Gaasipliidi vahetamine

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
allar86
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 26 Juul 2016, 23:32

Gaasipliidi vahetamine

Lugemata postitus Postitas allar86 »

Tere,

Seoses köögi remondiga tekitab natuke peavalu vana gaasipliit. Soov on gaasipliit lahti ühendada remondi ajaks ning kui remont valmis, siis paigaldada uus gaasipliit. Kui sai uuritud vana gaasipliidi ära vedamise kohta, siis öeldi, et gaasipliidi lahti ühendamiseks/uue ühendamiseks peab kutsuma spetsialisti.

Lisan pildi.:
20170105_204100.jpg
Nagu pildilt näha võib, siis gaasipliiti mineval torul on kraan, kust on võimalik gaas kinni keerata ning vahetult peale kraani on keere, kuhu on siis ühendatud toru, mis läheb pliiti.

Mida silmas pidada, kui soov gaasipliit lahti ühendada ning mingi aja pärast uus gaasipliit paigaldada?
Kuna ise selles valdkonna spetsialist ei ole, samas ei näe ka otsest vajadust spetsialisti kutsumiseks, siis küsin nõu natuke teadjamatelt.
Millised on ohud? Kinni keeratud kraani puhul ei pruugi olla gaas täielikult suletud? Selliseljuhul ehk leidub ehituspoes miskit, mida ohutuse mõttes veel sinna otsa keerata?

Või tuleb igaljuhul spetsialist kutsuda selleks otstarbeks? Kõigepealt tuleb ühendab pliidi lahti, siis mingi aja pärast tuleb ühendab uue gaasipliidi?


Ette tänades!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Gaasipliidi vahetamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

allar86 kirjutas:Või tuleb igaljuhul spetsialist kutsuda selleks otstarbeks? Kõigepealt tuleb ühendab pliidi lahti, siis mingi aja pärast tuleb ühendab uue gaasipliidi?
Igatsugused gaasitöid võivad teha ainult MTR registreeringut omavad firmad. Jah, sa saad ka ise sellega hakkama, aga õnnetusjuhtumi korral ei maksa kindlustus sulle mitte sentigi ja näiteks õnnetuse puhul, mille tagajärjel on kellegi jaoks haiglas olek või lausa letaalsem tagajärg, siis ehk kinnismajja minekut ei ole, aga krimkaristuse omavolilise tegutsemise eest saad kindlasti + valurahad kannatanutele + remondikulud kolmandatele isikutele + oma remondikulud. Kas see spetsialisti kutsumine ja talle makstav raha on seda väärt? Valik on sinu!
allar86 kirjutas:Kuna ise selles valdkonna spetsialist ei ole, samas ei näe ka otsest vajadust spetsialisti kutsumiseks, siis küsin nõu natuke teadjamatelt.
Seda enam ma ei mõtleks isetegevusele!
PS. Ei ole teadja, aga loodan ka, et mitte loll. :)
Kordan ühte loetud minu jaoks head mõttetera: "Järeldusi teeb see, kes ei oska ennetada.".
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Gaasipliidi vahetamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui toru paigutus sobib. Siis mina laseks teha järgmist.
Kutsuda vastav spetsialist kes keerab trepikojas korra gaasi kinni, ning vahetab toas kraani tänapäevase vastu, kontrollib leket, keerab toa kraani kinni ja tõstab mütsi. Pärast kui köök valmis ja uus pliit paigas tuleb sama vend ja teeb ülejäänud toimingud.
range
külaline

Re: Gaasipliidi vahetamine

Lugemata postitus Postitas range »

Spetsialist, elik atesteeritud vend küsib ühendamise eest päris krõbedat hinda ja pärast naerab su lihtsameelsuse üle. Kraan kinni, vana torujupp maha ja pärast vaatad ise ( gaasitorude lekkekindlus on väiksem, kui veetorudel) kas kasutad oma käsi või lased mõnel torumehel ühendada. Tallinna gaasi kaks loru küsisid mõni aasta tagasi ( kui sai see rumalus tehtud, et ametlik töö tellitud pliidi ja majasisese ühenduse tarvis tellitud) 400.- ja pärast helgem vend rääkis, et oleksite võinud rahulikult ise teha ja sõrmustega toru nt. paigaldada jne. Kui kindlustuse pärast hirm, siis soovitan sellist meest: http://anrebell.ee/saimur/kontakt/ Väga hea töö, mõistlik hind, paberid olemas.
allar86
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 26 Juul 2016, 23:32

Re: Gaasipliidi vahetamine

Lugemata postitus Postitas allar86 »

Kuna korter on ka kindlustatud, siis ilmselt tuleb gaasimees kohale kutsuda.

Aga puht sportlikust huvist sooviks teada, et miks ise gaasipliidi lahti ühendamine ja tagasi ühendamine keelatud on. Ma saan aru, et peamine oht seisneb selles, et võib gaasileke tekkida. Ehk siis on võimalus, et torule paigaldatud kraan ei pea 100%? Tagasi ühendamisel tehakse haövad ühendused?
Kas seda leket ei saa siis näiteks gaasianduriga tuvastada? Pidavat ka olemas oleme mingisugused aerosoolid, millega tuvastada gaasileket.

Mikrolaine ahju juhendis seisab ka punkt, et kassi kuivatamine mikrolaine ahjus on keelatud - kuna elu on näidanud, et inimesi, kes ei mõtle on päris palju - kas siin saab paralleele tõmmata?

Või on siin siiski ka sellised ohud, millele mitte spetsialistist, mõtlev inimene ei oska tulla?

Kui kutsun spetsialisti, kes remondi ajaks pliidi lahti ühendaks ja teeb kohapeal järgnevad tegevused: sulgeb kraani, keerab mutrivõtmega toru lahti, küsib raha ja lahkub - siis on natuke nadi küll.
A.S.
külaline

Re: Gaasipliidi vahetamine

Lugemata postitus Postitas A.S. »

allar86 kirjutas:Kas seda leket ei saa siis näiteks gaasianduriga tuvastada? Pidavat ka olemas oleme mingisugused aerosoolid, millega tuvastada gaasileket.
Kusjuures vanasti kontrolliti leket täiesti tavalise põleva tikuga, päriselt ka. :grin:
 
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Gaasipliidi vahetamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

allar86 kirjutas:Kuna korter on ka kindlustatud, siis ilmselt tuleb gaasimees kohale kutsuda.

Aga puht sportlikust huvist sooviks teada, et miks ise gaasipliidi lahti ühendamine ja tagasi ühendamine keelatud on.
Nagu juba kirjutasin, et gaasitöid võivad teha ainult vastavat litsenseeringut omavad firmad.
Olgu, teed ise ja usun, et saad ka väga edukalt sellega hakkama, aga ... kui juhtub õnnetus, mingi kõigi halbade asjade kokkusattumine, siis ei jõua sa ennast ära kiruda, et ei lasknud seda tööd teha ametlikul firmal, sest kindlustus näitab valuraha asemel trääsa. Ei tea firmade hindasid, aga oletame, et kas oled valmis loobuma paarisaja euro kokkuhoiu nimel paari tuhande euro suurusest kindlustuse hüvitisest. Mina ei oleks!
Valik on sinu ja veelkord: "Järeldusi teeb see, kes ei oska ennetada". Venelastel on ka üks mõnus ütlemine, mis tõlgituna kõlab nii: "Mida rohkem paberit, seda puhtam pee". :)
Viimati muutis Urmas, 07 Jaan 2017, 18:33, muudetud 1 kord kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Gaasipliidi vahetamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas kirjutas:
allar86 kirjutas:Kuna korter on ka kindlustatud, siis ilmselt tuleb gaasimees kohale kutsuda.

Aga puht sportlikust huvist sooviks teada, et miks ise gaasipliidi lahti ühendamine ja tagasi ühendamine keelatud on.
Nagu juba kirjutasin, et gaasitöid võivad teha ainult vastavat litsenseeringut omavad firmad.
Olgu, teed ise ja usun, et saad ka väga edukalt sellega hakkama, aga ... kui juhtub õnnetus, mingi kõigi halbade asjade kokkusattumine, siis ei jõua sa ennast ära kiruda, et ei lasknud seda tööd teha ametlikul firmal, sest kindlustus näitab valuraha asemel trääsa. Ei tea firmade hindasid, aga oletame, et kas oled valmis paarisaja euro kokkuhoiu nimel paarist tuhandadest eurosest kindlustuse hüvitisest. Mina ei oleks!
Valik on sinu ja veelkord: "Järeldusi teeb see, kes ei oska ennetada". Venelastel on ka üks mõnus ütlemine, mis tõlgituna kõlab nii: "Mida rohkem paberit, seda puhtam pee". :)
Mis paartuhat eurot, see on kökimöki? Siin võib laste või lähedaste elud kaalul olla ja pärast paned ise omale nööri kaela.
ping
:hello:
Voltamper
külaline

Re: Gaasipliidi vahetamine

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Puhtalt tehnilisest huvist küsin, kui palju see ahel erineb näiteks balloonigaasi kasutamisest. Eeldusel, et kraan enne pliiti on paigaldatud paberitega meeste poolt ning selle pidavus on kontrollitud. Koju võib ju iga mees ise ballooni osta ja ära ühendada. Muidugi jah, balloonil keeratakse peale tarbimist ka kraan lisaks pliidile kinni. Kodugaasi puhul vist piirdub asi ainult pliidinupu keeramisega?

PS. kas võrgugaasi peal olevates korterites ei ole mitte teatud aja tagant kohustuslik seadmete kontroll? Eelmisesl aastal oli lekkivate gaasisedamete pärast mitu tõsist jama ja peale seda vist karmistati ka midagi?
teadmameeskond
külaline

Re: Gaasipliidi vahetamine

Lugemata postitus Postitas teadmameeskond »

Gaasi survevooliku peaks iga normaalne inimene oskama iseseisvalt kinni ja lahti keerata pliidi küljest. Ma ei räägi siin keevitustöödest.

Samahästi võiks öelda, et segistit ühendada ja wc potti paigaldada peaks kutsuma toruabi 50 euri väljakutse pluss tunnitöö. Muidu uputad võibolla terve maja ära ja maksad terve ülejäänud elu.

Ja üleüldse keerad Sina võibolla selle gaasivolla paremini kinni, kui mingi eelmine õhtu tinapannud Petja, kelle tööandjal on küll see litsents olemas ja Petja on kuskil loengus tukkunud, kah pohmakaga.

See seadus või reegel on tehtud selleks, et pool keskmist elanikkonda laseks lihtasalt tobi suus hajameelselt ja teadmatusest üleüldse ehitusmaailmast midagi õhku, samal ajal kui mingit "gaasitööd" teeb.

Ärge nüüd mingit teemat üles võtke. Aa, mul on gaasifirma kodus käinud, ei olnud sellist suhtumust, et tegemist on tuumafüüsikaga, mida teeb valgete kinnastega litsenseeritud insener. Peale seda olen boilerid pliidid ise ühendanud ja hooldanud. Toimivad siiani. Ptuiptuiptui, aga eks ma olen muidugi andekas kahh.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Gaasipliidi vahetamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kõripoovad hinnad: http://www.gaasiekspert.ee/foryou.html . Gaasipliidi saab vahetatud, aga ülejäänud remont peab ootama umbes 10 aastat kuni uuesti raha koguneb.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
teadmameeskond
külaline

Re: Gaasipliidi vahetamine

Lugemata postitus Postitas teadmameeskond »

Ei see on kõik õige laias laastus.

Aga sel juhul on ikkagi loogiline asjade käik teemaalgatajal selline, et sa keerad köögis gaasikraani kinni, viskad vana pliidi minema, teed remondi ära, ja siis kutsud gaasifirma uut pliiti ühendama ja võimalik ka, et gaasiarvestit ümber paigadaldama. Enne seda muidugi tuleb kõik tulekindla kangaga (või muu käepärase materjaliga) kinni katta, sest need mehed ette ei vaata - kui leek on peal, siis leek on peal.

Juhul kui muidugi suudad midagi ise pliidilahtiühendamisel pekki keerata, siis trepikojas on suur ja punane püstaku gaasikraan. Ja siis pead tõesti kiirväljakutse tegema.

Aga mingi pliidi või boileri lahtiühendamise eest raha maksta on raiskamine.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Gaasipliidi vahetamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

teadmameeskond kirjutas:Ei see on kõik õige laias laastus.
Tulevikule mõeldes peabki laias laastus mõtlema. Kitsamas laastus mõeldes ei alati ei pruugi, aga võib esialgne mõtetu kulutuse peale raha mitte raiskamine osutuda kallimaks variandiks.
teadmameeskond kirjutas:Aga mingi pliidi või boileri lahtiühendamise eest raha maksta on raiskamine.
Ei ole küll päris teemasse, aga mõne jaoks võib olla ka auto kaskokindlustus mõtetu raharaiskamine, kuid oma praktiliste kogemuste järgi olen plussis. :)
Mul on tööautoks Dacia juba üheksas aasta. Maksnud olen kaskot 20€ kuus ehk käesolevaks ajaks ca 2200€. No esimesed 5 aastat oli kasko kohustuslik(liising) ja ega peale ühe-kahe esiklaasi vahetuse eriti midagi ei juhtunudki. Esimene suurem kulutus kaskole oli kui ühel objektil tagurdades ei näinud ühtegi puud auto taga(hämar oli juba), no jäi külgpeeglite vaateväljast kõrvale ja keskmisest peeglist vaadates vist tagumiste uksepostide varju kuni käis kõmakas. Mina maksin 190€ ja kasko mingi 2400€(tagumised ukse läksid vahetusse + muud nipet-näpet).
Järgmine pauk oli 3-4 aastat tagasi. Zürichi kesklinn ja tellija palus abi ühtede asjade transpordil. Hilisõhtune aeg, väljas pime ja vaja sisse keerata ühte kitsasse tänavasse. Jäin enne seisma, käisin vaatamas, et kas mahun. No hakkasin tagurdama, et võtta suurem kaar kuni käis kõva kolks ja kriiks. Ei pannud enne tähele, et kõnnitee servas olid püsti umbes 80cm kõrgused jämedad graniitpostid ja üks post tegi auto vasakule küljele päris palju haiget. Arve- mina 190€ ja kaskol vist 1700€.
Eelmise aasta lõpp. Sõites jälle välismaale tööle, siis kodust 2155km ja objektist 60km kaugusel hüppas vasak esiratas šarniirist välja. Egas midagi, helistasin Eesti kaskole, tuvastasime minu asukoha ja jäin autoabi ootama. Tuli autoabi, viis kohalikku Dacia esindusse ja seal parandati ära. Ma ei tea, aga huvitav oleks olnud teada, palju kasko maksis autoabi eest Šveitsis, aga väga odav teenus see vist ei ole(meie mõistes, kuid kohalikel on teistsugused palganumbrid). Remondi eest maksin esialgu ise, aga see maksti mulle tagasi töökoja poolt, kes oli vahetult enne pikka sõitu teinud tehnohoolduse. Neil õnneks oli olemas vastutuskindlustus nagu ühel korralikul firmal olema peab.
Lisame kasko arvele veel vähemalt neli klaasivahetust, 4x150€=600€, siis mina olen "kokku hoidnud" vähemalt 2100€. Päris palju mõne jaoks mõtetu(nagunii minuga midagi ei juhtu) kulutuse kohta või kuidas? Kahjuks me ei tea kunagi ette, millal midagi võib juhtuda.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
uus kraan
külaline

Re: Gaasipliidi vahetamine

Lugemata postitus Postitas uus kraan »

allar86 kirjutas:Kuna korter on ka kindlustatud, siis ilmselt tuleb ..
..oma kindlustusega suheldagi. Küsida, kas peab, mis peab, kuidas peab, kes tohib.
Need vastajad siin ei anna garantiisid, akte, hüvitisi. Kindlasti lohutada oskaksid või mõistvalt vaikida. Pärast.

Vana kraan pole säilitamist väärt.
Vasta