Kopajuhiks

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Artur84
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 28 Juun 2017, 13:34

Kopajuhiks

Lugemata postitus Postitas Artur84 »

Mõtlesin siin endamisi, et vahetaks ametit, vanust mul 33, õpiks kopajuhiks, saaks paberid ja teeks seda tööd, aga kas kopajuhile kellel esialgu suurt kogemust ei ole on tööpakkumisi?

Ehk keegi oskab mõnda firmat soovitada kus kopajuhtidest puudust?

Alkoholiga probleeme mul ei ole, arenemisvõimeline.

Hetkel Norras, minu plaanid jäävad siis sügisesse kui siin oma praegused tegemised lõpetanud olen.



Artur
Külaline
külaline

Re: Kopajuhiks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Juhte otsitakse pigem kevadel, sügisel tööd vähenevad ja tavaliselt kopajuhid istuvad talvel kodus näruse raha eest. Tasuks korra veel mõelda, kas mingit muud tegevust ei ole võimalik teha. Kopajuhtidel üldiselt suvepuhkus ja vabaaeg on välistatud. Teeehitustel ja suurtel objektidel päevad 7-19 ja laup kah veel otsa. Väikse masinaga toimetades muidugi sellist tampi taga pole, kuid minieskuga töötamine ei ole mugavuselt eriti võrreldav nt 21 tonnise masinaga.
Eks igalühel oma eelistused, isiklikult ei taha enam ühtegi suve kopa sangade taga maha istuda (mitu aastat 5-35 tonnistega toimetanud).
Kui ikka huvi on, siis head juhti otsitakse tikutulega taga, vb mõni on nõus ka koolitama. Tuleb firmadest lihtsalt küsida.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Kopajuhiks

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Endal poolteist aastat kogemust ettevõttest, kus oli miski viis eskut, mõned krokodillid, vannid, treilad jne. Samuti suur töökoda nende ja muu rasketehnika remondiks.

Ise olin seal põhiliselt värvitööde peal, kuid suviti, kui värvitavad turismibussid kõik sõidus, tegin vahelduseks nii treila, vanni, multilifti kui ka krokodilliga suure oranzhi all teetöid.

Töömuret muidugi polnud, aprilli lõpust oktoobrini oli vaba päev totaalne tabuteema, tööpäev hommikul neljast keskööni polnud mingi haruldus, ka öögraafikut tuli ette. Treilajuhil muidugi teinekord tööpäevad pikemad, kui keskmisel eskujuhil, kuna mina tassisin neid kolakaid objektile-objektilt minema-uuele objektile ammu enne, kui eskujuhil tööpäev algas ja ka siis, kui ta juba ammu omas voodis põõnas.

Eskujuhid olid aga stabiilselt 300h/kuu graafikus, objektid üle kogu Eesti, tööjõuvoolavus oli kõva. Samas endisi kolleege kohates võis nentida, et muru ei ole koduvabariigis kuskil eriti rohelisem ja heades firmades on kohad kinni. Aga kui tahtmine õppida, siis anna minna, käi isiklikult kohal ja küll kuskil jutule võetakse. Paari aasta pärast, kui asi käpas, võid juba paremat kohta otsida, küll objektidel kuuled, kus ja mis.

Ise saatsin Eestis töötamise illusiooni pikalt, kui peale järjekordset 80h töönädalat sain kuula, milline m-n ma olen, et soovin enne jaanipäeva ühte päeva vabaks saada. Tegemist oli pühapäevaga ja põhjuseks, et kuus kuud vana imikuga ei tahtnud vanaema juurde Hiiumaale sõita aasta kõige täispuugituma praamiga.

Tõele au andes oli viimatine neli töönädalat piiri taga 308h, aga seda mitte €6.5/h eest, millest ametlikult kolmandik.
Raivo12
külaline

Re: Kopajuhiks

Lugemata postitus Postitas Raivo12 »

Näe, siit saad esimesed firmad ette võtta, kui soov

http://karjaar.ee/ekskavaatorid/
Vasta