Uusarenduse üleandmiseelne ülevaatus

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
kungfury
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 13 Nov 2018, 15:02

Uusarenduse üleandmiseelne ülevaatus

Lugemata postitus Postitas kungfury »

Tere,

Ostsin Tallinnas uusarendusesse 2-toalise korteri. Lähipäevil lähen ma ehituse ja viimistluse kvaliteeti üle vaatama. Kas kogenenumad saavad palun tuua välja, mida tasub üle vaadata (aknalaudade viimistlus, kriimud akendel ja mujal, parketi kvaliteet, nurgad jne). Ma kardan, et ma ei tule ise kõige peale ning hiljem, kui enam ehitajale kaebata ei saa, ei soovi avastada midagi ebameeldivat.
Viimati muutis kungfury, 14 Nov 2018, 01:30, muudetud 1 kord kokku.
Külaline
külaline

Re: Uusarenduse üleandmiseelne ülevaatus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kungfury kirjutas: 13 Nov 2018, 15:08Ma kardan, et ma ei tule ise kõige peale ning hiljem, kui enam ehitajale kaebata ei saa, ei soovi avastada midagi ebameeldivat.
palka siis ehitusjärelvavle endale appi objekti vastu võtma. Loodan, et lepingus sai ka ehituse garantii kohta punkte sisse pandud.
kungfury
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 13 Nov 2018, 15:02

Re: Uusarenduse üleandmiseelne ülevaatus

Lugemata postitus Postitas kungfury »

Külaline kirjutas: 13 Nov 2018, 15:23
kungfury kirjutas: 13 Nov 2018, 15:08Ma kardan, et ma ei tule ise kõige peale ning hiljem, kui enam ehitajale kaebata ei saa, ei soovi avastada midagi ebameeldivat.
palka siis ehitusjärelvavle endale appi objekti vastu võtma. Loodan, et lepingus sai ka ehituse garantii kohta punkte sisse pandud.
Garantii on olemas, aga see hõlmab veidi teisi asju. Samuti siinkohal ei näe vajadust ehitusvalve järele, kuna tegemist on pigem lihtsa viimistluse ülevaatamisega.
Külaline
külaline

Re: Uusarenduse üleandmiseelne ülevaatus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vaata ikka hoolega, et iga juuksekarv saaks lõhki aetud.
kungfury
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 13 Nov 2018, 15:02

Re: Uusarenduse üleandmiseelne ülevaatus

Lugemata postitus Postitas kungfury »

Külaline kirjutas: 14 Nov 2018, 00:12 Vaata ikka hoolega, et iga juuksekarv saaks lõhki aetud.
Korralik vastus.
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Uusarenduse üleandmiseelne ülevaatus

Lugemata postitus Postitas rundll »

Juuksekarva peab ajama lõhki, ja veelkord lõhki.

Ilmselgelt käid välja suure summa raha. Isegi vahet pole kui suur see summa on, uus asi peab oema korralik.
Külaline
külaline

Re: Uusarenduse üleandmiseelne ülevaatus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kungfury kirjutas: 13 Nov 2018, 15:08 Ma kardan, et ma ei tule ise kõige peale ning hiljem, kui enam ehitajale kaebata ei saa, ei soovi avastada midagi ebameeldivat.
Kui kaua on sul aega ehitajale pretensioone esitada?

@Rundll: defineeri "korralik", siis on su vastusest midagi abi ka.
Voltamper
külaline

Re: Uusarenduse üleandmiseelne ülevaatus

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Ehituskvaliteeti oleks pidanud vaatama siis, kui ehitustegevus käis. Hetkel saad sa hinnata ju ainult viimistlust. Vaadata kas uksed-aknad käivad ilusti, otsida pragusid viimistluses ja võibolla näed ka ripplae peale, kui seda kuskil peaks olema. Reaalsus jõuab kohale ikka siis, kui oled mõnda aega sees elanud, aga selleks on loodetavasti ka garantii olemas.
kungfury
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 13 Nov 2018, 15:02

Re: Uusarenduse üleandmiseelne ülevaatus

Lugemata postitus Postitas kungfury »

Külaline kirjutas: 14 Nov 2018, 09:14
kungfury kirjutas: 13 Nov 2018, 15:08 Ma kardan, et ma ei tule ise kõige peale ning hiljem, kui enam ehitajale kaebata ei saa, ei soovi avastada midagi ebameeldivat.
Kui kaua on sul aega ehitajale pretensioone esitada?
Garantii on mitu aastat, aga see garantii hõlmab muid nähtusi (nt hoone vajumisest tekkivad praod või mingisugused asjaolud, mida ei olegi võimalik silmaga näha, nt ehitusmaterjalidest tingitud vead/puudused)

Voltamper kirjutas: 14 Nov 2018, 09:42 Ehituskvaliteeti oleks pidanud vaatama siis, kui ehitustegevus käis. Hetkel saad sa hinnata ju ainult viimistlust. Vaadata kas uksed-aknad käivad ilusti, otsida pragusid viimistluses ja võibolla näed ka ripplae peale, kui seda kuskil peaks olema. Reaalsus jõuab kohale ikka siis, kui oled mõnda aega sees elanud, aga selleks on loodetavasti ka garantii olemas.
Ma ei räägigi ehituskvaliteedist. Ehituskvaliteedi kontrollimiseks on vist seadusega määratud järelvalve ehitajatele. Praegu räägingi just viimistlus-erroritest. Kõike ei oska lihtsalt vaadata. Aga head poindid, et akende liikuvust kontrollida ja vaadata ka ripplae peale. Aitäh.
Külaline
külaline

Re: Uusarenduse üleandmiseelne ülevaatus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kungfury kirjutas: 14 Nov 2018, 13:05 ... ja vaadata ka ripplae peale. Aitäh.
Millise teadmise annab sulle ripplae peale vaatamine kui sinu seniseid kommentaare lugedes olen aru saanud, et nagunii ei saa mõhkugi aru seal asuvast? :scratch: Ainuke efekt on avaldada muljet neile, kes korterit ette näitavad. Aga mida sellest muljeavaldusest arvavad ettenäitajad, ei oska arvata. ;)

Urmas
Külaline
külaline

Re: Uusarenduse üleandmiseelne ülevaatus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Unustasin eelmisele postitusele lisamata, et ripplae peale vaatamiseks pead väikese treppredeli ise kaasa võtma, sest ülevaatusel pole treppredelit abivahendite hulgas ette nähtud.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Uusarenduse üleandmiseelne ülevaatus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ahjaa, veel. Kui hakkad värvitud pindade kvaliteeti hindama, siis oleks tungivalt soovitatav seda teha max 15cm kauguselt, aga paha poleks ka 10cm diameetriga 6x suurendusklaas(varrega), et ikka saaksid osundada värvitud pinnal olevatele rullist värvi külge jäänud mikrokiududele. Lisaks võiksid minna üle vaatama kui väljas on hämar või pime, sest siis saad pikki seina lasta taskulambiga valgust ja näed paremini igatsugu defekte. Taskulamp võiks olla halogeepirniga, sellel teravam valgus. Ja ära osta väga kallist taskulampi, sest eksisteerib oht, et ettenäitajad võtavad selle su käest ära ja viskavad aknast välja. ;)

Urmas
kungfury
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 13 Nov 2018, 15:02

Re: Uusarenduse üleandmiseelne ülevaatus

Lugemata postitus Postitas kungfury »

Külaline kirjutas: 14 Nov 2018, 21:34 Ahjaa, veel. Kui hakkad värvitud pindade kvaliteeti hindama, siis oleks tungivalt soovitatav seda teha max 15cm kauguselt, aga paha poleks ka 10cm diameetriga 6x suurendusklaas(varrega), et ikka saaksid osundada värvitud pinnal olevatele rullist värvi külge jäänud mikrokiududele. Lisaks võiksid minna üle vaatama kui väljas on hämar või pime, sest siis saad pikki seina lasta taskulambiga valgust ja näed paremini igatsugu defekte. Taskulamp võiks olla halogeepirniga, sellel teravam valgus. Ja ära osta väga kallist taskulampi, sest eksisteerib oht, et ettenäitajad võtavad selle su käest ära ja viskavad aknast välja. ;)

Urmas
Soovitused järgmistele:
Põrandakivide vuugivahede viimistlus, kas on pestud? Kas kivid on pandud ühtlaselt nii, et ei oleks järgmisel kivil serv kõrgemal. Sama ka parketi puhul.
Põrandaliistude naelad/kruvid, äkki on mõni pea veidi väljas.
Põrandaliistudel võivad olla täkked.
Uksepiitadel võib olla palju täkkeid.
Vaadata üles kõik pistukud/lülitid, äkki on värviga koos.
Lagede viimistluses võivad olla väikesed augud või kriimud, samuti võib otsida laest muid plekke.
Lae ja seina vaheliste nurkade viimistlus.
Samuti kõik vannitoa seina- ja põrandakivide viimistlus/vuugid.
Kas vannitao duššinurga äravool on puhtaks tehtud.
Kas duššinurga ukse tihendid täidavad oma ülesannet.
Kriimud/mustus akendel ja pakettide vahel.
Kas aknad/rõduuksed käivad kergelt lahti.
Kas seinad on sirged ja nurgad 90 kraadi - eriti oluline köögis ja garderoobis.
Kas laevuugid on sirged.
Kas erinevad süsteemid (ventilatsioon, el. põrandaküte jms) töötavad.

Arvestades, et tänapäeval suurem osa tööjõust moodustavad odavtööjõud välismaalt, siis viimistluspraaki võib päris palju esineda, eriti kui tähtaegade on veel kiire. Mõni võib ju arvata, et on debiilne juuksekarva lõhki ajada, aga ma arvan, et kui millegi eest nii palju maksta, siis on päris okei tahta korralikku kodu.
Külaline
külaline

Re: Uusarenduse üleandmiseelne ülevaatus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ja ära siis rõhutesti unusta. :)
Külaline
külaline

Re: Uusarenduse üleandmiseelne ülevaatus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 15 Nov 2018, 13:34 Ja ära siis rõhutesti unusta. :)
tuppa võid peeretada alles peale notarit :jooma
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Uusarenduse üleandmiseelne ülevaatus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kungfury kirjutas: 15 Nov 2018, 12:57 Arvestades, et tänapäeval suurem osa tööjõust moodustavad odavtööjõud välismaalt, siis viimistluspraaki võib päris palju esineda, eriti kui tähtaegade on veel kiire.
Odavtööjõud ei puutu absoluutselt viimistluspraagi olemasolusse! Ega odavtööjõud omapäi toimeta, neil ikka väiksed ülemused kuni objektijuhini välja, kes peavad tehtu kvaliteedi eest vastutama.
kungfury kirjutas: 15 Nov 2018, 12:57 Mõni võib ju arvata, et on debiilne juuksekarva lõhki ajada, aga ma arvan, et kui millegi eest nii palju maksta, siis on päris okei tahta korralikku kodu.
Olen 18 aasta jooksul pidanud üle andma väga palju objekti ja küll näinud tellijaid, kes käituvad minu eelmistes postitustes kirjeldatu kohaselt. Eks osasid ole saanud pilvedest maapeale ka tagasi toodud. Seni on tehtud ja tehakse ka edaspidi EhS järgi "hea ehitustava" kohaselt. ;)
Ei saa tellijad juuksekarva lõhki ajada enne kui pole seadusandliku aktiga paika pandud kvaliteedinormid numbrites, mida tänase päeva seisuga EV-s ei ole, ole sa maksnud kasvõi 5x NII PALJU. Muide, mõiste "nii palju" on ikka väga-väga suhteline. Feissbuuki või amazooni omanik ei saa aru, mis nii paljust sa jahud. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
kungfuryy
külaline

Re: Uusarenduse üleandmiseelne ülevaatus

Lugemata postitus Postitas kungfuryy »

Urmas kirjutas: 15 Nov 2018, 14:30
kungfury kirjutas: 15 Nov 2018, 12:57 Arvestades, et tänapäeval suurem osa tööjõust moodustavad odavtööjõud välismaalt, siis viimistluspraaki võib päris palju esineda, eriti kui tähtaegade on veel kiire.
Odavtööjõud ei puutu absoluutselt viimistluspraagi olemasolusse! Ega odavtööjõud omapäi toimeta, neil ikka väiksed ülemused kuni objektijuhini välja, kes peavad tehtu kvaliteedi eest vastutama.
kungfury kirjutas: 15 Nov 2018, 12:57 Mõni võib ju arvata, et on debiilne juuksekarva lõhki ajada, aga ma arvan, et kui millegi eest nii palju maksta, siis on päris okei tahta korralikku kodu.
Olen 18 aasta jooksul pidanud üle andma väga palju objekti ja küll näinud tellijaid, kes käituvad minu eelmistes postitustes kirjeldatu kohaselt. Eks osasid ole saanud pilvedest maapeale ka tagasi toodud. Seni on tehtud ja tehakse ka edaspidi EhS järgi "hea ehitustava" kohaselt. ;)
Ei saa tellijad juuksekarva lõhki ajada enne kui pole seadusandliku aktiga paika pandud kvaliteedinormid numbrites, mida tänase päeva seisuga EV-s ei ole, ole sa maksnud kasvõi 5x NII PALJU. Muide, mõiste "nii palju" on ikka väga-väga suhteline. Feissbuuki või amazooni omanik ei saa aru, mis nii paljust sa jahud. ;)
Saan aru, mida sa silmas pead. Ma ei ole ka selline, et luubiga ja taskulambiga vigu otsiks. Need punktid, mis ma välja tõin, olid kõik silmnähtavad...

Odavtööjõuga vb panin puusse jah, aga objektijuht ütles veel, et nad kipuvad neid märketeipe ise lihtsalt maha võtma ilma parandusi tegemata, kuna on kiire või on laiskus vms. Seega objektijuht ei jõua seda kõike hallata, kuna tal pole meeles, kuhu ta koik need teibid pannud on.

Ning see, kui palju on “nii palju”, ei olegi oluline. See on emotsionaalne mõõt.
Külaline
külaline

Re: Uusarenduse üleandmiseelne ülevaatus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Loomulikult ärge vaadake "luubiga", sest seda rohkem on mul lihtsat tööd ja sissetulekut mu mõlemale kutsetunnistusele. See on ikka õudne, millist kakat kokku keeratakse ...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Uusarenduse üleandmiseelne ülevaatus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kungfuryy kirjutas: 15 Nov 2018, 19:49 Odavtööjõuga vb panin puusse jah, aga objektijuht ütles veel, et nad kipuvad neid märketeipe ise lihtsalt maha võtma ilma parandusi tegemata, kuna on kiire või on laiskus vms. Seega objektijuht ei jõua seda kõike hallata, kuna tal pole meeles, kuhu ta koik need teibid pannud on.
Objektijuhi poolt väga loll põhjendus. Kui objektijuht ei suuda objekti hallata, siis on ta oma võimeid üle hinnanud ja peaks elukutset vahetama. Tänapäeva tehnikavidinate, kasvõi fotode tegemise võimalusega nutitelefoni olemasolul, ei tohiks objektijuhi peas asuv mälu enam erilist rolli mängida.
Mis puutub märkide mahatõmbamisse, siis mitte küll minu kogemus, aga ikkagi hea näide objektijuhtide arusaamast vigadest viimistlusel. Oli vist Radissoni ehitus kui hommikul oli ühe maalri pindadele ilmunud tohutu hulk teibitükke. Maaler pole kade, kiskus kõik maha ja ei teinud midagi. Järgmine hommik olid jälle teibitükid seinal, aga seekord poole vähem. Vaat need ta parandas ära ja oligi korras. Ah, et kuidas objektijuhid viimistlust kontrollisid? Ikka taskulambiga piki seina lastes. Isegi soomlaste RYL ei maini sellist kontrollimise meetodit. RYL-s on kirjas, et kontrollitakse nii, et kogu kontrollitav pind on korraga otse vaadeldav, detaile ja defekte kontrollitakse/vaadatakse 1,5m kauguselt.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
kungfury
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 13 Nov 2018, 15:02

Re: Uusarenduse üleandmiseelne ülevaatus

Lugemata postitus Postitas kungfury »

Urmas kirjutas: 15 Nov 2018, 20:28
kungfuryy kirjutas: 15 Nov 2018, 19:49 Odavtööjõuga vb panin puusse jah, aga objektijuht ütles veel, et nad kipuvad neid märketeipe ise lihtsalt maha võtma ilma parandusi tegemata, kuna on kiire või on laiskus vms. Seega objektijuht ei jõua seda kõike hallata, kuna tal pole meeles, kuhu ta koik need teibid pannud on.
Objektijuhi poolt väga loll põhjendus. Kui objektijuht ei suuda objekti hallata, siis on ta oma võimeid üle hinnanud ja peaks elukutset vahetama. Tänapäeva tehnikavidinate, kasvõi fotode tegemise võimalusega nutitelefoni olemasolul, ei tohiks objektijuhi peas asuv mälu enam erilist rolli mängida.
Mis puutub märkide mahatõmbamisse, siis mitte küll minu kogemus, aga ikkagi hea näide objektijuhtide arusaamast vigadest viimistlusel. Oli vist Radissoni ehitus kui hommikul oli ühe maalri pindadele ilmunud tohutu hulk teibitükke. Maaler pole kade, kiskus kõik maha ja ei teinud midagi. Järgmine hommik olid jälle teibitükid seinal, aga seekord poole vähem. Vaat need ta parandas ära ja oligi korras. Ah, et kuidas objektijuhid viimistlust kontrollisid? Ikka taskulambiga piki seina lastes. Isegi soomlaste RYL ei maini sellist kontrollimise meetodit. RYL-s on kirjas, et kontrollitakse nii, et kogu kontrollitav pind on korraga otse vaadeldav, detaile ja defekte kontrollitakse/vaadatakse 1,5m kauguselt.
Okei, head näited elust enesest. Aga ma ikkagi usun, et teoorias peavad kõik peast teadma ja kõigele näppu pulsil hoidma. Samas ma olen väga kindel, et mitte keegi ei ole robot ja keegi ei suuda nt 40-50 (10 neist identsed) korteris 30-40 teibi asukohta meelde jätta. Pilte võib ka teha, aga kellel sellist aega on, et need korterite kaupa ära organiseerida. Läheb natukene tema ülesannetest mööda juba.
Külaline
külaline

Re: Uusarenduse üleandmiseelne ülevaatus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kungfury kirjutas: 15 Nov 2018, 21:41 Samas ma olen väga kindel, et mitte keegi ei ole robot ja keegi ei suuda nt 40-50 (10 neist identsed) korteris 30-40 teibi asukohta meelde jätta.
Nii suurel objektil ei ole objektijuht üksi ja tal on abilised, kelledele jätta osa kohustusi. Aga vastutab ikka juht. Talle makstakse nii palju(odavtööjõu poolne emotsionaalne mõõt) palka, sealhulgas ka meeldejätmiste eest. ;)
kungfury kirjutas: 15 Nov 2018, 21:41 Pilte võib ka teha, aga kellel sellist aega on, et need korterite kaupa ära organiseerida. Läheb natukene tema ülesannetest mööda juba.
Olen näinud, et mõned objektijuhid suudavad kas meelde jätta või piltide järgi veakohad üles otsida. Piltide tegemine on tänapäeval objektijuhtidele kujunenud kohustuseks, mille abil saab kohe või hiljem midagi kontrollida. Pole aega? Tuleb leida see aeg oma arvutis/läpakas objekti piltide organiseerimiseks. Tema objekt ei hakka pihta siis kui kopp maase lüüakse, vaid ikka tunduvalt varem.

Urmas
Vasta