Linnud materjalihallis

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Dsein
külaline

Linnud materjalihallis

Lugemata postitus Postitas Dsein »

Tere.
Ehk oskab keegi head nõu anda, kuidas saada lahti tuvidest ja varblastest materjalilaos.
Lisaks sellele, et nad roojavad (loe situvad, rsk) kõik täis, nokivad ka loomatoidu söödakotid katki.
Mürgitada ja maha lasta ei taha...
Aga kas on olemas äkki mingeid peletajaid?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Linnud materjalihallis

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Kuskil lageda taeva all on see üritus ? Või on mingi muu põhjus miks neid juurdepääsuavasid ei saa kinni panna ? Kuna ma olukorda ei tea siis alustaks ikkagi sellest, et nende juurdepääs tõkestada.
Külaline
külaline

Re: Linnud materjalihallis

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ei tea, kas see aitab ka väikelindude vastu, kuid näiteks kommivabrik Kalev kasutab oma territooriumil läbi kõlarite lastes mulle tuvastamata lindude häda-/hoiatuskisa ööpäevaringselt. Vihje on antud, uuri ise edasi. Olen seda peletusviisi ka mujal kuulnud, aga ei mäleta kus kohas.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Linnud materjalihallis

Lugemata postitus Postitas Külaline »

dumbuser kirjutas: 30 Sept 2018, 13:09 Kuskil lageda taeva all on see üritus ? Või on mingi muu põhjus miks neid juurdepääsuavasid ei saa kinni panna ? Kuna ma olukorda ei tea siis alustaks ikkagi sellest, et nende juurdepääs tõkestada.
Küllap see on tal ammu tehtud. Aga kaup peab ka kuidagi sisse-välja saama. Keegi ei hakka materjalilaole hermeetilisi lüüse ehitama. Rekkadega on lihtne, need on standardmõõdus, lahendused olemas - tagurdavad oma täpsesse laadimis"auku", mis avatakse lao poolelt alles siis kui haagis on paigas. Paraku laialivedu käib tagaluukide ja sajas erinevas mõõdus kaubikutega. Ei imestaks kui mõni klient tuleb pickup-truckiga, Hilux jne. Sellistele viiakse kaup rocla või tõstukiga estakaadile, läbi tõstukse. See ongi hetk kus linnud sisse pääsevad. Tõstukse ava ette saab läbipaistvad lamellid riputada. Aga see on jälle kulu.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Linnud materjalihallis

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Kui seda hiluxi arvestada siis ei tohiks neid linde nii palju olla nagu esimene postitus väidab. Samas eks ta peab ise arvestama kuidas mõistlikum on. Tasuks uurida kasvõi suurematest poodidest, kuigi ka seal on aegajalt mõni varblane kuskil lae all ringi kihutamas.
Külaline
külaline

Re: Linnud materjalihallis

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 30 Sept 2018, 13:32 Olen seda peletusviisi ka mujal kuulnud, aga ei mäleta kus kohas.

Urmas
Tuli meelde kui käisin täna Laagri Bauhofis, siis seal on sama linnupeleti ehk lastakse kõlarites mulle tundmatu linnu häda- või hoiatuskisa.

Urmas
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Linnud materjalihallis

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Ka Rakvere Lihakombinaadis lastakse plaadilt peletusmuusikat. Lindusid ei koti, aga lehk on tapvaim kogetuist.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Linnud materjalihallis

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Tartu kesklinnas on ka need linnupeletid töös. Täidavad oma funktsiooni küll. Iseasi, mis see tehnika maksma läheb...
Torutööd Tartus 56 932 898
Külaline
külaline

Re: Linnud materjalihallis

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pikk88 kirjutas: 03 Okt 2018, 10:20 Iseasi, mis see tehnika maksma läheb...
Kõlar ja arvutist käima. Kõlar ja juhtmed vast tuleb osta, ülejäänud saab netist kätte.

Urmas
Vasta