Mida annab ehitada: 8 m kõrgust, katusekalle min 30 kraadi?

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
xlpr
külaline

Mida annab ehitada: 8 m kõrgust, katusekalle min 30 kraadi?

Lugemata postitus Postitas xlpr »

Mõtleme, kas osta krunti või mitte. Saan aru, et siin polegi vaja muud nõu kui head arvutamist, aga kuna ma ei ole ehitusega nii sinapeal, et teaks, kui palju kõik konstruktsioonid (vundament, vahelagi jne) majale kõrgust lisavad, siis minu lihtne matemaatika ei aita.
Ühesõnaga: kui lubatud kõrgus on 8 meetrit ja katusekalle on 30-45 kraadi, kas siis on võimalik ehitada kahe täiskorrusega umbes 160-ruutmeetrine maja, millele lisandub viil- või kelpkatus? Või ei mahu ja saab teha vaid pooleteistkordse viilkatusega maja? Et katusekalde kraadi järgi arvutada, kui lai saab olla maja, on vaja teada, kui palju võtab minimaalselt kõrgust kaks täiskorrust. Oskab keegi öelda?
Tüüpprojekte vaadates tundus, et kahe täiskorrusega majad on minimaalselt üheksa meetrit kõrged, aga vahe on ka selles, kas kõrgust peab n-ö kokku hoidma või saab ehitada, nagu tahad.
Külaline
külaline

Re: Mida annab ehitada: 8 m kõrgust, katusekalle min 30 kraadi?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

See küsimus on arhitektile. 2 täiskorrust - sõltub katuse kaldest. Mul näiteks on ~15° katused ja harja kõrguseks ~7m. Korsten 7.70. Ülemise räästa kõrgus ~6m. Mõlemad korrused 2,7m laepaneelini. Oleks saanud kõrgema teha aga polnud vaja.
Külaline
külaline

Re: Mida annab ehitada: 8 m kõrgust, katusekalle min 30 kraadi?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mul näiteks jälle 45 kraadi katus, 8x12m maja, hari u 8m.
Esimene korrus 2.7 m. Ja teine kannatas 2.3m teha laekõrguseks, see siis katusealune, kaldseintega
guest
külaline

Re: Mida annab ehitada: 8 m kõrgust, katusekalle min 30 kraadi?

Lugemata postitus Postitas guest »

Mul olid üsna sarnased küsimused. Arhitekti sõnul pole uues ehitusseadustikus täpselt määratud nulli asukoht, pannes selle esimese korruse põrandale saab pea pool meetrit võitu võrreldes maapinnal asuva nulliga. Lisaks õnnestus KOViga kokku leppida lai vintskapp, millel katusekalle madalam. Külma pööningu asemel tuli katuslagi. Kokkuvõttes üsna veider piiridesse mahutamine sai, pigem soovitaks ühekordset.
Vasta