killustiku kate aias

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Remsu
külaline

killustiku kate aias

Lugemata postitus Postitas Remsu »

Proovin siis seda uuesti seletada.

Tahan aias ühte sellist ala teha, kus killustik kataks maad ja see killustik oleks nagu pildilt näha on kinni liimitud, aga samas laseb see vihmavett läbi imbuda. Oskate soovitda, mis vahendiga, liimiga saaks neid kivikesi kokku liimida. Sarnast tehnoloogiat on kasutatud vist Mustamäe betoonmajade seinablokkide kivikeste liimimiseks...


http://killustikaias.blogspot.com.ee/
Külaline
külaline

Re: killustiku kate aias

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tahad killu kinni liimida. Mille külge? :shock: Oled kindel? Pildil on see lihtsalt maha kallatud ja tasandatud.
maurus
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 73
Liitunud: 18 Sept 2007, 18:47

Re: killustiku kate aias

Lugemata postitus Postitas maurus »

Kuna olen töötanud ehitusmaterjalide tööstuses üle 30 aasta, siis võin väita, et need kivikesed seinaplokkide valamisel pandi vormi põhja, millele siis valati segu peale. Liimiga pole sellel mingit pistmist.
Aga et aias .... liimida?Milleks? Sellel pildil on tõesti kild maha kallatud lihtsalt.
Aga ka see pole hea mõte, sest puult langeb ju kas lehti või okkaid ja varsti-varsti on see ilus kivine puualune paksu huumusekorra all, sest vaevalt sa hakkad neid sodisid sealt kivikeste vahelt ükshaaval välja nokkima. Ja kui esimesel aastal ka nokid, siis edaspidi juba ei viitsi!
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1935
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: killustiku kate aias

Lugemata postitus Postitas aero »

Nokkimine pole efektiivne. Kergema pudi kätte peaks kivide vahelt kätte saama lehepuhuriga. Kui muidu ei saa siis tuleb kivid korraks hunnikutesse koondada ja puhurituule käes (või lihtsalt kõva tuulega) õhku visata ning pudi leiab endale uue kodu naabri aias 8).
Remsu
külaline

Re: killustiku kate aias

Lugemata postitus Postitas Remsu »

No kuidas te ei use, et see ei ole lahtine killustik.
Katsusin ise käega ja see killustik on mitmekihiline ja kivikesed on üksteise külge liimitud. Ma ei ta millega, aga ma nimetan seda nii, sest kivikesed on üksteise küljes kinni ja sealt voolab vesi vahelt läbi.
Kuna mul on aias üks selline ala, kus selline lahendus oleks sobilik siis tahangi samamoodi teha.
Ja tõesti, lahtine killustik ei sobi selleks, et sügisel lehti koristades pühiks ka killustiku minema!
Külaline
külaline

Re: killustiku kate aias

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Sellne keemia on täiesti olemas - alifaatne polüuretaan-sideaine . Iseküsimus, kas rahakott 20 €/kg juures paha häält tegema ei hakka. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Vasta