maja 30% valmis

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
uurin maad
külaline

maja 30% valmis

Lugemata postitus Postitas uurin maad »

Pangast sain laenu jaoks jaatava vastuse, kui on pakkuda lisatagatis või on maja valminud 30% ulatuses. Lisatagatist mul ei ole, küll on olemas summa millega maja ehitamist alustada, kuid mis tähendab 30% valmidus? Minu rahaliste võimaluste ja eelarve järgi saaks iseseisvalt projektid/load/liitumised, vundament, seinad, aknad, uksed, katus ja liitumised. Kuid kas see on piisav? On kellelgi kogemusi?
Külaline
külaline

Re: maja 30% valmis

Lugemata postitus Postitas Külaline »

uurin maad kirjutas: 25 Veebr 2018, 14:18 On kellelgi kogemusi?
Foorumlaste kogemused ei ole pangale kohustulikuks järgimiseks ja kõige täpsema vastuse saad ikkagi pangast.

Urmas
Fgh
külaline

Re: maja 30% valmis

Lugemata postitus Postitas Fgh »

Tehakse majale eelarve. Seejärel teostatud tööde akt ja nende summa eelarvest. Kui saadud summa on suurem, kui eelarve korda 0.3, siis 30 protsenti on saavutatud.
Külaline
külaline

Re: maja 30% valmis

Lugemata postitus Postitas Külaline »

loominguliselt lähendes jätab see päris piisavalt mänguruumi
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: maja 30% valmis

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Mälu järgi vundament koos tagasitäite, kommunikatsioonide jms panka ei huvitanud. Hakkas huvitama siis, kui I korruse seinad püsti olid ja vahelae paneelid tellitud.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: maja 30% valmis

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Üldiselt kutselised hindajad on päris adekvaatsed tegelased kinnisvara väärtuse hindamisel
kruvi keeraja
külaline

Re: maja 30% valmis

Lugemata postitus Postitas kruvi keeraja »

Endal seoses kodulaenuga 2 korda vaja olnud hinnata sama objekti. Kõige rohkem mängis rolli asukoht ja see mis hinnaga ümbruskaudseid maju müüdud on, kui keegi on idiootselt odavalt või kallilt miskit ümbruskonnas müünud, siis see kajastub ka enda objekti hinnas. Samuti küsiti mis hinda ma ise loodan ning mõlemal korral see nii läkski.
Vasta