võhik küsib teemal maja ehitus

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
chatton
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 22 Veebr 2018, 15:17

võhik küsib teemal maja ehitus

Lugemata postitus Postitas chatton »

Oleme perega mõttel ehitada oma maja. Hetkel pisike korterikökats, aga samas päris enda oma ja mingi raha selle müügist ikkagi saaks. Krunt ka olemas, kuhu maja ehitada. Olen kursis ka juba sellega, mis liitumised oleks vaja teha ja mis need maksaks jne. Kuid mis on segane veel, on see, et kas tasuks vundamendi ise lasta teha või on see moodulmajadega, kus on võtmed kätte projekt tellitud, juba sees?
Kui ma tellin võtmed kätte maja ja mulle öeldakse mingi konreetne maja hind. Mis üllatustega rahalises mõttes ma veel arvestama peaks?
Oskate te soovitada usaldusväärseid moodulmajade tootjaid/paigaldus firmasid, kes teeksid ka selliseid pisemaid moodulmaju. Eks internet on neid täis ja võtab silme eest kirjuks, aga keda valida?
Külaline
külaline

Re: võhik küsib teemal maja ehitus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

chatton kirjutas: 22 Veebr 2018, 15:31 Mis üllatustega rahalises mõttes ma veel arvestama peaks?
Arvestama peab sellega , et kõik mida ei ole tellitud ja hinnas tuleb tellida lisaks teha ära ette või õigeks ajaks lisaks tellida ja ise muretseda.

Projekti koostamisele ja õige firma valikule võiks varuda aasta , et jõuda selles virvarris arusaamale mis sul on vaja ja mis see maksab ja kuidas seda kontrollida.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: võhik küsib teemal maja ehitus

Lugemata postitus Postitas Prill »

Moodulmaja kodulehtedel on reeglina kirjas, mida nende majade paketi hind sisaldab, ja mõnel juhul ka välja toodud, mida ei sisalda, raha eest arvatavalt tehakse kõike ehk tellitakse vundamendid ja eritööd kõrvalt sisse.
Reeglina vist ka moodulmaja ostu puhul sõlmitakse leping, kuhu saab kirja, mis ja kuidas ning mis ja millal maksab.
Kirjas võivad olla ka ehitusplatsi ja juurdepääsu tingimused, sest moodulmaja vajab ehitusplatsile saamiseks piisavalt laia ja piisava kandevõimega transpordikoridori, pole mõtet koormaga veokit ja kraanat kuskile põllule mülkasse saata.
Vasta