Natuke tänapäeva töökultuurist ja kvaliteedist.

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Natuke tänapäeva töökultuurist ja kvaliteedist.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Hetkel käib kortermajas renoveerimine, mis hakkab lõpusirgele jõudma. Nagu ikka sääraste suuremahuliste tööde puhul on toimunud hulk arusaamatusi ning möödarääkimisi, kuid mõningad asjad on jäänud ikkagi minu jaoks arusaamatuks. Näiteks lubaduste andmine ja tööde kvaliteet.
Kuivõrd ma ise ennast mingiks spetsialistiks ei pea siis üritan töid hinnata enda vaatevinklist ja kvaliteeti väga taga ajada ei oska. Seepärast tekkiski küsimus suuremale ringile, et kui maaler teeb trepikojas remonti siis mina oma lolli peaga eeldan, et see ei ole normaalne kui inimeste korteriuksed on värvipritsmeid täis. Vihmaveetoru on värviga kokku mökerdatud ja uute elektrikappide uksed samamoodi värviga koos on. Kõikvõimalikud netikaablid ja telekate juhtmed mis mööda seina jooksid, on lahti kakutud ja ripuvad niisama tahtejõu abil seina küljes, lisaks on värvised ja lisaks liiguvad ka "kuulujutud" et maaler neid seina tagasi panna ei taha, kuna see pole tema töö. Mis sellest, et ilmselt tema need lahti kakkus.
Lisaks siia juurde koristamise küsimus. See ei ole ju normaalne, et nädalate kaupa koridoris mingeid töid ei teha, kuid prahihunnikud vedelevad nurgas ja trepipeal? Kui meestele mainida, et enda järelt peaks ikka suurema kola kokku korjama siis väideti, et ega nemad enda järelt koristama ei pea. Töödejuhataja ütles, et tema on maalriga vaidlemisest väsinud ja ühistupealikul on savi, mis trepikojas toimub, sest tema selles ei ela. Ei oska enam isegi mitte kedagi sõimata säärase suhtumise peale. Sellepärast tekkiski kahtlus, et ehk eeldan ma tänapäeva ehitajatelt liiga palju ja see ongi tõesti normaalne, et nädala lõpus kõnnitakse objektilt minema ning jäetakse keldriukse ette säärane hunnik prahti, et uksest sisse-välja pääseda pole võimalik.

Lisaks veel see lubaduste teema. Kui töödejuhataja või projektijuht või mõõdistaja lepib inimesega kokku, et tuleb mingil kindlal päeval/kellaajal läbi ning vaatab asjad üle kuid kohale ei jõua ja ei helista ka, siis mu meelest see firma mainele küll au ei tee. Samas sellist nalja juba korduvalt ja korduvalt erinevate firmade töötajatega juhtunud. Seega jääb vägisi mulje, et see tänapäeval täiesti normaalne ja igapäevane käitumine?

Küsimused tekkisidki eesotsas seoses sellega, et ma ise oma lolli peaga üritan ikka oma antud lubadustest kinni pidada või vähemalt inimesele teada anda, kui graafik mingil põhjusel lõhki läheb, et inimene ei peaks ilmaasjata minutaga ootama. Samuti oleks minu jaoks mõeldamatu säärane olukord, et ma jätaks oma prahi inimesele korterisse mitmeks päevaks ripakile, et inimesel on valida kas elada peldikus või hakata minu tagant koristama. Kui nüüd kogenenumad isikud väidavad, et säärane käitumine on täiesti normaalne siis jääb mulle küll mulje, et võib rahuliku südamega hakata oma tööhindadele otsa keevitama, sest ise ei kujutaks säärast teenindust enda poolt kliendile ettegi. Endal oleks hiljem häbi linnapeal liikuda, kui säärast teenust pakuks...
Torutööd Tartus 56 932 898
admin
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 124
Liitunud: 11 Veebr 2016, 19:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Natuke tänapäeva töökultuurist ja kvaliteedist.

Lugemata postitus Postitas admin »

Kas siis lepingut ei olegi? Tavaliselt on lepinguga määratud tööülesanded, tööde vastuvõtmine ja tasumine.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Natuke tänapäeva töökultuurist ja kvaliteedist.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Leping on kindlasti olemas, kuid seda tavalisele reakodanikule näha antud pole.
Torutööd Tartus 56 932 898
Külaline
külaline

Re: Natuke tänapäeva töökultuurist ja kvaliteedist.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pikk88 kirjutas: 15 Mai 2017, 18:07 Leping on kindlasti olemas, kuid seda tavalisele reakodanikule näha antud pole.
sa oled ühistu liige ja sul on õigus tutvuda kõikide ühistus sõlmitud lepingute , arvete jms materjalidega. Aga üldiselt jah , töökultuur on meil veel lapsekingades ja teenindatakse ikkagi ainult seda kes teenindust nõuab. Kui ühistu juhatajal vms vastutajal on suva, siis on ka teistel suva.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Natuke tänapäeva töökultuurist ja kvaliteedist.

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Kunagi ammu ammu oli mul korteris elades umbes sama teema. Majale ehitati üks korrus peale ja tüübid hakkasid laupäeva hommikul kell 8 midagi puurima ja peksma. Mul oli jutt lühike. Enamvähem alukate väel astsuin koridori, ronisin katusele ja ütlesin, et kui enne kümmet veel midagi kolistate siis iga teise tüübi lükkan ilma mitte midagi küsimata 4 korruselt alla. Võibolla oli asi kehakaalus aga igatahes mõjus. Lühidalt kui sa seal selle bardaki autorile korralikult pasuna lubad teha siis hakkavad asjad imeväel korda minema. Kaovad need prahihunnikud ja värviplekid. Ja see on igal pool nii. Aasta tagasi pandi mul ehitusel redel koguaeg tuuri. Rääkimine ei aidanud. Silt jutuga "не трогать, штраф по морду" lahendas aga selle probleemi koheselt. Ehk siis jõuab ikka sinna, et kel jõud sel õigus. Vähemalt minu kogemus on selline. Samas on ka mõistlikke tegelasi, kes tõesti ei suuda algul ette kujutada, et mingi tegevus võib kellegile teisele väga palju probleeme põhjustada. Ja enamasti saab siiski rääkimisega hakkama.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Natuke tänapäeva töökultuurist ja kvaliteedist.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Külaline kirjutas: 15 Mai 2017, 19:24
pikk88 kirjutas: 15 Mai 2017, 18:07 Leping on kindlasti olemas, kuid seda tavalisele reakodanikule näha antud pole.
sa oled ühistu liige ja sul on õigus tutvuda kõikide ühistus sõlmitud lepingute , arvete jms materjalidega. Aga üldiselt jah , töökultuur on meil veel lapsekingades ja teenindatakse ikkagi ainult seda kes teenindust nõuab. Kui ühistu juhatajal vms vastutajal on suva, siis on ka teistel suva.
Seda küll, et õigus tutvuda. Aga juhul, kui tellija(ühistu pealik?) oma allkirjaga on näiteks mingi kokku keeratud jura vastu võtnud siis kas tema oma tagumikuga vastutab ka rahaliselt selle eest, et asi oleks kvaliteetne? Või on sellega nii, et peale puuduste tekkimist ja garantiiaja lõppu laiutab lihtsalt käsi, et ise te lollid mind siia ametisse valisite ja mina ei tea ju ehitusest mitte midagi. Järelikult ei saa ma ka vastutada?
Võin õhtupoole ka mõned selgitavad pildid lisada, et kinnitada/ümber lükata mu kahtlusi, kas kõik on lihtsalt minu asjatult üles keeratud hala või on ka põhjust kellegi munad uksevahele lüüa...
Torutööd Tartus 56 932 898
Külaline
külaline

Re: Natuke tänapäeva töökultuurist ja kvaliteedist.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pikk88 kirjutas: 16 Mai 2017, 10:12 Seda küll, et õigus tutvuda. Aga juhul, kui tellija(ühistu pealik?) oma allkirjaga on näiteks mingi kokku keeratud jura vastu võtnud siis kas tema oma tagumikuga vastutab ka rahaliselt selle eest, et asi oleks kvaliteetne?
Jah, tahtliku kahju tekitamise eest saab alati inimesi vastutusele võtta, aga milleks seda jama vaja . Kvaliteet ja täna ka garantii lepitakse kokku lepingutes, siis on võimalus pärast aastaid kohtus vastutuse osas hekseldada. N: elasin kunagi kortermajas kus ehitaja tahtis teha külma, õigel ajal märkamine säästis edasiste arvete maksmise , aga ka see oli liiga hilja kahju tekitati 5milj krooni ulatuses tegemata tööde ja vahetatud materjalide paigaldamisega. Täna läheb 6 aasta kohtus , ja elu näitab, et ehitaja pankrott vaidluste korral orgunnitakse ühe päevaga, kiire reageerimine ja kohtusse pöördumine aitas arestida ettevõtte juhatuse isikliku vara, aga ka sellest ei piisa kahju korvamiseks.

KÜ ei ole vangla vaid esindusorgan kus igal liikmel on mingi sõna öelda. Kui sa tahad, et su kortermajas remont kvaliteetselt valmiks, siis see on kahjuks ka tellijale ropp täiskohaga töö, sageli mitmele inimesele mis omakorda tuleks veel revisioni korras üle kontrollida ja sisuliselt võiks 10 võhikut teha peale tööaega ära ühe täiskohaga projektijuhi töö. Saa aru sellest nii, et ehitus ei ole üldjuhul tellija täiskohaga töö, kogemusi ei ole kuskilt tasuta võtta ja ka tellimisega ja tööde vastuvõtmisega jäädakse tihti hätta.

Ka ehitusjärelvalve olemasolu ei taga isenesest kvaliteeti, ainult ise kvaliteedi nõudmine ja kontroll ehitusjärlevalve abiga võib selle tagada. Täna enamus KÜ -sid saab lihtsalt haledalt kuna nagu sa ise ütlesid "laiutame käsi , me ei ole ehitajad" plus "valisime odavaima pakkumise" on peamised põhjused miks läheb nagu läheb.
Külaline
külaline

Re: Natuke tänapäeva töökultuurist ja kvaliteedist.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

dumbuser kirjutas: 15 Mai 2017, 22:19 Mul oli jutt lühike. Enamvähem alukate väel astsuin koridori, ronisin katusele ja ütlesin, et kui enne kümmet veel midagi kolistate siis iga teise tüübi lükkan ilma mitte midagi küsimata 4 korruselt alla. Võibolla oli asi kehakaalus aga igatahes mõjus. Lühidalt kui sa seal selle bardaki autorile korralikult pasuna lubad teha siis hakkavad asjad imeväel korda minema.
Müra taluvuse kohustus! oleks siis märksõnaks.
Vägivallaga, tahtliku tapmisega ähvardades astud ise halli tsooni ja võidakse kohaldada hädakaitset.
Aga vahest oligi asi kehakaalus, mõnele turjakamale ehitajale ei julgeks keegi midagi kobiseda, kohe järgnevad heledad laksud.
Endast füüsiliselt nõrgemaid vägivallaga ähvardada oskavad depresiivsed maniakaalsete kalduvustega paksuks õginud "mina ja maailm" tüübid.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Natuke tänapäeva töökultuurist ja kvaliteedist.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 16 Mai 2017, 21:13 Endast füüsiliselt nõrgemaid vägivallaga ähvardada oskavad depresiivsed maniakaalsete kalduvustega paksuks õginud "mina ja maailm" tüübid.
Võtame riigilt eeskuju. Näiteks vargaid esimesel vahelejäämisel ka kohe vangi ei panda, ikka loetakse kohtus epistlit, et varastada pole ilus ja järgmine kord tuleb juba karmim karistus ehk vangi. Kui need saledad ehitajad erilise taibukusega ei hiilga või on märkustele reageerides täiesti ignorantsed, siis lihtsalt tulebki järgmine kasvatusmeetod kasutusele võtta ja sellised nagu kasutaja Dumbuser kirjeldas. :)

Pikale! Kõik tehtavad ja tööde käigus tekkivad lisatööd tuleb esmalt fikseerida Lepingus ja lisaks Lepingu rikkumiste eest kirjutada Lepingusse kõige mõjusamad(rahalised) sanktsioonid. Tööde käigus Lepingu rikkumised tuleb fikseerida nii kirjalikult kui ka jäädvustada video või fotode näol, rikkumiste kohta koostada kirjalik akt, võimalusel kaasates Töövõtja esindaja(objektijuht), järelvalve ja Tellija esindaja. Aktis tuleb näidata puudused, märkused tegemata tööd, rikkumised jne, anda tähtaeg likvideerimiseks ja "ähvardada" sanktsioonidega kui puudusi või tegematajätmisi õigeks ajaks ei likvideerita.
Kui ühistu esimees on loru, siis minu jutt oli nagu soe puss! :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Natuke tänapäeva töökultuurist ja kvaliteedist.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas kirjutas: 17 Mai 2017, 05:57 Kui need saledad ehitajad erilise taibukusega ei hiilga või on märkustele reageerides täiesti ignorantsed, siis lihtsalt tulebki järgmine kasvatusmeetod kasutusele võtta ja sellised nagu kasutaja Dumbuser kirjeldas.
Ei tea mis maailmas te elate?
Esiteks kehtib igas organisatsioonis käsuliin, kellegi kolmandate isikute poolt antud korraldused lastakse külma kala näoga üle. Kogu selle ürituse eest vastutab juhatuse liige ja järjekorras need asjapulgad kes jäävad püramiidi tipust allapoole, ehitaja on toiduahela alumine lüli, kohatu ja nõrk oleks "oma mina" kehtestada kõige nõrgema peal.
Teiseks kehtib isegi ehitusel kriminaalseadustik mis lubab igasugusele füüsilisele kontaktile vastata täie rauaga ja kuna ehitajad kannavad endaga kaasas kõiksugu varustust alates aku konedest kuni terariistadeni lubab seadus teostada hädakaitset vahetu füüsilise ründe puhul valimata vahendeid.
Teemaalgataja tundub olema täielik vingats, KRT.majade ja üleüldse ehituste puhul domineerib seadusest tulenevalt taluvus kohustus, müra, tolm, rämps ja muud sellised ebameeldivused tuleb ära kannatata ülla eesmärgi nimel.
Sadeveerennid, torud kas puhastatakse, vahetatakse välja või tehakse mida iganes aga võid kindel olla et nii nad ei jää.
Koridoris ripnevad juhtmed paigaldatakse alati tagasi jne. sest vastasel juhul ei akteerita ja ei toimu makset nii lihtne see ongi.
Praht ukse ees on ajutine ja kuulub likvideerimisele siis kui leitakse aeg, rohkem tolerantsust ja vähem vingu.
Lubadustest ei pea tänapäeva kiire elutempo juures keegi kinni, kui oled mitte keegi ja toiduahela alumisel astmel siis oota. Wel come to clab.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Natuke tänapäeva töökultuurist ja kvaliteedist.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 17 Mai 2017, 20:02 Ei tea mis maailmas te elate?
Reaalses!
Külaline kirjutas: 17 Mai 2017, 20:02 Teemaalgataja tundub olema täielik vingats, ... Praht ukse ees on ajutine ja kuulub likvideerimisele siis kui leitakse aeg, rohkem tolerantsust ja vähem vingu.
Kahjuks olen vastupidisel arvamusel, sest kirjeldatu järgi puudub austus majaelanike vastu. See ei ole uusehitus, vaid renoveerimine.
Külaline kirjutas: 17 Mai 2017, 20:02 Lubadustest ei pea tänapäeva kiire elutempo juures keegi kinni, kui oled mitte keegi ja toiduahela alumisel astmel siis oota.
Sitad mehed sellisel juhul.
Külaline kirjutas: 17 Mai 2017, 20:02 Wel come to clab.
Paluks tõlget!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
siimsusi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 208
Liitunud: 10 Jaan 2012, 20:53
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Natuke tänapäeva töökultuurist ja kvaliteedist.

Lugemata postitus Postitas siimsusi »

Kunagi sai korteris elatud ja aktiivselt ka kortermaja renoveerimisega tegeletud (olin juhatuses). Koridori akende vahetamisel oli ehitajal küsimus prahi koristamise kohta, see maksis eraldi summa lisaks pakkumisele.
Igati loogiline, sest koristamine on töö ja korrusmajas, mitte väike töö. Kuna kõik ajavad alguses taga odavaimat hinda, siis oli koristamine sealt lihtsalt välja jäetud. Õnneks oli ehitaja pakkunisel aus ja rõhutas, et pakkumine ei sisalda koristamist, kuid seda saab juurde tellida.
Meie otsustasime tellida ja töö oli ka korralik.
Ma ei tea kuidas tänapäeval on, aga sellised asjad peaks ikkagi lepingus kirjas olema.
Külaline
külaline

Re: Natuke tänapäeva töökultuurist ja kvaliteedist.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Konflikt ehitusel töövõtja ja tööandja vahel on juba eos lepingu alkirjastamisega sisse kirjutatud.
Üks osapool kahtleb, et kogemata tehtud tööde eest palju ei maksa ja teine kahetseb, et vähe küsis teostatud tööde eest. Raha on see mis paneb inimesed käituma tavalistes olukordades tavatult.
Alateadlikult muutub ka kõige vaguram tellija poole ehituse käigus psühhopaadiks, tundub, et kõik on valesti ja protsess venib.
Töövõtjal jällegi kaob poole ehituse käigus kirg, asjad venivad krt. teab kelle süül, kõik käivad mingite pseudo probleemidega pinda, sisuliselt hullumaja.
Alati kui ei meeldi midagi või on ilmnenud mõjuvad põhjused, siis on võimalik mõlemal osapoolel taganeda lepingust, nõuda hüvitist vms. kuulutada välja uus pakkumine või koguni ise teha.
Mingist Urmase poolt mainitud austusest jahuvad silmakirjalikud lillelapsed kuskil paraleelselt kulgevas maailmas.
Kohati jääb mulje, et Urmas on nagu kaamelon kord sitsib ühelpool barrikaade, siis hopsti tagasi teisele poole, ei ole sinu sõda.
Teemaalgataja on täiesti õieti aru saanud asjadest, kui olla selline pedant kes piinliku hoolikusega iga kübeme koristab, siis on tõesti tagumine aeg hind korrutada kahega, kui mitte kolmega.
Ja jällegi jõuame rahani.
Sain vist aru miks Tln-Tartu mnt. neljarealiseks ehitamine venib, sest igasugused lillelapsed kaebavad kohe piirangute vastu ja igas ajalehes kirjutavad miks see killu hunnik seal vedeles jpm. veel. Kiun ja ving on meil veres.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Natuke tänapäeva töökultuurist ja kvaliteedist.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Külaline kirjutas: 17 Mai 2017, 20:02
Urmas kirjutas: 17 Mai 2017, 05:57 Kui need saledad ehitajad erilise taibukusega ei hiilga või on märkustele reageerides täiesti ignorantsed, siis lihtsalt tulebki järgmine kasvatusmeetod kasutusele võtta ja sellised nagu kasutaja Dumbuser kirjeldas.
Ei tea mis maailmas te elate?
Teemaalgataja tundub olema täielik vingats, KRT.majade ja üleüldse ehituste puhul domineerib seadusest tulenevalt taluvus kohustus, müra, tolm, rämps ja muud sellised ebameeldivused tuleb ära kannatata ülla eesmärgi nimel.
Sadeveerennid, torud kas puhastatakse, vahetatakse välja või tehakse mida iganes aga võid kindel olla et nii nad ei jää.
Koridoris ripnevad juhtmed paigaldatakse alati tagasi jne. sest vastasel juhul ei akteerita ja ei toimu makset nii lihtne see ongi.
Praht ukse ees on ajutine ja kuulub likvideerimisele siis kui leitakse aeg, rohkem tolerantsust ja vähem vingu.
Lubadustest ei pea tänapäeva kiire elutempo juures keegi kinni, kui oled mitte keegi ja toiduahela alumisel astmel siis oota. Wel come to clab.
Tänud tundmatu külaline kosmosest. Tegid kohe varahommikul tuju heaks :D
Ma võin tolereerida päris paljusid asju ning saan suurepäraselt aru mida tähendab renoveerimine/ehitamine tolmu, müra ja kõigi muude ekstrate osas, kuid ajab ikka tigedaks küll kui mingisugune töömees (mitte mingi tatikas ega ka vanameheparm) teatab sulle, et nende kohustus ei olegi enda järelt koristamine. Kui ukse ees seisab prügikonteiner ja samal ajal vedeleb 2-3 nädalat koridoris kola mis on jäänud töömeeste poolt kokku korjamata. Alates tühjadest segukottidest-värvinõudest-silikoonituubidest kuni kõikvõimalike teibiribadeni välja, mis pidevalt talla alla kleepuvad ja mida sa endale 3-4 korda päevas korterisse vead. Samal ajal käivad tööd kõrvaltrepikojas ja sinu oma lihtsalt seisab ja ootab järgmist brigaadi. Kui oled saavutanud töömeestega kokkuleppe, et juhul kui neil on sinu keldriboksi asja siis nad vaatavad ukse pealt numbrit ja lasevad kella ning tehakse neile uks lahti. Ning kolm päeva hiljem avastad, et keegi oinus on su ukseluku läbi saaginud ja vabanduseks aetakse mingit ümmargust häma stiilis, et läks meelest ära. Lubatakse pealinnast uus ukselukk tellida ning ootad seda juba kolmas kuu. Samas on ehituspood üle tee ning lukk maksab vast kõva viis eurot.
Kui hommikul koridori astudes avastad, et vanu nõukaaegseid trepikäsipuid värvitakse mingi jõhkra kodukeemiaga ning välisukseni jõudes lendavad sul juba silme ees vikerkaarevärvilised kuldnokad. Õhtul tagasi tulles avastad, et värv on kuiv kuid lebra on täpselt sama kõva. Helistad töödejuhatahale ning sulle hakatakse ajama esmajärjekorras juttu sellest, et niiviisi haiseb epopõrdandate paigaldamisel. Mis sellest, et epopõrandaid paigaldatakse kaks või kolm trepikoda eemal. Järgnevalt väidetakse, et see on spetsiaalne värv, mis on mõeldud puit-metall konstruktsioonide jaoks. Et need ikka korralikult kestaks. Siseruumides. Soojas ja kuivas trepikojas vanad käsipuud!
P.S. Kui oma lubadustest kinni pidada ei suuda siis ei maksa oma elutempot nii kiireks ajada, et isegi mitte telefoni ei jaksa võtta, et helistada ja teada anda sellest kliendile.
Kuidas see nüüd siis kõlaski:Wel come to clab???
Tänan ei. Siia klubisse mina kuuluma ei kavatse hakata.
Torutööd Tartus 56 932 898
Külaline
külaline

Re: Natuke tänapäeva töökultuurist ja kvaliteedist.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pikk88 kirjutas: 18 Mai 2017, 08:29 Tänan ei. Siia klubisse mina kuuluma ei kavatse hakata.
Ikka aru ei saanud, et juba oled klubi liige.
Kui mingi olukord ületab kellegi valuläve, siis võetakse midagi ette, või lepitakse asjade seisuga.
pikk88 kirjutas: 18 Mai 2017, 08:29 Ma võin tolereerida päris paljusid asju ning saan suurepäraselt aru mida tähendab renoveerimine/ehitamine tolmu, müra ja kõigi muude ekstrate osas, kuid ajab ikka tigedaks küll kui mingisugune töömees (mitte mingi tatikas ega ka vanameheparm) teatab sulle, et nende kohustus ei olegi enda järelt koristamine.
Mida sa tolereerid?
Kellele sa paska ajad? Sellesama "mingisuguse töömehe" jaoks oled sina kolmas isik, kelle korraldusi ja ettekirjutusi ei pea täitma. Kogu oma negatiivsus vala ühistu esimehele ja kui ta osutub saamatuks, siis vaata endale otsa.
Ja kui ajab tigedaks, siis põõrdu viharavile ja ei maksaks silmakirjalikult jahuda mingist müstilisest austusest kui ise kasutatakse väljendeid: mingisugune, tatikas, vanameheparm?
Täiesti pekkis maailm, käia foorumis kurtmas oma näruse elu üle, mannetu.
Külaline
külaline

Re: Natuke tänapäeva töökultuurist ja kvaliteedist.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pikk88 kirjutas: 18 Mai 2017, 08:29 Kui ukse ees seisab prügikonteiner ja samal ajal vedeleb 2-3 nädalat koridoris kola mis on jäänud töömeeste poolt kokku korjamata. Alates tühjadest segukottidest-värvinõudest-silikoonituubidest kuni kõikvõimalike teibiribadeni välja, mis pidevalt talla alla kleepuvad ja mida sa endale 3-4 korda päevas korterisse vead.
kõne ühistu esimehele, pilk lepingusse kelle kohustus on ja pole mõtet vahutada. alati võib oma uksetagant ise pa*a kokku lükata, aga see juba eestlase jaoks ületamatu pingutus ka (nii töömehele, elanikule , kui ka sellele kelle ülesanne see on).

kui meie majas käis renoveerimine, siis

* märg kalts käis uksetaha
* rõdu kiletasin paariks päevaks kinni , et krohv ja pask sisse ei lendaks
* suurema pasa koritorist lükkasin ise õhtul kokku, kui segama hakkas

jäin ellu ja kellegi närve ei rikutud , tegemata tööde pärast tuli ikkagi kohtusse pöörduda :D
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Natuke tänapäeva töökultuurist ja kvaliteedist.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Külaline kirjutas: 18 Mai 2017, 19:01
pikk88 kirjutas: 18 Mai 2017, 08:29 Tänan ei. Siia klubisse mina kuuluma ei kavatse hakata.
Ikka aru ei saanud, et juba oled klubi liige.
Kui mingi olukord ületab kellegi valuläve, siis võetakse midagi ette, või lepitakse asjade seisuga.
pikk88 kirjutas: 18 Mai 2017, 08:29 Ma võin tolereerida päris paljusid asju ning saan suurepäraselt aru mida tähendab renoveerimine/ehitamine tolmu, müra ja kõigi muude ekstrate osas, kuid ajab ikka tigedaks küll kui mingisugune töömees (mitte mingi tatikas ega ka vanameheparm) teatab sulle, et nende kohustus ei olegi enda järelt koristamine.
Mida sa tolereerid?
Kellele sa paska ajad? Sellesama "mingisuguse töömehe" jaoks oled sina kolmas isik, kelle korraldusi ja ettekirjutusi ei pea täitma. Kogu oma negatiivsus vala ühistu esimehele ja kui ta osutub saamatuks, siis vaata endale otsa.
Ja kui ajab tigedaks, siis põõrdu viharavile ja ei maksaks silmakirjalikult jahuda mingist müstilisest austusest kui ise kasutatakse väljendeid: mingisugune, tatikas, vanameheparm?
Täiesti pekkis maailm, käia foorumis kurtmas oma näruse elu üle, mannetu.
Ma saan aru, et sa siis kuulud klubisse, kus on täiesti normaalne nähtus kogu eelnevalt kirjeldatud töökultuur ja töökorraldus? Et sa ise oleksid nõus säärasest firmast, kus selline töö tegemine on normaalne, enda tarbeks hea meelega teenust tellima?
Mina näiteks ei ole.

Sellesama "mingisuguse töömehe" jaoks olen ju mina tegelikult üks nendest, kes temale palka maksab ja ka üks tellijatest. Kolmandaks isikuks võib olla keegi tänavalt, kes möödaminnes targutama hakkab. Kui sa loed minu postitustest välja, et mina vajan viharahvi siis ei oska ma sulle paraku küll midagi soovitada. Selle teema tegemise eesmärk ei olnud sugugi mitte kurtmine ja virisemine oma mannetu elu üle vaid tahtsin lihtsalt teemat arendada justnimelt selles osas mida hetkel töö tegemise juures ehitusel peetakse normaalseks ja mida mitte. Nendel teemadel siit postitusi küllalt läbi käinud, et kes maksab selle eest ja kes tolle eest, kuid säärast pole varem nagu silma hakanud.
Minu eelnevad postitused olid mõeldud natuke laiemalt lahti selgitama probleeme mida silmas pidasin, mitte isikliku kurtmisena.
Ja siis tuleb tundmatu külaline kosmosest ning soovitab mul viharavile minna...
Küll aga tekkis lisaks küsimus, et juhul kui ongi nii, et ühistupealikul on ükskõik, mingit reageeringut ei järgne. Objektijuht samasugune ja ka järelvalvet pole mina majapeal kordagi märganud. Tõenäoliselt ta siin eksisteerib, kuid pole isiklikult tutvunud siis kelle poole sellisel juhul pöörududa?
Torutööd Tartus 56 932 898
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Natuke tänapäeva töökultuurist ja kvaliteedist.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Külaline kirjutas: 18 Mai 2017, 21:16
pikk88 kirjutas: 18 Mai 2017, 08:29 Kui ukse ees seisab prügikonteiner ja samal ajal vedeleb 2-3 nädalat koridoris kola mis on jäänud töömeeste poolt kokku korjamata. Alates tühjadest segukottidest-värvinõudest-silikoonituubidest kuni kõikvõimalike teibiribadeni välja, mis pidevalt talla alla kleepuvad ja mida sa endale 3-4 korda päevas korterisse vead.
kõne ühistu esimehele, pilk lepingusse kelle kohustus on ja pole mõtet vahutada. alati võib oma uksetagant ise pa*a kokku lükata, aga see juba eestlase jaoks ületamatu pingutus ka (nii töömehele, elanikule , kui ka sellele kelle ülesanne see on).
Loomulikult pole see MINU jaoks ületamatu ülesanne, et oma ukse tagant ise prügi kokku lükata, kui ette jääb. Kuid paraku on fakt see, et ülejäänud korterites elavad inimesed seda ei tee ja seega turnid ikka üle ja läbi prügi. Või väidate, et normaalne oleks ka see, et nädala lõpus võtta hari kätte ja teha terve trepikoda puhtaks?
Torutööd Tartus 56 932 898
vot
külaline

Re: Natuke tänapäeva töökultuurist ja kvaliteedist.

Lugemata postitus Postitas vot »

Sinu kui Tellija asi ei ole töömeestele töökultuuri õpetada.

Teed pildi koos lühikirjeldusega, mis valesti on, saadad korteriühistu esimehele, tema edastab selle järelevalvele ja järelevalve peatöövõtjale.

Ära vaeva oma pead micro-management`iga. Tee pildid, saada oma "alluvale" ehk korteriühistu esimehele. Tema asi on see ära lahendada. Kas delegeerib selle kellelegi reaalselt vastutavale edasi või teeb ise korda.

Foorumis ei ole mõtet tatti pritsida, see neid värvipritsmeid ega prügi sealt ära ei korista.

Leping ei koti väga kedagi selles osas et "maaler ütles et tema ei korista neid sealt ära", kui seal just ei ole märgitud, et koristustööd teostab ja värvipritsmed likvideerib korteriühistu. Kõik tekitatud kahjud tuleb likvideerida või hüvitada.

VÕS on sellisteks puhkudeks. Teie käes on raha. Hoiate raha kinni niikaua kuniks puudused likvideeritud ja viitate VÕS-ele. Kui raha olete ära maksnud juba, siis on aastatepikkune kohturalli ootamas.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Natuke tänapäeva töökultuurist ja kvaliteedist.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Ei vaevagi pead töömeeste õpetamise ega micro management'iga. Kuid kui teha nii nagu sina soovitasid siis on kaks varianti. Ühistupealik kas saadab selle kirja lihtsalt edasi töödejuhatajale(kellega on juba eelnevalt probleemist räägitud ning mingit reageeringut ei ole) või siis saadab ühistupealik vastuseks vastutava isiku telefoninumbri, et kontatkeeru sellega. Antud näite puhul siis vastutab objektijuht/töödejuhataja.
Kui te nüüd soovitate, et ennem raha välja ei maksa, kui kõik on ok siis selles osas minu sõnal küll kaalu pole. Ja see ka arusaadav, sest kui hakata ootama senikaua, kuni kõik 100+ korterite omanikud on rahul siis jääkski ilmselgelt see töötasu välja maksmata :)
Torutööd Tartus 56 932 898
Külaline
külaline

Re: Natuke tänapäeva töökultuurist ja kvaliteedist.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pikk88 kirjutas: 19 Mai 2017, 08:56 Kui te nüüd soovitate, et ennem raha välja ei maksa, kui kõik on ok siis selles osas minu sõnal küll kaalu pole. Ja see ka arusaadav, sest kui hakata ootama senikaua, kuni kõik 100+ korterite omanikud on rahul siis jääkski ilmselgelt see töötasu välja maksmata :)
ka terve koridor üle käia ja suuremast pasast vabastada võtab sul maks 1h see on lihtsalt su enda suhtumise küsimus, muidugi ei tule naaber midagi tegema, sest ka tal on suhtumisega suuri probleeme.

aga kuidas sa seda ette kujutad , et näiteks 5 korteri juurest võib s*tasti värvida ja prahi vedelema jätta (kui koristamine ei ole KÜ ülesanne) ? ikka nii, et kõik peab olema vastu võetav , kui on 100 korterit siis saab jagada vastuvõtmise etappideks.

Eestis (ja ilmselt ka mujal) tuleks ikkagi maksta ainult korrektselt tehtud töö eest ja alles siis kui töö on tehtud. Kui sa vaatad neid palku mida inimesed meil teenivad, siis sellise palga juures loota, et keegi kunagi tuleb veel objektile tagasi midagi parandama/koristama ei ole ju reaalne seega ehitusel tuleb ora peppu suruda ikka tegemise käigus (töövõtjale) või ennem tegema hakkamist (tellijale) mitte pärast .

Pehmodele jäetaksegi prügi vedelema ja tööd tegemata. Ei ole harv juhus kus alapakkujad peale reaalsete kvaliteedinõuete kontrolli lihtsalt objekti hülgavad , aga see on eeltöö ei saa võtta tööle firmat kellel pole näitekspõhivara mis ületaks võetavaid kohustusi jne. Lepingute tegemine tellija kasuks on terve teadusharu.
Külaline
külaline

Re: Natuke tänapäeva töökultuurist ja kvaliteedist.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pikk88 kirjutas: 18 Mai 2017, 08:29 kuid ajab ikka tigedaks küll kui mingisugune töömees (mitte mingi tatikas ega ka vanameheparm) teatab sulle, et nende kohustus ei olegi enda järelt koristamine.
Ja siis väidab maailmaparandaja...
pikk88 kirjutas: 19 Mai 2017, 08:56 Ei vaevagi pead töömeeste õpetamise ega micro management'iga.
Huvitav, mille või kelle peale kogu aur kulub?
pikk88 kirjutas: 18 Mai 2017, 08:29 Sellesama "mingisuguse töömehe" jaoks olen ju mina tegelikult üks nendest, kes temale palka maksab ja ka üks tellijatest. Kolmandaks isikuks võib olla keegi tänavalt, kes möödaminnes targutama hakkab.
Jaa jaa KRT.majas elab sada sinusugust tellijat ja palgamaksjat, kõigi nende vingus näod peab vaene töömees pähe tuupima, et alaandlikult kõigi nende üksteisele vastukäivaid käske täita? Loll on loll ja seda nähtavasti kaua.
Ja siis kohe lajatatakse vot niimoodi...
pikk88 kirjutas: 19 Mai 2017, 08:56 Kui te nüüd soovitate, et ennem raha välja ei maksa, kui kõik on ok siis selles osas minu sõnal küll kaalu pole. Ja see ka arusaadav, sest kui hakata ootama senikaua, kuni kõik 100+ korterite omanikud on rahul siis jääkski ilmselgelt see töötasu välja maksmata :)
Vähemalt sellest saad aru, et oled üks mutrike klubis (millesse kuulumist sa ei tunnista) ja sinust tegelikult ei sõltu midagi!
Oled siin paari päevaga paugutanud üksteisele vastukäivat teksti omamata piisavalt mune ja mõistust, et maailm ei koosne ainult ehitusest, las minna, las teevad kannata nädal, kaks ja kõik laabub, elu läheb edasi. Närvid ei taastu.
Teine hea soovitus oleks: kuniks hinda hoiab, pane turgu ja põgene sealt tarust, loo endale paksu metsa või põllu peale oma tare ja rahu oleks maapeal, muidugi kui oleks.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Natuke tänapäeva töökultuurist ja kvaliteedist.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 19 Mai 2017, 17:17 Jaa jaa KRT.majas elab sada sinusugust tellijat ja palgamaksjat, kõigi nende vingus näod peab vaene töömees pähe tuupima, et alaandlikult kõigi nende üksteisele vastukäivaid käske täita?
Seda teemat ja kommentaare poleks olnud kui see vaene töömees järgiks elementaarset töökultuuri ja tööpäeva lõpus koristab suurema risu elanike jalust ära, maaler kataks uksed kinni, et ei pritsiks värvi sinna, kuhu see pole ette nähtud jnejne.
Kui see suur saladus pole, siis millisest kultuuriruumist tuleb agar külaliskommentaator? Postituste sisu järgi oleks nagu kvoodipagulane kusagilt Kesk-Aafrika külast, aga võin eksida. :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Natuke tänapäeva töökultuurist ja kvaliteedist.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas kirjutas: 19 Mai 2017, 20:40 Seda teemat ja kommentaare poleks olnud kui see vaene töömees järgiks elementaarset töökultuuri...
Ja sinu postituste all on...

"Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd..."

See, et sina oled Paide "eliitmaaler", ei tähenda, et kõik ülejäänud viimistlejad, ehitajad karjamaal küünivad sinu tasemele ja palgale tehtud tööde eest, leppi sellega, et kõik ei oska ei taha sinu moodi koristada ja vb. on ruudu hind lihtsalt nii alla pekstud, et koristus ei mahu sisse. tõelisi tagamaid ei tea peale asjaosaliste keegi.
Urmas kirjutas: 19 Mai 2017, 20:40 ... Postituste sisu järgi oleks nagu kvoodipagulane kusagilt Kesk-Aafrika külast, aga võin eksida.
Loomulikult eksid.
Olen täheldanud, kui argumendid otsas siis hakkatakse teemast mõõda isikuid profileerima, libe tee.
Teema alguses juba libastusid kui tolereerisid vägivalda ehitajate suhtes? ikka põrkad siin edasi?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Natuke tänapäeva töökultuurist ja kvaliteedist.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 19 Mai 2017, 23:07 See, et sina oled Paide "eliitmaaler", ei tähenda, et kõik ülejäänud viimistlejad, ehitajad karjamaal küünivad sinu tasemele ja palgale tehtud tööde eest, leppi sellega, et kõik ei oska ei taha sinu moodi koristada ja vb. on ruudu hind lihtsalt nii alla pekstud, et koristus ei mahu sisse. tõelisi tagamaid ei tea peale asjaosaliste keegi.
Miks ma olen kindel, et m2 hinna pakkus töövõtja, mitte Tellija! Kohe mitte ei usu, et töövõtjal oli Tellija poolt püstolitoru otsa ette panduna pakutud ainult kaks varianti. Kirjuta alla või sure!
Kogu selle teema jutt käib elementaarsest töökultuurist!
Külaline kirjutas: 19 Mai 2017, 23:07 Loomulikult eksid.
Olen täheldanud, kui argumendid otsas siis hakkatakse teemast mõõda isikuid profileerima, libe tee.
Teema alguses juba libastusid kui tolereerisid vägivalda ehitajate suhtes? ikka põrkad siin edasi?
Mulle tundub, et ma siiski ei eksi? :scratch: :)
Ei ole argumendid otsas ja põrkan edasi, järgides sinu kommentaaride argumente! Mis teha, eeskuju on nakkav! Lihtsalt sõnastus on teine, aga mõte jääb samaks. Alljärgnev sinu tsitaat käis vist teema algataja kohta?
Külaline kirjutas: 19 Mai 2017, 17:17 Loll on loll ja seda nähtavasti kaua.
OT. Omast praktikast.
Üks. Kunagi ammu firmas töötades, oli firma palgal koristaja, kes jooksis mööda linna laiali olevaid objekte, sest muidu oleks peatööettevõtjalt koristamata jätmise eest trahvi saanud. Samas oli ta ka transa eest, kes tõi maalritele segu-, pahtlikotte, värve jms.
100 korteriga maja trepikodade renoveerimine ei ole onemancompany-le(nagu mina) võimete kohane ning praeguse teema töövõtja "vaesed töömehed" peaks jõudma nii ehitada kui ka jooksvalt koristada.
Kas tõesti on ehitajatel EV miinimumpalgad, et ei jõuta enda sitta ära koristada? Minu tutvusringkonnas olevad ehitajad küll nurisevad palga üle, aga see on rohkem selles mõttes, et alati võiks palk suurem olla. :)

Kaks. Eramaja. Pahteldamine pooleli. Uusehitusel võimalusel enne kruntvärvimist ei tahaks põrandale kogunenud tolmu koristada, sest tolmuse pinna pealt tulevad tahes-tahtmata vahest põrandale kukkuvad pahtlilärakad kergemini maha. On kombeks Tellijat enne palgapäeva saabumist hoiatada ikka 3-5 päeva. Peale "palgapäevahoiatust" jäeti mulle kuri kiri, et enne mingit raha ei saa kui pole koristatud. Minu viga, et ei teinud Tellijale eelnevalt selgeks oma tööpõhimõtted ja koristamisgraafiku. Rääkisime asjad selgeks ja rohkem pretensioone ei tulnud. Peale seda kogemust olen Tellijatele enne tööle asumist selgitanud teatud etappidel mittekoritamise põhjustest.
See eelnev jutt käis ainult uusehitiste kohta.

Minu arvamus sinu arvamusest töökultuuri osas on nagu öö ja päev! Vabandust, mul jäi kahe silma vahele, milliselt planeedilt sa olid pärit? Nibiru?
Viimati muutis Urmas, 20 Mai 2017, 02:37, muudetud 3 korda kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta