haige maja sündroom

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
liĺle
külaline

haige maja sündroom

Lugemata postitus Postitas liĺle »

Tere.
Palun abi.
Renoveerimisel on vana maja vesisel pinnal ja ehitaja pidas parimaks variandiks terve maja alune täita valuga. Valu peale pandi rihtung, vahele vill ja peale lamineeritud saepuruplaat. Tuulutusavasid ei tehtud kusagile. Põrandakütet ei ole.
Väga häirivaks on toas olev spetsiifiline hais ja umbne õhk, mis on peale tuulutamist kohe tagasi.
Olen mitme aasta vältel nö. jooksnud arstide vahet terviseprobleemidega- väsimus, uimasus, väike palavik jm. aga leitud pole midagi. Nüüd, kui elan töö tõttu vahepeal mujal, saan aru, et ehitisel peavad olema probleemid, kuna eemal olles tervis läheb korda.
Kas võib olla põranda alla tekkiva niiskuse- ja saepuruplaadi koostoime tagajärjega?
Ja kas see plaat üldse sobib nii suures ulatuses elamus kasutada?
Tänan, kes oskavad nõu anda☺olen ikka päris pa..s seisus :cry:
Külaline
külaline

Re: haige maja sündroom

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kõik saab alguse mõtlemisest.
Tsitaat: § 12. Ehitamisele esitatavad nõuded

(1) Ehitada tuleb ehitusprojekti kohaselt, järgides ehitise ja ehitamise kohta kehtivaid nõudeid.

Aga kuidas tegelikult asjad käivad? Ikka nii, et ah mis projekti siin vaja, see ju ainult elumaja. Küll ehitaja peab teadma. Jne.
Ja pärast: ehitaja pidas vajalikuks, ehitaja süüdi, mina olin puuotsas kui pauk käis.
Kui tellija ise peaks vajalikuks ülal tsiteeritud põhilisest ehitusnõudest kinni pidada, siis nii mõnigi probleem oleks olemata.
Ps projekt peab olema selline, mille alusel nõuetele vastav ehitamine on võimalik.
clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 376
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: haige maja sündroom

Lugemata postitus Postitas clondike »

Tegelikuses käivad asjad nii, et kõik lehed on täis kuulutusi, kus pakutakse ehitusteenust vundamendist katuseni ja lisatud tel. nr. Ja kuna teemalagataja on naisterahvas, siis soodsate tingimuste kokkulangemisel pole ideest suure mureni palju vaja. Projekt on projekt, siinkohal ei vaidle absoluutselt vastu. Küll aga, olgem ausad, on pool Eestit täis erinevatel perioodidel ilma projektita kohendatud vanu maju. Ja valdav enamus neist on väga heas seisukorras pärast uuenduskuuri. Kui sul pole projekti ja sa ei palka ehitusjärelvalvet, siis kuulad sa omal vastutusel, mida ehitaja ütleb. Ja kui sel ütlejal tegelikult puuduvad vajalikud teadmised ning ta on valitud lihtsalt mingi suvalise kuulutuse järgi, siis juhtubki see, mis teemaalgatajal mureks. Ei ole mõtet inimest kohe mutta tampida, meie ei tea ju asjaolusid. Eks tal tuleks põrand kusagilt lahti võtta ja vaadata, mis seal all toimub. Kui pinnase niiskus on jõudnud betooni kaudu puitkonstruktsiooni ja villani, siis on tervisehädade põhjus teada ja tuleb kogu asi ringi ehitada.
Külaline
külaline

Re: haige maja sündroom

Lugemata postitus Postitas Külaline »

liĺle kirjutas:Tere.
.........................................................................
Kas võib olla põranda alla tekkiva niiskuse- ja saepuruplaadi koostoime tagajärjega?
Ja kas see plaat üldse sobib nii suures ulatuses elamus kasutada?
Tänan, kes oskavad nõu anda☺olen ikka päris pa..s seisus :cry:
See saepuruplaat on ilmselt siis lamineeritud laastplaat. See on 90% ulatuses lehtpuu puidust valmistatud ja ei ole sobilik niiskes kohas kasutamiseks. Võtab kergesti hallituse külge. Eriti selliselt ehitatud põrandal.
Betoonist plaat pinnasel peaks olema alt isoleeritud ja soojustatud....

taastaja
fgh
külaline

Re: haige maja sündroom

Lugemata postitus Postitas fgh »

Kui selle betooni all mingit soojustust pole, siis on probleemid selged ja vill on märg. Seda mitte pinnase niiskusest vaid juba kondenseerunud veeaurust.
Vasta