Voodri värvimine rulli, pintsli või värvipüstoliga ?

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
JoonasJoosep
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 03 Sept 2017, 00:23
On tänanud: 2 korda

Voodri värvimine rulli, pintsli või värvipüstoliga ?

Lugemata postitus Postitas JoonasJoosep »

Tervist.
Oleks suuremas koguses täispunn voodrilauda, mis kõik vajab immutamist ning värvimist.
Kuna seda pintslitööd on eelnevalt juba nii palju tehtud, et jube koll on juba ees, siis kas lihtsamalt ei saaks ?

Kas värvipüstoliga juba seinas olevat lauda ei anna värvida ?
Et siis teeks nii, et:
1) Pintsliga kõik lauad ükshaaval puidukaitsega üle
2) Laud seina
3) Seinasolev laud värvipüstoliga üle lasta (kompressor ja prits on mul olemas juba nagunii)

Tehakse üldse nii, või tuleb sitanikerdis välja ?
Kuidas värvikuluga lood oleks, kulub teda vist rohkem kõvasti vs pintslit kasutada ?
Kas värv peab olema spets värvipüstoli jaoks ?
Külaline
külaline

Re: Voodri värvimine rulli, pintsli või värvipüstoliga ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

JoonasJoosep kirjutas: 27 Apr 2018, 12:54 Tervist.
Oleks suuremas koguses täispunn voodrilauda, mis kõik vajab immutamist ning värvimist.
Kuna seda pintslitööd on eelnevalt juba nii palju tehtud, et jube koll on juba ees, siis kas lihtsamalt ei saaks ?

Kas värvipüstoliga juba seinas olevat lauda ei anna värvida ?
Et siis teeks nii, et:
1) Pintsliga kõik lauad ükshaaval puidukaitsega üle
2) Laud seina
3) Seinasolev laud värvipüstoliga üle lasta (kompressor ja prits on mul olemas juba nagunii)

Tehakse üldse nii, või tuleb sitanikerdis välja ?
Kuidas värvikuluga lood oleks, kulub teda vist rohkem kõvasti vs pintslit kasutada ?
Kas värv peab olema spets värvipüstoli jaoks ?
kõige lihtsam on lauad ühe korra kruntida ja lõppviimistlusega rulliga ennem paigaldamist ja siis juba pintsli- või rulliga seinas viimane kiht
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Voodri värvimine rulli, pintsli või värvipüstoliga ?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kui sa hakkad nende kolme punkti järgi tegema, siis on väga suur tõenäosus, et puidu mängides niiskusega ja just kuivamisel tulevad nähtavale värvimata triibud. Nähtud ja ilus asi oli rikutud.
Minu soovitus- enne seinalöömist lauad kruntida ja värvida põhivärviga 1x ja seinas juba teine kiht värvi.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
elmut
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 17 Aug 2007, 20:57
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Voodri värvimine rulli, pintsli või värvipüstoliga ?

Lugemata postitus Postitas elmut »

Kui ma tegin sauna eesruumi voodrit ,siis lauad 2 x lakitud ,kuivad ja siis seina. Välisvoodril soovitaks samuti, värv kleebib punnid kinni ja pärast lõhkise lauad. Vähe tüütu ,aga vajalik.
JoonasJoosep
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 03 Sept 2017, 00:23
On tänanud: 2 korda

Re: Voodri värvimine rulli, pintsli või värvipüstoliga ?

Lugemata postitus Postitas JoonasJoosep »

See viimase värvikihi andmine alles seinas idee mulle meeldib, saab kenasti kõik naelapead ning haamrijäljed ka üle võõbata ühtlaseks.

Aga üks rumal küsimus vahepeal, kui kruntvärv kaitseb puitu välisfaktorite eest, siis kas puidukaitse ehk see immutus on üldse vajalik...?
Kruvi keeraja
külaline

Re: Voodri värvimine rulli, pintsli või värvipüstoliga ?

Lugemata postitus Postitas Kruvi keeraja »

Enamasti selle krundi all immutus mõeldakse. Minul näiteks raitwoodi kruntis/immutas sellise tootega axil 3000p
Vasta