kardinasiini kaugus/pikkus

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
tegu
külaline

kardinasiini kaugus/pikkus

Lugemata postitus Postitas tegu »

Kerge küsimus kardinasiini kohta, nimelt on seina pikkus 4,9m, aknaava seal keskel 2,48m, k-rautas müüakse 3m siini, seega see sinna keskele üles panna nii, et kummaltki poolt 26cm jääks üle akende olekski täitsa okei? Ei ole vaja ju seinast seina vedada 4,9m ulatuses, kuigi mõndadel olen näinud sellist varianti? Ja see kaugus seinast, mul seal radikat ega midagi pole, täiesti puhas sein, kaugust tahaks võimalikult seina ligi, aga palju kannataks, et kardina liikumist vms kuidagi häirima ei hakkaks?
Toby
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 149
Liitunud: 29 Mai 2010, 22:40
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: kardinasiini kaugus/pikkus

Lugemata postitus Postitas Toby »

Väikesed töökad näpukesed peavad ju kardinate vahetamisel kardinapuu taha mahtuma - seega pakuks ca 10 cm vähemalt. Kui torust kardinapuu + rõngad, siis ehk vähem. See on kõrvaltvaataja teooria, praktika puudub!
autor
külaline

Re: kardinasiini kaugus/pikkus

Lugemata postitus Postitas autor »

Siinil ei ole mingit puud, lihtsalt peenike triip laes kus need klüpatsid küljes. niiet peaks siis ikkagi 10cm arvestama? ISe mõtlesin et äkki pressiks miski 5 cm peale, aga see vist liiga lähedal?
Toby
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 149
Liitunud: 29 Mai 2010, 22:40
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: kardinasiini kaugus/pikkus

Lugemata postitus Postitas Toby »

Ei teagi, mis õnnetu saatus mu siia teemasse tõi! Arvan, et 5cm seinast on tõesti vähevõitu, kui Teie arvate, et 10cm on paljuvõitu, teeme siis kompromissi - 7,5cm - ja lahkume sõpradena. Edu Teile!
Voltamper
külaline

Re: kardinasiini kaugus/pikkus

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Arvesta, et kardin peab kuhugi mahtuma ka kui selle akna eest ära tõmbad, 26cm jääb nats väheks. Kuigi eks oleneb kardinast ka ja äkki sa ei tahagi, et aken päris välja tuleb kardina tagant. Mul on üks aken 3m lai ja arvetasin 1m siini lisaks, et kardin kuhugi ära mahuks. Seina kauguse osas arvesta juurde aknalaud, mis ulatab tavaliselt seinast välja, ning kardina krooge. 10cm peaks täiesti ok olema.
autor
külaline

Re: kardinasiini kaugus/pikkus

Lugemata postitus Postitas autor »

aknalauda seal pole, maani aken rõduuksega. maksimaalselt saaksin jätta ühelt poolt 38cm, siis tuleb tuulutus vastu. Vajadusel võiks kardin kenasti akna eest ära joosta. Aga eks vaatan, ehk panen esmalt selle 3m ja kui on jama, siis ehk kannatab hiljem jupp otsa panna või osta uus kolmene ja kaks võrdset juppi keskelt kokku ning vanadesse aukudesse kuidagi edasi pikendada.
Vasta