Põranda,Vundamendi isoleerimise, külmasilla kohta

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
onu
külaline

Põranda,Vundamendi isoleerimise, külmasilla kohta

Lugemata postitus Postitas onu »

Näitan Teile kõigile üht visiooni, kuidas kavatsen oma "kindlusel" teha ning olen avatud elavale vestlusele, kui miski ei tundu õige.
Tegu on kohe varsti 100 aastat vanaks saava palkmajaga, pinnas ümberringi on pigem mullane, ei liivane ega savine. Betooni panen 6 mm armatuurraua, sellele omakorda põrandakütte.

Miks ma selle teema tegin, on see, et mõni küsimus soovib täpsemat vastust

1. Kas see koht betoonivalust murduma ei hakka, kus vundamendi peal nurk tekib. Sinna tuleb samuti armatuur(kuni servalindini). Vundamendi peale jääb betooni paksus 5 cm(selle ala laius 30 cm), mujal 10. Küll aga ei ole plaaninud küttetoru selle ala peale vedada. Betooni panen 6 mm armatuurraua, sellele omakorda põrandakütte.

2. Kollase ringi sees olev ala? Karkassi ja betooni vahele ruberoid. Kuid küsimus on pigem selles, et kas on mingi eelis, kui panna vundamendi peal olev peno vastu palki ning karkass toetab vastu peno(Ehk vastupidi praegusele plaanile). Endale see idee ei meeldi just selle peno ja palgi suhte pärast

3. Mis seis praeguse lahenduse juures külmasillaga jääb? Minu nägemuse järgi pigem ei tohiks ju tekkida

Kõik sokliplekid, voodrilauad jne lahendused ongi hetkel välja jäetud
Pilt
mattu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 18 Veebr 2010, 18:23
On tänanud: 3 korda

Re: Põranda,Vundamendi isoleerimise, külmasilla kohta

Lugemata postitus Postitas mattu »

1.kasuta seal xps ja mitte betooni
Vaiko4
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 18 Veebr 2018, 22:50
On tänanud: 1 kord

Re: Põranda,Vundamendi isoleerimise, külmasilla kohta

Lugemata postitus Postitas Vaiko4 »

Tõenäõliselt hakkab murdma jah. Parketi all vast ei ole suur probleem, aga plaaditud osades osutub tõenäoliselt probleemiks. Ise olen ketaslõikuriga sellistes kohtades vundamenti niipalju ära lõikand, et soojustus ulatuks seinani, ja betoon saaks kogu ulatuses ühtemoodi liikuda.
onu
külaline

Re: Põranda,Vundamendi isoleerimise, külmasilla kohta

Lugemata postitus Postitas onu »

Tervist. Teemaalgataja olen.
Hetkel korralikult graafikust maas, kuid see aasta peaks siiski kõik planeeritud tööd jõudma ära teha.

See nurgakoht põrandavalus, kas saaks kasutada sellist lahendust, et vundamendi ja peno vahele panna 2,5 cm peno(või midagi muud, xps näiteks) püstiselt nii, et jääks ca 2-3 cm üle vundamendi. Seejärel tasandus vundamendile ning põrandavalu eraldi osana. Jääb ära see nurk ning vundament ja põrand mängivad üksteisest sõltumata.

Ja hetkel loobun välisperimeetri soojustamisest. Põrandasse tuleb 20 cm peno. Võibolla oleks tarvis, kuid eks tulevik näitab.
fgh
külaline

Re: Põranda,Vundamendi isoleerimise, külmasilla kohta

Lugemata postitus Postitas fgh »

See kõik on totter sõlmelahendus.

Väljas on suhteliselt väike kulu lisada 200,, karkass ja saada sokkel ja sein tasa ning likvideerida märgumise oht. Vahtplast plaanil kujutatud viisil tekitab tõenäoliselt paksu pahandust.

Seest pole küll sellise lahendusega mõtet asja teha. Tõstke põrandat 50-100mm ja probleem on likvideeritud. Vundamendi peale nõrgema survetugevusega vahtplast, et kompenseerida muid vajumisi.
Või laske põrand madalamaks ja tehke töövuuk plaadi ja vundamendi kokkupuute kohta. Parketi puhul jätke vundament madalamaks ja rihtiga ajutiste vahenditega kõrgus välja, sest see plaat vajub aastaid ja vähemalt 10mm. Põranda all eps 50 on lauslollus. Eps100-120 on oluliselt õigem, aga mitte päris õige.

Variant ka rendist võtta suur ketaslõikur ja lõigata seest ja väljast see betoon ära. Tugevuse probleemi seal küll ei tohiks olla. Päeva töö ja mõnekümne euroga likvideeriks hunniku lolle lahendusi ja tuleviku probleeme.
onu
külaline

Re: Põranda,Vundamendi isoleerimise, külmasilla kohta

Lugemata postitus Postitas onu »

Väljast lisada 200 on tegelikult ok lahendus. Lõppkokkuvõttes on tõesti sokkel voodriga tasa. Hea plaan

Kuid sees põrandat tõsta väga rohkem ei kannata. Ja see mida eelmine kommenteerija kirjutas
"Või laske põrand madalamaks ja tehke töövuuk plaadi ja vundamendi kokkupuute kohta." ongi ju pm sama plaan mis ma ennist kirjutasin, ainult töövuugi asemele läheks kogu ulatuses vahtplast või muu säärane(servalint vms), et kaks eraldiseisvat konstruktsiooni ei puutuks omavahel kokku(vundament ja põrand). Või olen ma millestki väga valesti aru saanud
fgh
külaline

Re: Põranda,Vundamendi isoleerimise, külmasilla kohta

Lugemata postitus Postitas fgh »

Vooder tuleb, siis 50mm üle sokli. Seda soklit soojustada on kahtlane tegevus, maapinna niiskus jääb kinni, sademed jäävad kinni.

Tundub, et lugesin enne valest. Sama versiooni pakkusin põhimõtteliselt. Kuid ma ei saa aru miks sellist probleemi endale tekitada. See põrand vajub ja see on fakt, lisaks ei ole külmsild katkestatud. Võtke rendist korralik bensiiniga ketaslõikur ja lõigake see jama madalamaks, eriti kui seda on suures osas 100 mm vms. Lõikate 100 mm madalamaks ja rahu majas. 50 mm eps50 alla ja 50 mm betooni peale, topelt võrk sisse, kui tundub. Pole väga suur töö.
Vasta