Millal osta maasoojuspump

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Hujoobnik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 28 Veebr 2015, 21:36

Millal osta maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Hujoobnik »

Tere

Kas keegi oskab nõu anda, millal oleks kõige soodsam maasoojuspumpa osta?
Plaan on soetada NIBE 1255+12kw inverter pump, kuid teha seda ajal, mil oleks võimalik hinna üle kaubelda.
Kui kellegil tutvusi, andku teada.
Külaline
külaline

Re: Millal osta maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

10 aasta pärast on soodsam kui praegu ja 20 aasta pärast on soodsam kui 10 aasta pärast... :thumbsup:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Millal osta maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Hujoobnik kirjutas: 26 Mär 2018, 19:00 Kas keegi oskab nõu anda, millal oleks kõige soodsam maasoojuspumpa osta?
Panin tarokaarte ja tuli välja, et kõige soodsam aeg on siis kui müügimees on tööl ja tal on aega sinuga kaubelda hinna üle. Sama tulemuse andsid kohvipaksus sorimine, kristallkuul hõõrudes, pendel vänderdas õige koha peal, naabri seale lükkasin ka pussi sisse ja lahkasin ära, tulemus ikka sama.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
nojah
külaline

Re: Millal osta maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas nojah »

Ma olen kuulnud, et tuleks osta täiskuu ajal. :scratch:
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Millal osta maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Ehitusmess tulemas, seal vahest tehakse "messihindu". https://estbuild.ee/
Külaline
külaline

Re: Millal osta maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Palju sel pumbal juurdehindlus meil siin on?
Palju omahind on?
Külaline
külaline

Re: Millal osta maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mida see omahind huvitama peaks? :scratch:
Külaline
külaline

Re: Millal osta maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ei no tõesti. Mis omahind? Müüja sisseostuhind koos transpordiga? Who cares?! See sõltub sajast asjast. Näiteks - kui mitu ühikut ta aastas ära müüb ja mitu korraga kohale toob, kas täisrekka/konteineri või vähem. Mida rohkem toob, seda suuremad on laokulud.

Ikka hullult tahaks võõras rahakotis sorida ja kokku lugeda palju keegi müügikatet lisab. Aga tegevuskulud ei huvita üldse, kulud kannab hoopis keegi kolmas, onju? Äkki loeks kõigepealt kokku - mitu aastat on müüja tegutsenud, palju pangalaenu võtnud, investeerinud, töökohti loonud, müünud, makse maksnud, üldkulud, jooksvad kulud? Inimesed on ikka naiivsed :(. Hea küll, ma avaldan saladuse: kaubanduse juurdehindlus on täpselt nii suur kui vähegi kannatab panna. Naiivsetelt tuleb raha ära võtta, muidu võtab keegi teine :). AGA kauba kvaliteet ja hind peavad vastavuses olema!! Ja NB! Ma ei tööta kaubanduses. Mul on üldine ettekujutus majanduse ja tarneahela toimimisest.
aikapoiss
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 12 Sept 2013, 08:24
On tänanud: 2 korda

Re: Millal osta maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas aikapoiss »

Mul on plaan minna Ehitusmessile soojuspumpa hankima küll. Olen erinevatest kohtadest kuulnud, et tootjad annavad edasimüüjatele messi jaoks eraldi lisasoodustusi ja on ka tutvusringkonnast eelmise aasta põhjal konkreetne näide olemas.
Kes soovib, siis kirjutagu mulle ja võtame punti - kahe-kolmekesi saab loodetavasti veel parema diili.
Hujoobnik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 28 Veebr 2015, 21:36

Re: Millal osta maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Hujoobnik »

Niisiis juba olen targemaks saanud, et kui NIBE 1255-12kw pump maksab Eesti tuntumate soojuspumpade müügiga tegelevate ettevõtete lehtedel 8290€, siis on võimalik ka osta samadel tingimustel 6700€-ga.
Külaline
külaline

Re: Millal osta maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

aikapoiss kirjutas: 27 Mär 2018, 09:44 Mul on plaan minna Ehitusmessile soojuspumpa hankima küll. Olen erinevatest kohtadest kuulnud, et tootjad annavad edasimüüjatele messi jaoks eraldi lisasoodustusi ja on ka tutvusringkonnast eelmise aasta põhjal konkreetne näide olemas.
Kes soovib, siis kirjutagu mulle ja võtame punti - kahe-kolmekesi saab loodetavasti veel parema diili.
käisin eelmine aasta seal , küsisin vist 5 -lt pakkujalt konkretset pakkumist ja andsin kütteprojekti ka , et lihtsam pakkuda oleks, 1 vastas. Kahjuks ~1000€ kallima pakkumisega , kui googlist seadme numbri järgi esimene pakkumine letihinnaga ja teised ei suvatsenud isegi vastata. Üldiselt vähesed pakkujad jäävad sõelale, kui paigaldus keerulisem ala läbi 60cm paeseina , kaevetööd jne , käivad vaatavad objekti üle ja vaikus eetris.

Paremini näkkas muidugi systemairi ventseadmega kus messipakkumine oli väga hea.
Külaline
külaline

Re: Millal osta maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 27 Mär 2018, 09:38 Ikka hullult tahaks võõras rahakotis sorida ja kokku lugeda palju keegi müügikatet lisab.
"who cares" mis müüja kulud on, see on müüja probleem ja kas müüjat kotib mitu tundi ma selle raha eest tööd rügasin või kaua neid sente korjasin, ilmselt mitte. 100m2 lao rendihind ei ole kõrgem , kui seal on 1 või 60 seadet jne ja mina ostjana ei taha olla see loll kes müüja mugavuse kinni maksab vaid ikka see mees kes endale selle mõistliku seadme/hinna suhte välja selgitab.

Müüja töö ei ole ainut käed taskus müüa, edu turul seisneb ikkagi kliendile lisaväärtuse pakkumises. Mul ei ole kahju maksta teenuse eest mis on konkurentsivõimeline (ka hinna osas) ja mulle kasulik. Müüjana ongi su töö see "kasu" osa sealt üles leida ja seda mulle pakkuda.

Müüjatel läheb järjest raskemas muideks, sest geopiirangud just kadusid EU -s ja see ladu kus minu pump tarnitakse ei ole suure tõenäosusega Eestis nagu see ei ole olnud tööriistade ja kodutehnika osas juba aastaid
Külaline
külaline

Re: Millal osta maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Pmst seda ma ju räägingi :hello: - ei ole ostja asi, millised on müüja KULUD või kus asub ladu ja täpselt samamoodi ei ole ostja asi, millised on müüja TULUD. Kõik müüjad rõhutavad plusse ja püüavad miinustest üle libiseda. Ostja asi on analüüsida - mis on müügijutt ja millised on konkreetselt talle olulised plussid ja miinused, kaubelda, analüüsida ja lõpuks valida see müüja kelle toode, hind ja kõik muu talle kõige paremini sobib.

Käisin ka kunagi messil, rääkisin mitme pumbamüüjaga ja sain pakkumised. Ei mäleta, et keegi oleks saatmata jätnud.
Külaline
külaline

Re: Millal osta maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 27 Mär 2018, 13:45 Kõik müüjad rõhutavad plusse ja püüavad miinustest üle libiseda. Ostja asi on analüüsida - mis on müügijutt ja millised on konkreetselt talle olulised plussid ja miinused, kaubelda, analüüsida ja lõpuks valida see müüja kelle toode, hind ja kõik muu talle kõige paremini sobib.
see kõik mis sa räägid on õige aga ainult kottpähebisnessis , kui müüja soov oleks tegelik lisaväärtuse pakkumine ei peaks ostja analüüsima mis on s*tt ja mis võiks parasjagu olla s*tale mõeldud läige ja kas tera seal s*tas on juba kõdunenud või mitte ja kas hind turul on õiglane.
Külaline
külaline

Re: Millal osta maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hujoobnik kirjutas: 27 Mär 2018, 10:09 Niisiis juba olen targemaks saanud, et kui NIBE 1255-12kw pump maksab Eesti tuntumate soojuspumpade müügiga tegelevate ettevõtete lehtedel 8290€, siis on võimalik ka osta samadel tingimustel 6700€-ga.
Asi see -20% siis saada on? :hello:
Hujoobnik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 28 Veebr 2015, 21:36

Re: Millal osta maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Hujoobnik »

Ohoh, meil on siin vabsee jutumees. Ole siis mees ja näita mis puust oled ning mis hinnaga sina selle pumba välja kaupleksid!
Külaline
külaline

Re: Millal osta maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

See sinu -20% on mõne teise poe hinnaga võrreldes -9% ainult. Ma saan iga kell poe hinnast -20% ja veel ka tuttava firmast käibemaksu (20 %) võrra odavamalt. :thumbsup:
Hujoobnik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 28 Veebr 2015, 21:36

Re: Millal osta maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Hujoobnik »

Kas sooviksid seda ka tõestada, nii et saaksin kaupa teha?
Külaline
külaline

Re: Millal osta maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hujoobnik kirjutas: 27 Mär 2018, 19:35 Ohoh, meil on siin vabsee jutumees. Ole siis mees ja näita mis puust oled ning mis hinnaga sina selle pumba välja kaupleksid!
Eriline naiivitarist lumehelbeke! Vea talle kõik kandikul ette! Ole ise mees ja tee järgi, või maksa kinni!
Hujoobnik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 28 Veebr 2015, 21:36

Re: Millal osta maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Hujoobnik »

See tuli küll üllatusena:)
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Millal osta maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas aero »

Külaline kirjutas: 27 Mär 2018, 19:51 Ma saan iga kell poe hinnast -20% ja veel ka tuttava firmast käibemaksu (20 %) võrra odavamalt.
Nii tore on internetis anonüümselt hoobelda :thumbsup:. Käibemaksupettusega saad veel mõned lisaboonused kaasa: kui ostja on jur. isik, on müüjale pretensiooni esitamise õigus lühike (6 kuud jne) ja kui müüjaga vaidlus peaks tekkima siis Tarbijakaitseametisse asja ei ole.

Anna siis siin ka teada mitu maasoojuspumpa su tuttav jõudis firma kulusse panna enne kui maksurevisjoni kaela sai.
Külaline
külaline

Re: Millal osta maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küsimus teemaalgatajale, et kui suur tal maja on, et selle pumba võtab?
Mul on sama pump ja lugu järgmine, käisin eelmisel aastal ehitusmessil soojuspumpasi uurimas, kuna räägiti, et saab sealt kõige odavamalt. Siis maksis see pump koos paigaldusega 10500.-(letihind) Kätte sain ta midagi 9100.- (messihind)koos paigaldusega (paigupaak, puhverpaak, maakollektori täimine ja muu pudipadi sinna juurde) hinnad sisaldasid km'i. Olen kogu töö ja asjaga rahul. Kuid üks asi läks untsu. Nimetl soovitati, arvutati mulle liiga võimas pump. Maja on uus 200 ruutu, põrandaküte, energia märgis C. Tubades sooja 22 kraadi. Pump töötab suht enamuse ajast miinimum režiimil 20Hz juures, nende suute külmadega mis oli töötas pump 40-50hz juures. Arvestades seda et 50hz ei ole pumba lagi. Lagi on 85Hz. Tänu nende tarkade meeste soovitusele maksan nüüd suuremaid küttearveid. Ideaalne pump oleks olnud 6kw.
Tartlane
külaline

Re: Millal osta maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Tartlane »

Minu teada ei paigaldata inverter pumbale puhverpaaki. Või siiski ? :roll:
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1001
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Millal osta maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

"Inverter-tüüpi maasoojuspumpade puhul seisneb akumulatsioonipaagi vajalikkus
suuresti selles, kas soovime soojuspumbaga suvel teha märgade ruumide kütet. Kui soovime märgasid ruume suvel kütta, siis oleks mõistlik lisada süsteemi
väike akumulatsioonipaak (muidu lähevad töötsüklid soojal ajal liiga lühikeseks)."
(*alpha innotec)
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
Külaline
külaline

Re: Millal osta maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hea kauplemisoskusega õige müüa juures, väheke nipitades pole see pump sellisel juhul midagi nii kallis.
Vasta