Korteri heli summutamine

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
ylar123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 17 Apr 2018, 22:09

Korteri heli summutamine

Lugemata postitus Postitas ylar123 »

Tere.

Tekkis küsimus seoses korteri seinadega ja lagedega. Mida kasutada heli summutamiseks, et ei kostuks läbi naabrite tegemised ja minu tegemised naabritele(maja kostub ikka väga hullult läbi). Samas ei tahaks väga toas ruumi kaotada seina arvelt.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Korteri heli summutamine

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Kõige lihtsam ja odavam on paraku korterit vahetada Seda teemat siin korduvalt lahatud.
Torutööd Tartus 56 932 898
Voltamper
külaline

Re: Korteri heli summutamine

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Mis sul läbi kostab: põrand, lagi seinad või kõik korraga? Ja mis sind häirib, sammud või naabritee jutt?
Lae osas on positiivne kogemus olemas. Tegin seintele kandva lae ja panin 100-se villa peale. Selles toas ei kosta ülevalt enam midagi. Uus lagi tuli küll ca 15cm allapoole, aga eelnev laekõrgus võimaldas seda teha.
Seinte osas kui peaks võimalikult väikse ruumikaoga tegema, paneks lihtsalt 3 kihti kipsi üksteise peale, et massi saada.
ylar123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 17 Apr 2018, 22:09

Re: Korteri heli summutamine

Lugemata postitus Postitas ylar123 »

Just seinad kostavad läbi. Lagedega pole probleemi. Kui palju oleks abi 50mm paksusest villast ja 2x kipsist?
Külaline
külaline

Re: Korteri heli summutamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kõige soodsam variant on keerata raadio või teleka heli kõvemaks naabrite tegemiste helist ja sa enam ei kuule naabreid. Ei mingit ruumikaotust.

Urmas
Voltamper
külaline

Re: Korteri heli summutamine

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

ylar123 kirjutas: 18 Apr 2018, 20:26 Just seinad kostavad läbi. Lagedega pole probleemi. Kui palju oleks abi 50mm paksusest villast ja 2x kipsist?
Heli kandub läbi konstruktsioonide. Kui sa lased sõrestiku vana seina külge, ei oma see vill enam suurt tähtsust.
Osta sirged prussid ja tee puitkarkkass, mis kinnitub ainult lae ja põranda külge ning seina ja karkassi vahele jäta vähemalt mõni millimeeter. Vill võib vastu seina minna ning samas on tugevam kivivill piisavalt kõva, et toetab ka hiljem kipsi. Päris 100% vaikust see ei garanteeri, aga naabri jutt enam küll läbi ei tohiks kosta, kuna paraleelne resonaator on elimineeritud.
Külaline
külaline

Re: Korteri heli summutamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

voltamper tegi õhtu ilusaks.
Järgmine kord ma haiglas enam ei vasta, kas ma saan aru, kus ma olen (mul üks kriitiline füüsiline haigus).

Ma vastan kohe: paralleelne resonaator on antagonistliku iseloomuga asünkroonis.
Voltamper
külaline

Re: Korteri heli summutamine

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Külaline kirjutas: 18 Apr 2018, 22:23 voltamper tegi õhtu ilusaks.
Järgmine kord ma haiglas enam ei vasta, kas ma saan aru, kus ma olen (mul üks kriitiline füüsiline haigus).

Ma vastan kohe: paralleelne resonaator on antagonistliku iseloomuga asünkroonis.
Ehk oskad tõlkida, kuidas su postitus teemaalgatajat probleemiga edasi aitab?
Tartu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 06 Jaan 2018, 19:46
On tänanud: 1 kord

Re: Korteri heli summutamine

Lugemata postitus Postitas Tartu »

Ise olen seina puhul teinud nii:
Vaheseina metallkarkass, millel vöö põrandal ja laes. Seinale ei kinnitu kuskilt.
Karkassi vahele 66 mm kivivill ning peale 2 kihti kipsplaati.

Naabri muusikakeskuse müra kinni ei võta, aga kõik muu häiriv vähenes tunduvalt.
Rohkemat ei olnud võimalik, kuna ei tahtnud tuba väga väikeseks ka ehitada.

Oma kogemusest tean, et kui saaks ka teisele poole villa 2x kipsikihi, siis oleks tulemus päris hea. Aga seda juba keerulisem teostada, kui ruumiga priisata ei ole.

Vanasti kasutati mitmepereelamutes ka seinavaipasid :D.
ylar123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 17 Apr 2018, 22:09

Re: Korteri heli summutamine

Lugemata postitus Postitas ylar123 »

Leidsin sellise materjali: http://www.ehituskaubad.com/product/mgo ... 1200x2700/
Kellegil kogemusi?
Külaline
külaline

Re: Korteri heli summutamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ylar123 kirjutas: 27 Apr 2018, 22:20 Leidsin sellise materjali: http://www.ehituskaubad.com/product/mgo ... 1200x2700/
Kellegil kogemusi?
Kogemusi pole või õigemini niipalju, et olen näinud seda paigaldatavat tulekindluse pärast puitkarkassile, aga MGO kaeti ikkagi kipsplaadiga. See oli Šveitsis.

Muidugi on lahe lugemine toote tutvustus. :)

... ja kõlbab paigaldamiseks nii sise- kui ka välistingimustes.

Kas nad paremat sõna ei leidnud kõlbab asemele? Kõlab nagu, et ah, kärab küll. Sõna "sobib" oleks natuke parema kõlaga.
MGO kohta polesiinses foorumis eriti palju häid sõnu lugenud.

Urmas
Vasta