Ehitusjäätmed

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
ehhhitaja
külaline

Ehitusjäätmed

Lugemata postitus Postitas ehhhitaja »

Tere,
kuidas olete lahti saanud oma ehitusprahist? Tundub olevat üks kirju maailm. Mõni käitleja pressib kõik kokku olenemata kas on sorteeritud või mitte. Hind siis ka muidugi sama, ja mitte odav. Mõni võtab sorteeritult tasuta vastu, aga siis peab ise ajutult möllama: RagnSellsist öeldi, et ise pean siis ka ladustama jäätmed enda bigbagist nende kogumiskohta?!
Kogusime segaehitusprügi big bagidesse, mõtlesime ise ära viia, aga selliselt vastuvõttu kas ei esine või on üüratult kallis. Pole ime et nii palju prügi metsa all on. Kellelgi häid mõtteid kuidas soodsamalt jäätmetest lahti saada?
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Ehitusjäätmed

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Mugavusteenus, ehk siis sorteerimata jäätmete prügimäele vedu ongi kallis, aga tellija maksab selle ju kinni. Ehk siis milles täpsemalt probleem seisneb? Tahaks tasuta lahti saada?
Voltamper
külaline

Re: Ehitusjäätmed

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Tasuta võetakse ju ainult klaasi, kivi ja metalli. Kõige muu eest lajatatakse 20 euri kuupmeetri pealt. Isegi puit läheb kõige kallima hinnakirja järgi kui seal mõni nael või värvikiht peal, ning kästakse visata muu rämpsuga kokku.
Ma ei arvagi, et keegi peaks tasuta mu prügi ära vedama, aga kui ma näen vaeva, sorteerin kõik ära, viin oma jõududega jäätmejaama, siis võiks natuke mõistlikum see hinnapoliitika olla.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Ehitusjäätmed

Lugemata postitus Postitas ifffff »

20 eur m3 on päris hea hind. Siinkandis võtab jäätmejaam ehitusprahti vastu 102 eur tonn ja prügila 70 eur tonn.
Külaline
külaline

Re: Ehitusjäätmed

Lugemata postitus Postitas Külaline »

....meil oli sega-ehitusjäätmed kevadel veel 135 raha tonn!

taastaja
Külaline
külaline

Re: Ehitusjäätmed

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tartus saab näiteks vangla juures inertseid ehitusjäätmeid, max suurusega 0,3x0,3x0,3m ära anda 61 sendi eest m3; Jaama tn jäätmejaamas on linnaelanikele puidujäätmete andmine tasuta; ehitusjäätmed 6 EURi tonn. Kuid need ehitusjäätmed tuleb seal mingi pisikese kaalukese pealt üle lasta, ma ei tea mida seal bigbagiga toojatega tehakse.
Külaline
külaline

Re: Ehitusjäätmed

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Järsku tühjaks jäänud vanematekodu tuleohutuks muutmisel on jäänud üle arvestatavas koguses nn alumiiniumplekist ümbrises kahesoonelisi alumiiniumkaableid. Nagu ma aru saan siis eraisikult kaableid vastu ei võeta. Mis ma siis teen?
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Ehitusjäätmed

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Eraisikutelt ei osta vanametalli kokkuostjad kaablit. Usun et jäätmejaamad võtavad tasuta vastu küll. Helista, küsi järele.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2066
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Ehitusjäätmed

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Külaline kirjutas:Tartus saab näiteks vangla juures inertseid ehitusjäätmeid, max suurusega 0,3x0,3x0,3m ära anda 61 sendi eest m3; Jaama tn jäätmejaamas on linnaelanikele puidujäätmete andmine tasuta; ehitusjäätmed 6 EURi tonn. Kuid need ehitusjäätmed tuleb seal mingi pisikese kaalukese pealt üle lasta, ma ei tea mida seal bigbagiga toojatega tehakse.
Bigbagiga toojad saadetakse Jaama tänavalt pikale lainele. Ma kevadel üritasin sinna paari alusetäit vanu katusekive viia. Olin nõus ise üle kaaluma, kuid töötajapoolne sõim oli väga ühemõtteline...
Torutööd Tartus 56 932 898
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Ehitusjäätmed

Lugemata postitus Postitas anryo »

Kas Tallinnas kusagil aia- ja puidujäätmeid tasuta üldse vastu võetakse? Suvel küsiti terve kärutäie okste eest häbematud 40.- eur.
Külaline
külaline

Re: Ehitusjäätmed

Lugemata postitus Postitas Külaline »

anryo kirjutas:Kas Tallinnas kusagil aia- ja puidujäätmeid tasuta üldse vastu võetakse? Suvel küsiti terve kärutäie okste eest häbematud 40.- eur.
http://www.tallinn.ee/est/Jaatmejaamad-Tallinnas , ise tegin renoveerimist siis segaehitusprahti tekkis ainult lammutamise ajal kui suurem meeskond peal oli .

oleks viitsinud sorteerida , kivi , puit, kips jne eraldi oleks kõik saanud tasuta ära anda. Muidugi see kõik eeldab oma transporti ja suurt tahet pasas möllata.

aia ja puidujäätmeid saab Tallinnas tasuta ära anda, kehtivad päevase koguse piirangud
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehitusjäätmed

Lugemata postitus Postitas Urmas »

anryo kirjutas:Kas Tallinnas kusagil aia- ja puidujäätmeid tasuta üldse vastu võetakse? Suvel küsiti terve kärutäie okste eest häbematud 40.- eur.
Odavam oleks olnud rentida oksapurustaja ja puru sokutada väiksemates kilekottides iganädalaselt äraviidava prügi hulka. Nagunii jäätmejaamas läheb see oksapuru kuhugi põletamisele.
Kui oksi tekib iga-aastaselt, siis on kasulikum mõelda soetamisele enda tarbeks mõni hiinlasest oksapurustaja(ei mõtle kirvega vehkijat). :) Juhul muidugi kui ei viitsi aianurka soetada endale ühte 200l metalltünni okste põletuseks.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Ehitusjäätmed

Lugemata postitus Postitas anryo »

Tasuta võetakse vastu 6tk 100l kilekotte - mul oli vist kokku 4-5m3. Aga ma kauplesin selle esialgse hinna tookord alla - siis oli juba jumet jätta. Purustaja peale olen mõelnud ka, kuid nii tihti oksi jälle ei teki. Linnas sees põletamine ei tule ka kõnealla.
Kui saaks ära anda, see oleks parim - aga kui ei saa, siis peab valima purustaja ostu, sõbralt laenamise või rentimise vahel.
Sillutaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 26 Veebr 2015, 01:11
On tänatud: 3 korda

Re: Ehitusjäätmed

Lugemata postitus Postitas Sillutaja »

Tallinna lähedal kaks kohta kus peaks saama puidujäätmeid tasuta ära anda:
http://wikimapia.org/#lang=en&lat=59.33 ... 14&m=b&v=2
( Tel. 5228844 )

http://wikimapia.org/#lang=en&lat=59.53 ... 15&m=b&v=2
( Tel. 5033567 )

Pole ise ammu viinud, nii et tasub enne järgi uurida, kas ja mida nad vastu võtavad.
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Ehitusjäätmed

Lugemata postitus Postitas anryo »

Ma olen ise Männikul elanud pikalt - mis koht see seal on selline? Ma küll ei mäleta, et sealkandis mingit taolist kohta oleks olnud.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Ehitusjäätmed

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Männikul on küll mingi silt, enne betoonitehast tee ääres. Puidujäätmete vastuvõtt vms. Ise pole kasutanud neid teenuseid. Siiani olen kõik puidujäänused katlasse paigutanud.
Sillutaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 26 Veebr 2015, 01:11
On tänatud: 3 korda

Re: Ehitusjäätmed

Lugemata postitus Postitas Sillutaja »

SLG Energy OÜ on selle Männikul asuva ettevõtte nimi. Toodavad hakkepuitu.
Külaline
külaline

Re: Ehitusjäätmed

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Aardlapalu võtab minuteada jätkuvalt jäätmeid vastu.
kirjas tavaj.-d
külaline

Re: Ehitusjäätmed

Lugemata postitus Postitas kirjas tavaj.-d »

Külaline kirjutas:Aardlapalu võtab minuteada jätkuvalt jäätmeid vastu.
Kas ka ehitusjäätmeid?
Külaline
külaline

Re: Ehitusjäätmed

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kirjas tavaj.-d kirjutas:
Külaline kirjutas:Aardlapalu võtab minuteada jätkuvalt jäätmeid vastu.
Kas ka ehitusjäätmeid?
Viimati sai vist aasta tagasi viidud mingeid kipsplaadi jääke ja villa jääke, ei olnud probleemi. Telefon peaks kusagil netis saadaval olema, helista.
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Ehitusjäätmed

Lugemata postitus Postitas anryo »

anryo kirjutas:Kas Tallinnas kusagil aia- ja puidujäätmeid tasuta üldse vastu võetakse? Suvel küsiti terve kärutäie okste eest häbematud 40.- eur.
Vastan ise, et oksa- ja muid puidujäätmeid võetakse sõltumata kogusest tasuta vastu Betooni 30:
www.ecology.ee
Omalt poolt soovitan panna jalga kummikud, kuna eile õhtul oli seal platsil julgelt 20cm pori. Ja kui pimedas lähete, võtke oma lamp kaasa. Muidu ei näe midagi.
Vasta