Elementmaja ehitamine

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Karl275907428
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 21 Okt 2018, 18:46

Elementmaja ehitamine

Lugemata postitus Postitas Karl275907428 »

tere,tere küsimus suuremal valdkonnale täpsema hinna saamiseks, nimelt elementmaja väljastvalmis ilma siseviimistluseta. On ka keegi, kes tellinud omale tehasepaketi ja lasknud selle ka püsti panna? Vaadates korterite hindasid siis tekib plaan panna püsti maja.

Juhul, kui keegi on ka püstitanud seda siis oleks soov "reaalse" lõpphinna kohta. Olen tutvunud erinevate firmade kataloogide ja majadega, kuid hind tuleb iga lisaasja tellimisel juurde..vundament jne..

On ka kellegil soovitusi mis firmast võiks ka tellida? Soov oleks küll ainult vundament ja väljastvalmis, seest nokitseks ise. Kuulan kõik head ettepanekud ära :)
Külaline
külaline

Re: Elementmaja ehitamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Üks tuttav tellis Norgeshus-ist, laomaja ~ 140m2
Veel ehitusjärgus aga hetkel kulunud umbes 30k€, plaatvundament, majakarp (soojustatud), plekkkatus, tuulekastid/nurgaliistud. Niiöelda väljast valmis.

Ise ehitan nullist 102m2, vundamendist katuseharjani kulunud u 15k€.
* Lintvundament (plaat veel valamata), sokkel soojustatud/viimistletud.
* Majakarp (karkass, tuuletõke, aknad, uksed, voodrilaud)
* Katus (ogaplaatfermid, plekkkatus)

Äkki on abiks.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Elementmaja ehitamine

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Olete seega noor pensionär ning rantjee-elu kõrvalt soov ikka millegiga pikki jõudepäevi sisustada?
Külaline
külaline

Re: Elementmaja ehitamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pancho villa kirjutas: 22 Okt 2018, 22:44 Olete seega noor pensionär ning rantjee-elu kõrvalt soov ikka millegiga pikki jõudepäevi sisustada?
Antud postitus ei aita mittekuidagi teema postitajat, soovitan selliste tekstidega edasipidi buduaari foorumisse arutlema minna, vms.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Elementmaja ehitamine

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

A no mis ma ikka su revüüd kaaperdama tulen?

Küsimus on täiesti adekvaatne. Kas teemaalgatajal puudub täiskohaga töö, kuid evib vaatamata sellele piisavaid ressursse, nii finantsilisi kui oskusteavet, et see maja valmis ehitada moel, mis ei häiriks muud elu? Et see ehitamine tunduks tore ning edasiviiv tegevus, mitte koorem ja stress?
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Elementmaja ehitamine

Lugemata postitus Postitas Prill »

Inimesed ja nende võimalused on erinevad. Tean ühte tubli pereisa, kes võttis kolmanda lapsega pool aastat isapuhkust, et seda aega kasutada maksimaalselt poolelioleva maja lõpetamiseks. Natuke kaotab sissetulekus aga palju võidab ajas.
Kirve meetodil hinnatakse ehituse maksumust 50% materjal ja 50% töö, materjali pealt on keeruline kokku hoida, aga töö ise ära tehes on võimalik rahaline kokkuhoid siiski märkimisväärne. Eriti veel olukorras, kui enda sissetulek on väiksem, kui tuleks palgatavale ehitusmehele-brigaadile maksta.
Kõik ei ela ideaalses maailmas ja teevad igapäevaselt kompromisse rahalised võimalused / aeg / vead-kvaliteet.
Me võime selliseid kompromisse kritiseerida ja hukka mõista aga paljude jaoks on sellised kompromissid ainuke reaalne ja käegakatsutav lootus oma elujärge parandada.

Elementmaja võib olla sellisele iseehitajale just paras kompromiss, kus suurima riskiga eksimiskoht konstruktsioonid-soojustus on lahendatud tehasepoolt, samuti saab maja mahu kiirelt katuse alla ning iseehitaja ise jätkates saab raha kokku hoida siseviimistluselt kuni räästakastide, fassaadivärvimise ja muu selliseni, mis väljast tellides läheks samuti kümneid tuhandeid maksma.
Külaline
külaline

Re: Elementmaja ehitamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Just, näiteks mina olen veidi üle 23. aasta vana ning ühe lapse isa. Jõudu ja tahtmist on, tundub, et käed kasvavad ka õigest kohast välja. Ehitan üksi maja põhitöö ning oma ettevõtte kõrvalt õhuti ning nädalavahetustel. Eelmine sügis ehitasin vundamendi, mis jäi seisma üle talve, viimase poole aastaga sain majakarbi kinni ning ilmastikukindlaks.

Ei tunne, et oleks selle ajaga midagi kaotanud.
Ja kui isegi olen, arvan, et uuel kevadel/suvel sissekolimine kaalub need negatiivsed aspektid üle.

Jõudu ja jaksu kõikidele iseehitajatele.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Elementmaja ehitamine

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Prill, ühesõnaga sel pereisal oli sissetulek ning samas väga palju vaba aega. Ehk siis rantjee-elu või mis?

Vundament ja karp on elamiskõlblikuks ehitamise kõrval lapsemäng, aga edu optimistidele! Meie pere kolis kevadel oma majja sisse ning kuigi ise teenin palka ehitusega, siis järgmised majad ostan.
Külaline
külaline

Re: Elementmaja ehitamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pancho villa kirjutas: 24 Okt 2018, 10:45 Prill, ühesõnaga sel pereisal oli sissetulek ning samas väga palju vaba aega. Ehk siis rantjee-elu või mis?
Milleks rantjee , renoveerisin eestiaegse maja ühe aastaga (kõik seest tühjaks välisvoodrini, kõik uuesti põrandatest tehnosüsteemideni, vent , vesi, elekter , küte jne) käies samal ajal kahe kohaga tööl, et seda kõike finantseerida. Kerge ei olnud, väga raske oli, aga ehitusteenust eriti osta Eestis ei jõua (osta tuli need tööd mis peab tegema litsentsiga ametipulk) ja samas on see aasta juba ammu möödas ... ja pere elab kenas kodus mida muidu ei oleks saanud endale lubada ehk pensionieas kus finantseering oleks olnud koos vms.

Karp ja katus tellida on täiesti reaalne variant jõuda punkti kus ise on võimalik väga palju ka üksi ära teha.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Elementmaja ehitamine

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Eks eestlane kannatab ja kiidabki ju!

Kindlasti kuskil jagatakse nende saavutuste eest medaleid. Arvatavasti sealsamas, kus laenuta majaehitajad tunnustatud saavad..
Külaline
külaline

Re: Elementmaja ehitamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ehitades ise ühe palgatöö kõrvalt juba 2.5 aastat maja, siis minu sügav kummardus kui keegi käib kahel kohal tööl, ehitab aastaga maja valmis ning tal jääb aega üle, et paar tundi ööpäevas veel magada ka.

[/quote]

Milleks rantjee , renoveerisin eestiaegse maja ühe aastaga (kõik seest tühjaks välisvoodrini, kõik uuesti põrandatest tehnosüsteemideni, vent , vesi, elekter , küte jne) käies samal ajal kahe kohaga tööl, et seda kõike finantseerida. Kerge ei olnud, väga raske oli, aga ehitusteenust eriti osta Eestis ei jõua (osta tuli need tööd mis peab tegema litsentsiga ametipulk) ja samas on see aasta juba ammu möödas ... ja pere elab kenas kodus mida muidu ei oleks saanud endale lubada ehk pensionieas kus finantseering oleks olnud koos vms.

Karp ja katus tellida on täiesti reaalne variant jõuda punkti kus ise on võimalik väga palju ka üksi ära teha.
[/quote]
Külaline
külaline

Re: Elementmaja ehitamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 24 Okt 2018, 21:15 Ehitades ise ühe palgatöö kõrvalt juba 2.5 aastat maja, siis minu sügav kummardus kui keegi käib kahel kohal tööl, ehitab aastaga maja valmis ning tal jääb aega üle, et paar tundi ööpäevas veel magada ka.
olukord oli sarnane, kus "karp" oli olemas vana maja näol , poleks seda olnud ei oleks välja tulnud selle projektiga kuidagi. ja lihtsalt ei ole ka eriti rikas inimene , muidugi on mugavam mune sügada ja ega rohkem elus seda ette ei jõuaks võtta sellise tempoga ka, aga tehtav
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Elementmaja ehitamine

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

On keegi väitnud, et pole tehtav?

Loodetavasti said oma pere arvelt tervist tapmas käies piisavalt tunnustatud vähemasti, hõberisti või midagi.
Külaline
külaline

Re: Elementmaja ehitamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas õhtuti televiisori ees persetamine, õlle näpus, on parem?
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Elementmaja ehitamine

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Kui maailmapildis eksisteerivad ainult need kaks valikut, siis kindlasti mitte.
No jah...
külaline

Re: Elementmaja ehitamine

Lugemata postitus Postitas No jah... »

Siit foorumist ei peagi alati adekvaatseid vastuseid saama. Muidugi nukker, et neile kes uurvad iseehitamise suhtes kaikaid kodaratesse proovitakse visata. Kes tahab teeb ise. Isetegemise rõõm ka juure, teed si...ta, siis on see sinu käkk ja ise vastutad mitte ei pea mõtlema " miks ma küll pidin selle töömehe võtma omale...". Oma kätega tehtud asjal on teine tunne juures. Ma olen loomeinimene, mulle meeldin lõpptulemust vaadata, jälgida kuidas oma kätega midagi valmis saab tehtud. Osaliselt sellepärast siiani olen ehitanud, remontinud ja ehitan remondin ka tulevikus ise.

Sarnane teema, optimaalse, ca 120m maja ehituse tee lähiaastail ees, lahutus hetkel käsil, vaja teist elamist, kus ka lastega hea olla, majakarp on olemas, tõenäoliselt II korrus peale, vana osa kas täitsa maha võtta, uurin õigele hetkel esmalt muidugi, kas kannatab sinna peale II korrus teha. Kui ei siis kõik maha, uus puitkarkass maja peale ja võib olla kaalun ka tehasemaja, niiöelda karbi kujul. Ise plaanitud kõik seest teha v.a. see osa mis eeldab litsensi olemasole. Ehitust Ehituskoolis 4a õppinud, samas ammu enam ei tööta ehitajana, mõttetöö pigem igapäevane. Eks peab kõike taas meelde tuletama, uusi materjale ja võimalusi tundma õppime jne jne, tean tean. Ehitusel sai tööd teha viimati vast ca 18a tagasi. Vaba rahalist ressurssi nii palju aga pole , et kvaliteetselt lasta ehitada kellegil, laenu ei taha võtta elamise tegemiseks. Eeldusel, et see 60-80k eur on sul kusgail olemas või tulemas. Saab ka ilma laenuta sellisel juhul

Ise osalist või suurem osa ise tehes miinused: pereelu võib pekki minna- sind ei ole lihtsalt kodus. Lastest võõrdud. Ükski norm. naine ei kannat seda välja, et sind pole ja kui oled oled nõrkemiseni väsinud. Minu puhul seda muret pole, pekkis suhe juba nii või naa. Ca 1-2 nädalat, kus lapsed minu juures ei ole, saab ehitada, siis jälle 1-2 vahet, mil lapse mu juures on. Pikaks venib aga 2-4 a ei ole mureks, 1-1,5 a asemel. Ehituse valmimise venimisega tasub ise tehes kindlasti arvestada. Mingid uued suhted võid ehituse ajaks muidugi ära unustada. Oma isiklik elu seisab ehituse ajal.
Ehitada saad ainult peale tööd, aeg limiteeritud, lihtsalt ei jaksa õhtuti. Kui teed mõttetööd nagu mina, siis puhas lõõgastus võtta õhtul haamer kätte ja midagi kätega teha. Kui aga ehitusel töötaksin, siis ma vist ei kujutakse ette, et peale palgatööd veel midagi ehitusalaste õhtul tegma. Kopp võib ette tulla küllalt kiirelt. Sul peab ise ehitades omal korralik tööriistade tagavara olemas. Rendist pole mõtet võtta kui ca 3-4h päevas õhtuti kasutada saad.
Arvetada tasub, et pead mingit aeg elama poolikus elamises, midagi on juba tehtud, millegi kallal pead aga pigevalt nokitsema, a la I korrus valmis ja elad sees, teine poolik ja ehitad jõudumõõda.

Ehk jah, peab sügavalt mõtlema ise tehes, kas pere seda aksepteerib, kas sa ise ikka TÕESTI TAHAD JA JAKSAD reaalselt midgai teha õhtuti, nädalavahetustel.

Kui jah, siis tuld. Ise tuleb igal juhul odavam ehitada aga seda oma vaba aja arvelt. Ausalt, ise ehitamise odavus on see mis ajab ise ehitama, kui mul oleks rahalist resurssi, et maksata kavaliteet töö ees, siis ma pigem valiks oma vaba aja ja laseks ehitada, midagi nipet näpet teeks ise viimistuse juures. Kuna aga eur`i ei ole piisavalt pangakontol, siis läheb isetegemise teed.

ps)Õhtuti sõpradega :jooma võid ära unustada selleks ajaks:)
Sõbrad aitavad teinekord meelsasti, tõelised sõbrad aga peab aru saam, et neid ei sa ei pea ekspluateerima nii, kuis saad. Nad aintavad ainult natukene. Ka neid on oma elu.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Elementmaja ehitamine

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Miks sa siis ise samuti "kaikaid kodaratesse loobid"?

Aega on meil kõigil igas ööpäevas täpselt sama palju ning paraku on nii minul, kui minuga samal arvamusel olevatel isikutel mõistus pähe tulnud alles pärast selle kõige läbitegemist.

Oma kätega on mõnus peale tööd kõpsida mingit garaazhi või puumaja lastele, aga mitte elukohta, kus aeg kogu aeg jalaga taob.
Külaline
külaline

Re: Elementmaja ehitamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pancho villa kirjutas: 29 Okt 2018, 12:59aga mitte elukohta, kus aeg kogu aeg jalaga taob.
valdaval enamusel ei ole kahjuks alternatiivi, tuleb ära kannatada see tagumine
No jah...
külaline

Re: Elementmaja ehitamine

Lugemata postitus Postitas No jah... »

pancho villa kirjutas: 29 Okt 2018, 12:59 Miks sa siis ise samuti "kaikaid kodaratesse loobid"?

Aega on meil kõigil igas ööpäevas täpselt sama palju ning paraku on nii minul, kui minuga samal arvamusel olevatel isikutel mõistus pähe tulnud alles pärast selle kõige läbitegemist.

Oma kätega on mõnus peale tööd kõpsida mingit garaazhi või puumaja lastele, aga mitte elukohta, kus aeg kogu aeg jalaga taob.
Ma ei loobi kaikaid kodarasse:), kindlasti mitte, pigema valgustan teise nurga alt( mitte ehitusega seonduvaga), et mis võib saada komistuskiviks. Ise oma perele tehes ja tööd lõhkudes ei olegi sul võibolla maja valmides enam seda "peret", kellele ehitad. Mainida lihtsalt, et" pole mõtet ise teha, lasen parem teha, osta valmis maja jne" ilma põhjenduseta on vale. Põhjenda. Kõik ei ole kursin igasugu jamaga mis võib kaasneda ja kõik ei mõtle mitu käiku ette kahjuks. Pikalt ettemõtlemine pole enamus inimeste loomuses. Mõni ei suuda paberimajandustki kontrolli all hoida, et ikka kasutusloa ka saaks lõpus.
Kindlasti soovitan ise teha aga ennem mõelda, et mis kõik tegelikult sellega kaasneb. Ega vaene... või siis meie mõistes " keskklass" pole lihtne olla. Ikka pidev rapsimine. See hakkab ka tervisele.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Elementmaja ehitamine

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Mis on seega täpselt see, mida ma tahtsin mõista anda juba oma kõige esimese postitusega selles teemas.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Elementmaja ehitamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

No jah... kirjutas: 29 Okt 2018, 17:21 Kindlasti soovitan ise teha aga ennem mõelda, et mis kõik tegelikult sellega kaasneb. Ega vaene... või siis meie mõistes " keskklass" pole lihtne olla. Ikka pidev rapsimine. See hakkab ka tervisele.
Kahjuks seda soovitust ei soovita arvestada ja oma unistuste täideviimisel kiputakse olema paadunud optimistid.
Tean omast käest, mis oli kahe korteri kokkuehitamine alates absoluutselt kõige väljalammutamisest eelviimase pintsitõmbeni. Viimased tõmbed, 1-2 mitteolulist pisiparandust, ootavad 12 aastat oma järge, kuigi tegelikult plaanin kerget uut ülevõõpamist juba paar viimast aastat. Elukvaliteeti praegune olukord ei halvenda, aga teha võiks ikkagi. ;) Öelda tahan seda, et olin alguses samasugune paadunud optimist, et mis see lammutus ja uue ülesehitamine ära pole, max pool aastat ja valmis. Tutkit! Pool aastat tegin peale põhitööd ja nädalavahetustel, aga sai siiber, ei edenenud see asi nii kähku kui vaimusilmas ette kujutasin ja planeerisin. Saatsin põhitöö töö pikalt, st ei võtnud objekte vastu ja 3-4 kuuga sain valmis. Enne ei lubanud kellgil sisse kolida kui oli lõplikult valmis. Pisut positiivset pessimismi oma võimete hindamiseks kulub isetegemise juures marjaks ära. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
everhaus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 08 Mär 2020, 13:17

Re: Elementmaja ehitamine

Lugemata postitus Postitas everhaus »

Vana teema aga tuleb otsingus välja. Kes tahab kiiresti vihmakinldat majakarpi püsti saada ja ise edasi toimetada, siis hea variant on Loode Systemi termoroovist majad. Teras ei kõdune ja seinad on sirged.
Kataloogmaju on 20 aasta jooksul ehitatud ca 1600. Majad läbi projekteeritud ning tootmisjoonised olemas. Seega tootmine võtab aega olenevalt akende kättesaamisest kuskil nädala ja ühekordsed majad saame püsti ühe päevaga.
Viimane maja läks püsti märtsi lõpus. Aprilli kuus majakarbid soodushinnaga. Lisainfo siit info@loodesystem.ee
Siin lehel ka majakarbi pilt
https://loodesystem.ee/elementmajad/fredi-elementmaja/
Manused
IMG_20200324_171339.jpg
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Elementmaja ehitamine

Lugemata postitus Postitas val »

Inimene enamasti ülehindab, mida ta suudab 10 päevaga ja alahindab seda, mida ta võib saavutada aastaga (või aastaga - aastakümnega). Kui ma oleksin enne oma onni tegemist teadnud kui palju see maksab ja kui palju tööd sellega on, siis oleks see tegemata jäänud.
Mul kogemus renoveerimisega. Algne "plaan" läks 2x üle eelarve kuna mul ei olnud mingit kogemust. Kui maja nüüd olemas, siis on hea tunne küll, aga sõpradele soovitan tehasemaja võtta, et oma ja pere närve säästa 😀
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Elementmaja ehitamine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Elementmajade vastu pole midagi.
Sh termoroovist majade.
Aga argument "ei kõdune ega mädane" pole asjakohane.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Elementmaja ehitamine

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

everhaus kirjutas: 10 Apr 2020, 10:24 Vana teema aga tuleb otsingus välja. Kes tahab kiiresti vihmakinldat majakarpi püsti saada ja ise edasi toimetada, siis hea variant on Loode Systemi termoroovist majad. Teras ei kõdune ja seinad on sirged.
Kataloogmaju on 20 aasta jooksul ehitatud ca 1600. Majad läbi projekteeritud ning tootmisjoonised olemas. Seega tootmine võtab aega olenevalt akende kättesaamisest kuskil nädala ja ühekordsed majad saame püsti ühe päevaga.
Viimane maja läks püsti märtsi lõpus. Aprilli kuus majakarbid soodushinnaga. Lisainfo siit info@loodesystem.ee
Siin lehel ka majakarbi pilt
https://loodesystem.ee/elementmajad/fredi-elementmaja/
Saan ma õigesti aru, et maja küte tuleb pistikupesast..?
Pottseppmeister "Kaminahi"
Vasta