Milline survepesur?

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Milline survepesur?

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Mõned aastad tagasi oli üks kollase värviga firma survepesuri sünonüümiks, valik oli kerge. Täna on lisandunud küll Husqvarna, Sthill ja mõned tegijad veel. Valik on kirju. Küsimus oleks üldistav. Tulenevalt kvaliteedist, vastupidavusest, kasutusmugavusest ja jõudlusest - millist firmat soovitate?
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 414
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Milline survepesur?

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Vaevalt paljudel on olnud mitu survepesurit, et oskaks vahet teha ja ühte teisele eelistada.
Külaline
külaline

Re: Milline survepesur?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Alusta sellest mis sellega peale hakkad? Palju oled nõus raha kulutama, kas on ruumi hoimiseks, milline veeühendus on tagatud jne. 1 faasiline, 3 faasiline, kütusega töötav või mis iganes muud olulised punktid.
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Milline survepesur?

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Külaline kirjutas: 04 Juun 2018, 12:51 Alusta sellest mis sellega peale hakkad? Palju oled nõus raha kulutama, kas on ruumi hoimiseks, milline veeühendus on tagatud jne. 1 faasiline, 3 faasiline, kütusega töötav või mis iganes muud olulised punktid.
Kodukasutus - sõiduk, terass, seinad. Raha kriteeriumi jätaks välja. Elektriline 1f. Vee ühendus olemas.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Milline survepesur?

Lugemata postitus Postitas ifffff »

See kollane asi on jätkuvalt ok. Vähemalt kui mul oleks vaja, siis ostaks.
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: Milline survepesur?

Lugemata postitus Postitas NLS »

Seda kollast asja on päris mitu erinevat mudelit. Väiksemad sobivad aiamööbli puhastamiseks. Pisut suuremateks pesutöödeks sobivad võimsamad mudelid, viies ja seitsmes seeria. Aga ise ei ostaks. Sama raha eest saaks juba midagi natuke professionaalsemat ja tummisemat. Võibolla midagi AR Blue Clean, Nilfiski või Bosch Professional GHP mudelitest. Vahest on olnud ka kampaanias halli profiseeria Kärcherit mõistliku hinnaga.
Külaline
külaline

Re: Milline survepesur?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

https://taivoster.ee/toode/tooriistad/s ... fessional/
Kui võimalik siis midagi sellist soovitaks seljuhul.
Bosch 1 faasiline väike masin kestis kauem kui selline https://www.stokker.ee/survepesur-hd-61 ... -386975884
Millel igapäevases kasutusel klapid pidevalt ribadeks(3 kuu jooksul korra ). Lisaks on 1 faasiline kerge vedida.
Külaline
külaline

Re: Milline survepesur?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Teine hooaeg läheb sellise väikese Makita survepesuriga, siiamaani probleemideta https://www.k-rauta.ee/p/survepesur-hw1 ... makita/4cs

Põhiliselt kasutan auto/paadi pesuks (3-4x kuus) , alati kui ei kasuta siis lasen surve välja ja öökülmadega soojas keldris.

Ca 4 aastat omasin ka sellist beniinimootoriga pesurit https://www.stokker.ee/korgsurvepesur-h ... -635049505 mida sai tööstuslikult koormatud, 4 aastaga probleeme ei olnud ja remondis ei käinud, samuti peale kasutust surve välja ja talve veetis küttega ruumis. Lõpuks müüsin maha tervena ja töötavana.

Jäi mulje, et hoiduda tuleb pumpadest milles plastdetailid.
aer0
külaline

Re: Milline survepesur?

Lugemata postitus Postitas aer0 »

arno14 kirjutas: 04 Juun 2018, 10:37 Mõned aastad tagasi oli üks kollase värviga firma survepesuri sünonüümiks, valik oli kerge.
...
millist firmat soovitate?
Võibolla 20 aastat tagasi see kollane tähendas midagi, mõned aastad tagasi küll enam mitte. Näiteks mina teadsin juba vähemalt 10a tagasi - kas sinine või üldse mitte midagi :). Tegelt ka, unusta need kaubamärgid ja uuri sisulist poolt! Mis materjalist pump, milline survevoolik, vee hulk l/h jne. Ainult survega (kui l/h on olematu) ei jõua kaugele. Oletame, et 90% kasutusest toimub garaažiukse ees (mitu korda aastas sa ikka terrassi ja seinu pesed...). Sel juhul on voolikuga seonduv selgelt olulisem kui pesuri mark. Pesur võib vedeleda statsionaarselt garaažinurgas, kasutusmugavuse loob eraldiseisev integreeritud voolikutrummel seinal millelt vastavalt vajadusele tõmbad ja pärast kerib kokku.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Milline survepesur?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 05 Juun 2018, 08:28 Jäi mulje, et hoiduda tuleb pumpadest milles plastdetailid.
Jep, sul on plastikdetailide suhtes õigus, aga kas poeriiulil survepesurit vaadates suudab keegi tuvastada, millised vilet saavad detailid on plastikust. Vaevalt.
Oli mõned aastad tagasi Boschi väike survepesur, mis peale ca 20x kasutuskorda enam ei töötanud. Midagi viites toodud Makita sarnast. Vea põhjuseks oli, et survelüliti ja mootori vahel olnud 10x20mm ümmargune lullu oli tehtud plastikust ja pooleks murdunud. Üks rohkemaid vatti saavaid lullusid ja plastikust? Ma tean väga hästi, et tänapäeval tehakse isegi püstoleid plastikust, aga see lullu ei olnud püstoli plastikust, pigem nagu pakipiima kannu materjal. Remondis küsiti selle lullu vahetamise eest peaaegu 30€, mis oleks olnud sutsu vähem kui terve pesuri hind(soodusega 70€). Keeldusin Boschi esinduse remonditöökoja teenustest. Ma ei oska öelda, kas keegi Boschi "inseneridest" sai ka preemiat firmale kokkuhoiu eest, aga minu "preemia" Boschile on see, et raha kokkuhoiuks ma ei soovita kellelgi nende kodukasutuse survepesurit osta, sest see sisaldab plastikust detaile.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: Milline survepesur?

Lugemata postitus Postitas NLS »

Urmas kirjutas: 05 Juun 2018, 20:33
Jep, sul on plastikdetailide suhtes õigus, aga kas poeriiulil survepesurit vaadates suudab keegi tuvastada, millised vilet saavad detailid on plastikust. Vaevalt.
Oli mõned aastad tagasi Boschi väike survepesur, mis peale ca 20x kasutuskorda enam ei töötanud. Midagi viites toodud Makita sarnast. Vea põhjuseks oli, et survelüliti ja mootori vahel olnud 10x20mm ümmargune lullu oli tehtud plastikust ja pooleks murdunud. Üks rohkemaid vatti saavaid lullusid ja plastikust? Ma tean väga hästi, et tänapäeval tehakse isegi püstoleid plastikust, aga see lullu ei olnud püstoli plastikust, pigem nagu pakipiima kannu materjal. Remondis küsiti selle lullu vahetamise eest peaaegu 30€, mis oleks olnud sutsu vähem kui terve pesuri hind(soodusega 70€). Keeldusin Boschi esinduse remonditöökoja teenustest. Ma ei oska öelda, kas keegi Boschi "inseneridest" sai ka preemiat firmale kokkuhoiu eest, aga minu "preemia" Boschile on see, et raha kokkuhoiuks ma ei soovita kellelgi nende kodukasutuse survepesurit osta, sest see sisaldab plastikust detaile.
Ja mis sa lootsid et see 70 eurine junn ei sisalda plastik detaile? Kõik sellised koduperenaistele mõeldud pritsid sisaldavad peamiselt plastist detaile et nad oleks võimalikult kerged ja odavad. Vahet ei ole milline on tootja.
Remonditeenuse 30 eurot on minu arvates aga täiesti okei hind. Teenuse hind on teenuse hind ja see ei pea olema tööriista hinnaga proportsioonis. Alati jääb võimalus tellida varuosa ja ise parandada.
Oled ilmselt oma signatuuri Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! ära unustanud
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Milline survepesur?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

NLS kirjutas: 05 Juun 2018, 21:00 Ja mis sa lootsid et see 70 eurine junn ei sisalda plastik detaile? Kõik sellised koduperenaistele mõeldud pritsid sisaldavad peamiselt plastist detaile et nad oleks võimalikult kerged ja odavad. Vahet ei ole milline on tootja.
Ah, et kodukasutuse omasid võib sitast kokku keerata? Ma usaldasin tootja nime ning kui nime ja ajalooga tootja läheb odavama otsa toodetega hiinlaste noname samale tasemele, siis on see nende valik. Minu valik on teada.
Loe järgnevalt viitelt Boschi hüüdlauset: "Loodud kestma". https://www.bosch.ee/meie-ettevote/bosch-eestis/
NLS kirjutas: 05 Juun 2018, 21:00
Remonditeenuse 30 eurot on minu arvates aga täiesti okei hind. Teenuse hind on teenuse hind ja see ei pea olema tööriista hinnaga proportsioonis.
Minu arvates võiks olla, sellepärast loobusingi. Remondi hind remondi hinnaks, plastikust lullu hind, võiks ikka olla terve masinaga proprtsioonis. Kui "lugupeetud" firma on läinud seda teed, et teeb asju võimalikult säästlikult, et peab iga paari aasta tagant uue ostma, siis ise eelistan sellise firma toodetest loobuda. Enne seda oli mul aastaid üks noname, mis ütles üles. Andsin sugulasele, tema parandas ära ja töötab siiani.
NLS kirjutas: 05 Juun 2018, 21:00 Alati jääb võimalus tellida varuosa ja ise parandada.
Läksingi seda teed, panin katkise lullu Attackiga kokku, võtsin mõõdud ja viisin kohaliku penskarist treiali kätte, kes tegi alumiiniumist uue. Maksma läks 10 või15€, täpselt enam ei mäleta. Ja asi töötab.
NLS kirjutas: 05 Juun 2018, 21:00 Oled ilmselt oma signatuuri Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! ära unustanud
Ah, et odavamalt tehes võib sitta kokku keerata ja klient peab rahul olema? Kas sa oleksid rahul minu teenuse poole odavama hinnaga, aga triibuliseks värvitud laega? Ei usu. Mida sa minu kvaliteedist siis arvaksid?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Milline survepesur?

Lugemata postitus Postitas anryo »

Mul on varsti vist 10a juba kasutuses "sinine" (no ütleme siis välja - Nilfiski) survekas. C120xxx midagi vist.
Survevoolik hakkas läbi laskma 2-3a pärast - ostsin Hydroscandist uue (ja pikema) vooliku, maksin ilmselt vähem kui originaali eest ja see töötab senimaani kui kulda.
Püstoli ja vooliku vahel on mingid pisikesed O-tihendid, mis ka kuluvad ajapikku. Proovisin suvalisi paarkümmend senti maksvaid kummist O-rõngaid - kestsid vast kuu. Originaaltihendid on rohelised, maksid vist 6e tk aga see eest kestavad aastaid.
Nüüd viimasel ajal on hakanud surveosa jamama, plõksib sisse-välja ooteasendis. Ju vist pump kulunud. Peab minema uurima asja.
Muus osas probleeme ei ole. Hoian soojas garaazis talviti aga muul ajal kasutan ikka 1-2x nädalas kõige kodus oleva pesuks. Julgen soovitada küll.
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Milline survepesur?

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Ise küsin, ise vastan. Uurisin nii palju välja, et Nilfisk, Sthil, Husqvarna survepesuri mudelid on sisu poolest üks ja sama toode, ühest tehasest, ainuke erinevus on disainis.
linni
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 216
Liitunud: 07 Sept 2006, 14:41
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Milline survepesur?

Lugemata postitus Postitas linni »

Omanud mitmeid, viimased kaks on olnud kollased 6. ja 7.seeria.
Minu jaoks on valikul rusikareegel: veehulk minutis vähemalt 500 liitrit ja töörõhk minimaalselt 150 bar. Kõik alla selle on mõtetu raharaiskamine.
Külaline
külaline

Re: Milline survepesur?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mis otstarbel kasutad ja kaua need eelmised sul vastu on pidanud?
linni
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 216
Liitunud: 07 Sept 2006, 14:41
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Milline survepesur?

Lugemata postitus Postitas linni »

Pesen autot, kevadeti kiviparketti, maja põhjapoolseid krohvseinu üle aasta.
Katki pole otseselt ükski läinud, olen vaid vahetusi teinud järjest võimsamate vastu.
6. seeria Kärcher oli eelviimane, minu käes oli vist 8 aastat, nüüd teenib kälimeest.
Eelmisel aastal ostsin võimsama 7. seeria Kärcheri, et kiviparketiga lihtsamalt hakkama saada. Auto saab ka kiiremini puhtaks.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Milline survepesur?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

värv autolt maha ei lenda?
Mul 4 seeria oma kipub ikka kohati värvi alla ronima.....
laisad
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 19 Veebr 2018, 21:55

Re: Milline survepesur?

Lugemata postitus Postitas laisad »

Hiid kirjutas: 11 Juun 2018, 19:16 värv autolt maha ei lenda?
Mul 4 seeria oma kipub ikka kohati värvi alla ronima.....
Autolt värv niisama lihtsalt maha ei tule, va kui on kehv eeltöö tehtud värvimises...
Külaline
külaline

Re: Milline survepesur?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

laisad kirjutas: 11 Juun 2018, 19:21
Hiid kirjutas: 11 Juun 2018, 19:16 värv autolt maha ei lenda?
Mul 4 seeria oma kipub ikka kohati värvi alla ronima.....
Autolt värv niisama lihtsalt maha ei tule, va kui on kehv eeltöö tehtud värvimises...
Nii auto, kui ka selle rataste pesuks survepesuriga on küllalt täpsed nõuded, et kuidas seda teha tohib masinat kahjustamatta.
Näiteks rehve ei tohiks, teatud kaugusest lähemalt, survepesuriga pesta.
Ah, suured mehed, ise teavad.
ping
:hello:
linni
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 216
Liitunud: 07 Sept 2006, 14:41
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Milline survepesur?

Lugemata postitus Postitas linni »

Ma linnamees, mutta ei roni ja rehve ei määri.
Viimased paarkümmend aastat uute autodega sõitnud, värvi pole veel ühelgi lahti saanud.
noh
külaline

Re: Milline survepesur?

Lugemata postitus Postitas noh »

Arno kas oled juba mingi valiku teinud?
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Milline survepesur?

Lugemata postitus Postitas arno14 »

noh kirjutas: 16 Juun 2018, 18:11 Arno kas oled juba mingi valiku teinud?
ei, lükan järjest edasi
noh
külaline

Re: Milline survepesur?

Lugemata postitus Postitas noh »

endal sama probleem, mida siis ikkagi osta. oleks pidanud paugust poodi minema ja ühe ära ostma.nüüd netis ringi uurides ei oska enam valikut teha ja nagu ei olekski mingit asjaliku pesurit osta.
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Milline survepesur?

Lugemata postitus Postitas arno14 »

kuna arutelust selgus, et mänguasju pole mõtet osta, siis tuleb päris asjad lihtsat poodides kõik läbi näpida ja plussid miinused selgeks teha, nt sain selgeks, et mitte kollastel on alates mingist mudelist terasaramtuuriga voolikud ja mugavam pesuaine etteandmine. nüüd tahaks kollastesse rohkem süveneda, äkki eespool ei olegi argument ja kollastel kõik sama olemas
Vasta