaametnik maade vormistamist venitada neli aastat ilmselgelt ümbrikku oodates. Kuna aga ta seda sõnades ei väljendanud, polnud millestki kinni haarata. Iga kord, kui ma tema jutul käisin, lõpetas ta kohtumise lausega "Sa käi ikka vahetevahel siin. Kui ma su nägu näen, siis tuleb su asi mulle jälle meelde" Tõlgendage seda lauset kuidas tahate. Asi ise seisis seaduse mitmeti tõlgendamise võimaluses ja selle taha ta puges. Alles siis, kui see ametnik pensionile siirdus, selgus, et minu toimik oli neli aastat varem lõpetatud, seisis ametniku selja taga riiulis ja uus ametnik võttis selle, andis sekretärile edasisaatmiseks ja kahe nädalaga oli asi lõpetatud. Tahaks nii väga uskuda inimeste headusesse aga elu ise ei lase.
Ei ole lahendamatuid probleeme, on vaid vähe aega või raha
Ei ole rumalaid küsimusi, on vaid rumalad vastused
Kuid vastuse võib saada vaid see, kes küsib. 5013245
http://nagi.ee/photos/Teinekulaline
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: On veel vastuvaidlejaid ...

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Teinekülaline kirjutas: 12 Veebr 2019, 17:25 Minu kogemus on küll aastatetagusest ajast aga minul suutis üks vallaametnik maade vormistamist venitada neli aastat ilmselgelt ümbrikku oodates.
Vabanda väljenduse pärast, aga ise küll nii lammas nii kaua poleks suutnud olla. ;)
Näiteks olen jauranud monopoolse ettevõttega(Eesti Keskkonnateenused) ja vallaga. Rääkisin ilusti, solvunult, "ähvardatud" meediaga, kuid efekt oli ikka 0. Sai käidud eelnevalt ka vallas kurtmas ja ütlesin, et kui kahe nädala pärast prügikasti maja juures ei ole, toon maja prügi vallamaja ette. Peale vallas kurtmas käimist, oli öeldud vallaametnikule Keskkonnateenuste infost, et uue prügikasti saamisega läheb veel umbes 1-1,5 kuud. Tänan, ei viitsinud nii kaua oodata ja viisingi prügikotid vallamaja ette nagu lubasin. Minu jaoks oli hämmastav valla saamatus, ikkagi kohapealne riigi esindaja ja võimu teostaja. Vald ei suutnud välja nuhkida mitte ühtegi keskkonnateenuste numbrit peale info oma. Isegi KaPo kodulehel on peale info ka teisi numbreid, kuid tuleb välja, et Keskkonnateenused on veelgi salastatum asutus. Lisaks, peale prügikottide viimist hakkasid mulle "kriisinõupidamisel"(kutsuti vallamajja) kärbseid pähe ajama, et nemad ei vastutagi prügiveo eest, sest on volitanud jäätmekäitluse hanke korraldamise mingile MTÜ-le. Ütlesin neile otse, et see on loll jutt ja volituste andmine mingile MTÜ-le ei vabasta neid vastutusest valla elanike ees. Kokkuvõtteks- esmaspäeval viisin kotid vallamaja ette ja kolmapäeva ennelõunat oli prügikast kohal. Ise enne ei teadnudki, aga politsei helistas ja küsis, et kas see on meie prügikast, mis kase all seisab. ;) Saavad küll kui meedia negatiivne kajastus neile peesse torgib. ;) Võite ka siit lugeda, lk 4.
https://marjamaa.kovtp.ee/documents/380 ... ersion=1.0
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: On veel vastuvaidlejaid ...

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 12 Veebr 2019, 18:39 Kas said trahvi ka?
Ei. Kui politsei käis mul kodus seletust võtmas, uurisin karistusi. Öeldi, et näpuviibutusest(suuline hoiatus) mingi summani, mida ei mäleta. Väärteomenetlus lõpetati avaliku huvi puudumise tõttu(vist) ja rahalisi kulutusi kodanikuallumatuse eest ei pidanud kandma. ;)
Ühte asja ma kahetsen ja järgmine kord olen targem. Selleks on see, et ei löönud lauale telefoni ja öelnud, et kogu "kriisikoosolekul" räägitav salvestatakse minu poolt.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: On veel vastuvaidlejaid ...

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Minu poolt kirjeldatud näide on selleks, et teadke oma õigusi ja ärge laske niisama kotti pähe tõmmata. Selleks tsiteeringi seda Dalai-laama kuldset mõtet.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: On veel vastuvaidlejaid ...

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 12 Veebr 2019, 19:08 Dalai jutt on asjalik, kuid ma ei oska seda selle sekspressi looga kuidagi seostada, sest kui Dp kehtestati, siis vaevalt mingeid reegleid (õigesti) rikuti. Lihtsalt veidi ebatavaline lugu, ei muud. Kui tood välja konkreetse reegli (§) rikkumise, siis oleks huvitav teada.
Kui palju on foorumi "seadusandluse" osas teemasid, et mida ma pean tegema kui soovin õue peale ehitada kuuri,sauna võimisiganes ja kardavad valla ehitusministri jutule minna. Artiklis olevas mees käis vallas(vist), sai juhised, tegi projekti, läks projektiga valda ja sai nõusoleku. Ta ei kirjutanud foorumisse teemat, et soovin oma hoovi püsti panna kaheksa "abihoonet" ja mida ma pean tegema.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: On veel vastuvaidlejaid ...

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 12 Veebr 2019, 19:23 Eraldi teema on ka see, et VV-st tõepoolest inimesele mingit jama aetakse või essu keeratakse. Eriti, kui inimene ise asja ei tunne. Kuid hetke teema peaks olema: Kuidas reegleid õigesti rikkuda? Proovime nüüd siis selle DP-ga kõigepealt. .... Tahan öelda seda, et see DP teema on nii juristide, asjapulkade, kohtu ja urgitseva avalikkuse valve all, et siin on raske midagi rikkuda. Eraomanikul on (vähemalt teoreetiliselt) täielik võim oma asja üle. Samas ei tohi seda kasutada üldiste huvide vastaselt. Alustame siis sellest üldreeglist: Kuidas on 8 kuuti antud eramaal üldiste huvide vastu?
Asi tihtipeale algabki vallast, sest ehitusministril võib olla oma tõlgendus seadustest ja sina pead leidma oma, juriidiliselt vettpidavama tõlgenduse, mis oleks tema omast õigem ja seega rikub ära ehitusministri tõlgenduse.

Kasvõi selles teemas oli lõpptulemuseks:" Lõpptulemusena teatati mulle, et kuna tegemist on väikese hoonega siis saavat sellele läheneda kui suvilale." Lause on seadusandluse rubriigist "Krundi kaugus tuletõrjehüdrandist". Aga millist vaeva pidi pikk88 enne nägema, et see lause ühelt päästeametnikult välja pigistada.
Viimati muutis Urmas, 12 Veebr 2019, 19:48, muudetud 1 kord kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Teinekülaline
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:19
Asukoht: Tallinn, läänepoolne Harjumaa
On tänatud: 22 korda

Re: On veel vastuvaidlejaid ...

Lugemata postitus Postitas Teinekülaline »

Et juba kord see teema selline vilusohveerimine ole, siis jätkaks samal lainel õigustamaks lamba staatust. Urmase stiil on selline "puutinlik". Putin kunagi ühes intervjuus kirjeldades oma nolgipõlve Leningradi tänavatel ütles, et kui on näha, et tõenäoselt läheb löömaks, siis tuleb lüüa esimesena. Mina lähtun jälle teise suure idamaise targa Sun Zi Sõja seadustest: "Parim sõda on sõda, mis jääbki pidamata. Parim taktika on taktika, millega vaenlane kaasa läheb, pidades seda enda omaks. Iga vastasseisu parim lahendus on selline, kust mõlemad pooled väljuvad rahuloleva ja võitjana." Ja minu juhtumi puhul osutuski õigeks taktika samast allikast - "istusin jõe kaldal ja ootasin, kuni vaenlase laip mööda ujus" Nagu eelpool märkisin, tegemist oli aastatetaguse ajaga, seaduses olid suured lüngad ja asi sõltus suuresti ametniku nn kaalutlusõigusest. Igatahes mina ei kahetse, et oma närvirakke ega aega liigselt ei kulutanud. Ekstreemsemate juhtumite jaoks on mul hää sõber, kel selline bürokraatidega tülinorimine on hobiks ja vajadusel delegeerin probleemi talle. Ta paneb "jalad külma vette", teeb seaduse üksipulki enesele selgeks ning siis läheb ja taob ametnikel ninad veriseks. Meil kõigil on omad hobid.
Muuseas, Urmas. Sul on jutus üks struktuurne (moesõna, jess!) loogikaviga. Soovitad soojalt inimestel enne valda minekut asi enesele korralikult selgeks teha ja sama soojaga pahandad nende peale, kes siin vestlusklubis nõu küsivad selmet seda valla asjapulgalt küsida.
Ei ole lahendamatuid probleeme, on vaid vähe aega või raha
Ei ole rumalaid küsimusi, on vaid rumalad vastused
Kuid vastuse võib saada vaid see, kes küsib. 5013245
http://nagi.ee/photos/Teinekulaline
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: On veel vastuvaidlejaid ...

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Sul oli aega, aga ise ei viitsiks tõesti nii kaua oodata või ühe teise muinasjutu õpetussõnade järgi teist põske ette keerata või oodata kuni Jumal kedagi karistama hakkab. Jälle näide. Meil maal on "tänu" maamõõtja jobutamisele läinud vett vedama mõtteliste osade jagamine reaalosadeks ja sellega seoses lendas maja ehitamise soov kuradile. Lihtsalt üks mõttelise osa omanik jõudis enne ära surra ja pärija hakkas suurushullustuses käkki keerama ehk ei olnud nõus reaalosadeks jagamisega. Ei olnud nii loll, et ehitaks krundile, millel on kolm mõttelist omanikku, äkki pärast peavad kaks veel maja enda omaks.
Teinekülaline kirjutas: 13 Veebr 2019, 13:46 Muuseas, Urmas. Sul on jutus üks struktuurne (moesõna, jess!) loogikaviga. Soovitad soojalt inimestel enne valda minekut asi enesele korralikult selgeks teha ja sama soojaga pahandad nende peale, kes siin vestlusklubis nõu küsivad selmet seda valla asjapulgalt küsida.
Minu arvates õige järjekord oleks- kõigepealt valda, uurida, milliseid dokumente on vaja, millised on tingimused oma soovitu jaoks jnejne ning kui valla ehitusminister ei esita ebareaalseid nõudmisi, siis on OK. Kui ehitusministri tahtmised käes ja need tunduvad ebamõistlikud, siis alles hakata uurima, et millest sellised nõudmised, kas need on seaduslikud, kas saab tema nõumistest seaduslikult mööda hiilida jnejne. Ei pea alati kohe kõik oma kaardid letti lööma, saab rääkida idee, mitte tahtmise, tasandilt, vaadata kuidas ametnik käitub, kui kaastöö aldis ta on jnejne .... Lisaks on igal vallal omad nõudmised ja lubamised, aga abivajajad olid viimase ajani anonüümsed isegi asukoha suhtes. Kui näiteks keegi küsiks Märjamaa valla ehitusministri kohta, siis minul küll ei ole tema suhtes mingeid pretensioone, igati mõistlik.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: On veel vastuvaidlejaid ...

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 13 Veebr 2019, 17:29 Maamõõtja- see on minuteada mingi eraettevõtja, mitte riigipalgaline. Või tahtsid öelda: vallavalitsuse maakorraldaja?
Jah maamõõtja oli eraisik, aga valla maakorraldaja soovitatud. Ligi pool aastat või rohkem ainult lubas kohe-kohe ära teha.
kunn24 kirjutas: 13 Veebr 2019, 17:29 Kui keegi mõtteliste osade omanik jama keerab, saab (kohtu kaudu) nõuda kas reaalosadeks jagamist või mõttelise osa lõpetamist.
Meil oli muudki teha kui hakata sellega kohtu vahet käima. Nüüdseks on saaga läbi ilma reaalosadeks jagamata ja maatükk on 100%-lt raamatupidaja oma. Nüüd ei taha hetkel meie sinna maja ehitada. Tulevik on veel teadmata, peaks vist Kerro juurde aja kirja panema.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta