Praktiline töö

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Piimavunts
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 12 Juun 2017, 23:07

Praktiline töö

Lugemata postitus Postitas Piimavunts »

Tervist! Olen noor gümnasist ja oleks vaja abi minu praktilise töö jaoks. Nimelt kavatsen teha (PVC) torudest koosneva instrumendi. Sooviksin teada, kust ma saaksin kõige odavamalt torusid, põlvi(90* ja 45*) tellida/hankida ning kas te oskaksite öelda, kuidas laudadesse vastavalt torude läbimõõdule auke teha, et nad sealt läbi mahuksid ja selle külge kinnituksid? Allpool ka mõningaid näiteid. Kõik kommentaarid ja küsimused on teretulnud.
Pilt PiltPilt
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Praktiline töö

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Piimavunts kirjutas: 12 Juun 2017, 23:51 Sooviksin teada, kust ma saaksin kõige odavamalt torusid, põlvi(90* ja 45*) tellida/hankida ning kas te oskaksite öelda, kuidas laudadesse vastavalt torude läbimõõdule auke teha, et nad sealt läbi mahuksid ja selle külge kinnituksid?
Elementaarne, Piimavunts. Laudadele saad teha augud vastava suurusega augufresiga ja kinnitamiseks saad kasutada liimipüstolit, torude omavaheliseks sidumiseks Attack liimi, latiga neetimist vms.
Aga vot torude hankimiseks pead juba ise vaeva nägema ja netis sorima või mööda ehitus- ja spetspoode rallima. Muide, ilma kodutööd tegemata, läheb rallimine kallimaks.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Praktiline töö

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Aegajalt teevad suuremad ehituspoed soodusmüüke kõikidele asjadele mida nad pakuvad. Kui aga läheb küsimuseks, et kuidas puu sisse auku teha siis tundub juba kahtlane.
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Praktiline töö

Lugemata postitus Postitas mkubi »

Foorumist küsimine on vanamoeline ja aeglane info. Pane jutuubi how to cut holes in woods ja ongi vastus käes. Samuti olen kindel, et keegi on filminud selle veidra asjanduse valmimist. Üldse internett on tänapäeva kool, kus õpivad inimesed, kes tõesti soovivad seda.

Näiteks see aasta olen enda autol vahetanud rattalaagri, drosselklapitihendi ja sisselaskekollektori tihendid. Õpetas siis jutuub. Kümmekond aastat tagasi oleks pidanud selleks automehhaanikuks õppima ;)

Ära ole nii saamatu, tänapäeval ei tee ilma motivatsioonita sittagi.
Vasta