Suvila vs Eramu

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
sol
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 27 Juul 2017, 17:40

Suvila vs Eramu

Lugemata postitus Postitas sol »

Tere!

Sooviks väikest maja osta, ei pea olema üldse suur, võib olla väga väike - oluline on vaid oma aia olemasolu. Müügil on palju suvilaid väikse raha eest, aga mis nende ostmisega kaasneb? Olen täielik võhik sellel teemal :grin: Kui keeruline on suvilast "eramu" teha; mis nende põhiline vahe on? Kas oleks lõppkokkuvõttes kallis ettevõtmine? Eesmärk oleks majas aastaringselt elada ... Kui see saab olema suurem peavalu, siis pean hoopis korterisse investeerima, kuigi eelistan oma rohelist aeda.

Suured tänud ette!
Voltamper
külaline

Re: Suvila vs Eramu

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Kui liitumised ja infra on olemas, siis polegi mingit vahet. Suvilad on reeglina soojustamata, seega odavam ja mõistlikum on ta maha tõmmata ja maja peale ehitada. Sama kehtib tegelikult vana maja puhul. Muidugi on ka igasuguseid erandeid olemas, aga need kajastuvad reeglina ka hinnas.
Väga paljudes suvilarajoonides on tegelikult infrastruktuur üllatavalt hästi välja arendatud, uus veevärk ja mõnel pool tuleb lausa valguskaabel hoovi. Ise saad niipalju ära teha, et vaadata üle kanded ehitisregistrist ja kinnistusraamatust, lisaks uurida KOV'ist projekteerimistingimusi. Kui näed kõrval juba renoveeritud hooneid ja värskeid maju, siis on väga tõenäoline, et samad tingimused on ka ostetavale suvilale lubatud.
Niipalju kui ma neid suvilaid olen vaatamas käinud, ei vasta ükski nendest aastaringseks elamiseks vajalikele tingimustele. Seinad on õhukesed ja laed madalad. Põrandad soojustamata jne.
Külaline
külaline

Re: Suvila vs Eramu

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Suvila pole elamu.
Kas seda saab elukohana esitada? (Kool, lasteaed)
Kuidas pank ja kindlustus sellele vaatavad?
Kes talvel teede lahtihoidmise eest maksab kui tee on aiandusühistu oma ja paberite järgi seal kedagi ei ela.
Kui veetoru ja puurkaev on ühistu oma siis kas vett on ka talvel (torude sügavus)? Ja kas ühistu kaevu veekasutusluba ka 3 aasta pärast kehtib?
Kas kanalisatsiooni on nii palju kui elamu vajab?
Kelle oma on elektripost, ja mitu amprit voolu lubatakse tarvitada?
Raha kulub nagu ehitusele nagu ikka aga müüa saad seda ikka kui suvilat.
Kas veoautoga materjali saab ligi tuua?
Ühesõnaga palju pisiasju.
:hello:
Külaline
külaline

Re: Suvila vs Eramu

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Väga ei tasuks üldistada, ise elan üldse aiamajas Vääna-Jõesuus, tsentraalne kanalisatsioon ja vesi, ühistu tee lükatakse valla poolt lahti (väravat ei ole, ühistut vist ka :D ) 155 m2 maja, sooja peab nii hästi kui ise olen soojustanud ja pangast öeldi et tulevikus võiksite ju elamuks vormistada aga pole isegi uurinud mida selleks tegema peab. 5 aastat olen elanud ja kui tsentraalne kanalisatsioon ja vesi olemas, siis kõik muu on enda teha :wave:
Voltamper
külaline

Re: Suvila vs Eramu

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

See üldistamine ei vii tõepoolest kuhugi. On endisi suvilarajoone, mis teevad praegustele karbiküladele pika puuga ära, aga on ka tõepoolest selliseid, kus lükatakse talveks elekter ja vesi välja. Pangal pole mingit vahet, kas sa nimetad oma kinnistut suvilaks või koduks, neid huvitab ainult turuväärtus ja muidugi peavad registrites kõik andmed korras olema, ehk siis elamumaa, koos välja mõõdetud krundiga ning hoone peab olema kantud ehitisregistrisse.
Vasta