suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Suits ja ving
külaline

suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Suits ja ving »

Eilsed uudised pasundasid, et esimesed trahvid väljastatud majapidamistele. http://tarbija24.postimees.ee/3574765/s ... rot-trahvi
Üks kommentaar on ka lisatud ja täitsa täpselt.
Olen tulekartlik! Mul on 6 suitsuandurit elamise peal.
Minul oleks pigem küsimus, et mis moodi see ametnik ilma minu loata minu elamisse pääseb? Kas kaudselt arvab riik, et minu eraomandis jalutab ta lihtsalt ringi? Ma olen nõus, et ta lepib eelnevalt aja kokku ja palun vaadaku, pole probleemi, aga kui astub minu loata minu krundile, siis viskan selle ametniku lihtsalt aiast välja! Kui vaja siis ka vägivaldselt!
Otto
külaline

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Otto »

Ohh see, minu maa ja minu maa ja ilma loata siia ei saa.
Mis teil viga küll on selle minu maaga?
Külaline
külaline

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ühesõnaga suitsuanduri puudumine võib 300eur pensioniga pensionääri 4 kuuks elatusvahenditeta jätta.
Läheks trahvi asemel parem vanglasse - riik kulutab iga kuu 1500 eur näo peale.
:hello:
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas rokikas »

http://csi.handymann.ee/filesystem/user ... ebruar.jpg Ikka hirmus ülekohus küll. Äkki loobume ka turvavöö või talverehvide nõudmisest?
Toby
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 149
Liitunud: 29 Mai 2010, 22:40
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Toby »

Huvitav, mida ütleb EV Põhiseadus vaba kodaniku eluruumi külastamisest ilma kodaniku nõusolekuta? Või on mingi ,,Amet,, oma joke dega ülimuslik?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Mingi amet on kindlasti. Politsei näiteks.
admin
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 124
Liitunud: 11 Veebr 2016, 19:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas admin »

Isegi politsei ei saa ilma kohtu loata tulla sinu koju läbiotsimist tegema.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ilma nõusolekuta tullakse sisse kui on vaja. K-komando ei hakka küll kunagi enne mingi päti raudupanemist küsima, et kas me ikka tohime tulla. Suitsuanduri kohta vast tõesti see eriüksus ei tule. Samas astub ka Päästeamet tuimalt läbi ukse kui keegi seal taga mingis suremiseelses olukorras on. Lühidat sõltub olukorrast. Üsna hiljuti oli juhus, kus üks tüüp tiris end deliiriumisse ja siis suutis helistada kuskile politseisse, et tema naaber on katusel ja sihib teda püssiga. Umbes 10 minti hiljem oli see sihtija raudus ja minema viidud. Mitte keegi ei küsinud kas me tohime sisse tulla jne. Siiski, tunni pärast toodi ta tagasi ja vabandati ja viidi see deliiriumis tüüp hullumajja.
admin
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 124
Liitunud: 11 Veebr 2016, 19:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas admin »

Ära aja jama!
Läbiotsimise toimetamiseks on nõutav kohtu- või prokuratuuri määrus. Edasilükkamatutel juhtudel võib uurimisasutus läbiotsimist toimetada ilma prokuratuuri loata, kuid seejärel tuleb sellest 24 tunni jooksul teatada prokuratuurile, kes otsustab läbiotsimise lubatavaks tunnistamise (KrMS § 91).
Ka nn. K-komando võtab enne vastavad load prokuratuurilt ja siis alles tegutseb. Lubaküsimata tohivad vaid siis tegutseda kui ollakse kindlad, et teispool ust toimub eluohtlik tegevus.
Küsimus, kas suitsuandur on eluruumides või mitte ei saa olla mingi loogika järgi ettekäändeks eluohtliku olukorra lahendamiseks ja kodu puutumatuse õiguse rikkumiseks.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Suits ja ving kirjutas:Minul oleks pigem küsimus, et mis moodi see ametnik ilma minu loata minu elamisse pääseb? Kas kaudselt arvab riik, et minu eraomandis jalutab ta lihtsalt ringi? Ma olen nõus, et ta lepib eelnevalt aja kokku ja palun vaadaku, pole probleemi, aga kui astub minu loata minu krundile, siis viskan selle ametniku lihtsalt aiast välja! Kui vaja siis ka vägivaldselt!
Loen seda lõiku ja osade kommentaatorite vastuseid ning absoluutselt ei jaga matsu, millest on selline vastuseis Päästeameti kontrollidele, et neid ei taheta ilma kohtu orderita sisse lasta? Mis tohutu riiklik saladus peitub teie korteri või majaseinte vahel, et keegi ei tohi seal midagi näha? On meilgi käinud ja no mis siis. Koputasid, ütlesid tere, tutvustasid ennast, käisid ja piiksutasid andureid, tänasid, ütlesid nägemist ja läinud nad olidki. Aega võttis see 2-3 minutit. No ei tulnud isegi mõttesegi, et hakata nõudma mingit kohtu orderit. Las inimesed teevad oma tööd.
Sa oled sama loll viriseja nagu need, kes kukkusid kiunuma liiklustrahvide määra suurenemise üle. No mida kotib mind 2-3x suuremaks tehtud trahvid? Mitte kuidagi! Meil on kodus olemas tööorras suitsuandurid, autoga sõidan enam-vähem täpselt nii kiiresti, et keegi ei saa veel trahvi teha. Trahvidest hoidumiseks tehtavad liigutused-kulutused on nii marginaalsed, et ei tasu mainimistki + suitsuandurid on ju ka sinu enda ohutuseks, mitte riigi poolt kohustuslikuks tehtud mõtetud nipsasjakesed laes.
Sa peaksid oma krunti piiravale aiale kinnitama igaks juhuks sildi "Siin valvab territooriumi loll ja kuri krundi omanik!". Ja oma pilt pane ka ikka teksti juurde!
Ei tunne mingeid süümepiinasid kui keegi tundis ennast solvatuna! :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Suits ja ving
külaline

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Suits ja ving »

Mina lolli näoga inimene ei vihka kontrolli! Ja mul ei ole midagi selle vastu, et ta korra elamises läbi käib! Küsimus on siiski, et miks ei võiks aega eelnevalt kokku leppida tuleku suhtes? Kui elamises ei olegi seda andurit, siis inimene ostab selle kontrolli eel. Ja ongi tuleohutus tagatud! Miks peab trahvima! Miks ei võiks see uus riigikassa täite ori võtta kotiga neid andureid kaasa, koheselt paigaldada ja siis nende eest arve esitada? Ja lisada ka töö hind! Lihtsalt siis saavutatakse ka tulem! Mis ime läbi teeb trahvimine elamise tulekindlaks? Praeguses olukorras ei soovita elusid päästa!
vill147
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 19 Veebr 2016, 20:38

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas vill147 »

kokku leppima peaks muidugi. Arvatavasti on mingis seaduses sees ka see nõue, et peab sisse laskma omaniku nõusolekul. Tuleohutuse seaduses ei leidnud küll. Ilmselt on mingi muu seadus veel.
Vägisi tulla ei tohi, see on suht kindel. Kui ikka keegi omanik ei luba sisse, siis tõenäoliselt tehakse mingi ametlik paber, antakse ametlikult üle. Kui ikka ei lase, uus paber, siis trahv. Tavaliselt ei pea närvid lihtsalt nii kaua vastu. :)
Mäletan üht juhtumit lähiminevikust, kus EE mehed istusid 3-4 päeva 1he eramaja ees, et saada sisse. Maja omanik käis tagauksest. :):) Ju siis oli midagi varjata. Mingi aja pärast oli siiski auto maja eest kadunud.
admin
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 124
Liitunud: 11 Veebr 2016, 19:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas admin »

Eks inimestel see hirm olegi, et tullakse kontrollima suitsuanduri olemasolu aga siis hakatakse ka juba kamina, korstna, saunakerise jms. sellise külge... ja muidugi tehakse kohe kirves trahv (nagu ajakirjanduses faktid juba olemas) ei mingit armuaega. Aga kui ise kontrollid tuppa lubad, siis ei saa ka kohtus trahvile vastu vaielda enam. Kui kontroll sisenes ilma sinu loata ja seadusliku aluseta, siis kõik tema leitud puudused kohus tühistab, tehakse uus seaduslik ülevaatus, põhimõtteliselt saad aega asjad korda ajada.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Suits ja ving kirjutas:miks ei võiks aega eelnevalt kokku leppida tuleku suhtes? Kui elamises ei olegi seda andurit, siis inimene ostab selle kontrolli eel. Ja ongi tuleohutus tagatud! Miks peab trahvima!
admin kirjutas:Eks inimestel see hirm olegi, et tullakse kontrollima suitsuanduri olemasolu aga siis hakatakse ka juba kamina, korstna, saunakerise jms. sellise külge... ja muidugi tehakse kohe kirves trahv (nagu ajakirjanduses faktid juba olemas) ei mingit armuaega.
Kui mitu aastat on juba teavitatud suitsuanduri vajalikkusest/kohustuslikkusest? Kui mitu (sada) suitsuandurit on kodusid külastanud päästetöötajad täitsa tasuta lakke kruvinud? Ja kui te selle ajani pole suvatsenud seda ikka ja jälle korrutatud juttu millekski pidada siis on jumala õige rahakoti kaudu mõjutamine! Juu te siis muust jutust ei suvatse aru saada.
Teid üritatakse teie enese lolluste (ohtlikud küttekolded jne.) eest kaitsta ning elus hoida aga muud ei tule vastu kui üks suur ving! :banghead:
Toby
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 149
Liitunud: 29 Mai 2010, 22:40
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Toby »

Ja kui mitmeid kümneid aastatuhandeid oleme siin Läänemere kaldal hakkama saanud ilma ,,Ameti,,(ükskõik millise) jumaliku ettehoolduseta? Ilmselt saame endiselt hakkama sama hästi ka peale,,Ametite,, ajaloo prügikasti lennutamist. Lihtsalt kavalpäid-puuke on liialt palju saanud (Eestis siis 150tuhat) ja nad pole enam tõsiseltvõetavad.Kui loovat/tootvat tööd ei ole suuteline tegema, hakka ,,Ametiks,,
Ah,ei viitsi jahuda, eks igaüks kuldeb läbi elu vasktorude nii kuis oskab.
Edu!!!
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

rokikas kirjutas:
Suits ja ving kirjutas:miks ei võiks aega eelnevalt kokku leppida tuleku suhtes? Kui elamises ei olegi seda andurit, siis inimene ostab selle kontrolli eel. Ja ongi tuleohutus tagatud! Miks peab trahvima!
admin kirjutas:Eks inimestel see hirm olegi, et tullakse kontrollima suitsuanduri olemasolu aga siis hakatakse ka juba kamina, korstna, saunakerise jms. sellise külge... ja muidugi tehakse kohe kirves trahv (nagu ajakirjanduses faktid juba olemas) ei mingit armuaega.
Kui mitu aastat on juba teavitatud suitsuanduri vajalikkusest/kohustuslikkusest? Kui mitu (sada) suitsuandurit on kodusid külastanud päästetöötajad täitsa tasuta lakke kruvinud? Ja kui te selle ajani pole suvatsenud seda ikka ja jälle korrutatud juttu millekski pidada siis on jumala õige rahakoti kaudu mõjutamine! Juu te siis muust jutust ei suvatse aru saada.
Teid üritatakse teie enese lolluste (ohtlikud küttekolded jne.) eest kaitsta ning elus hoida aga muud ei tule vastu kui üks suur ving! :banghead:
Siinkohal meenub mulle alati see, et jogurtimüüjad suutsid ilma seaduseta oma müüki kasvatada. Teha keefir erinevate maitsetega ja ongi kõik. Aga sigantüübid, näe ei saanud hakkama. Räägiti ja moositi saidki nad lõpuks seaduse. Kuna nüüd on aga raha jälle otsa saamas siis tuleb seda igatepidi juurde kerjata. Narkareid miskipärast ei trahvita kuigi seal oleks ka tööpõld suur ja lai. Aga neilt pole ju võtta midagi.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Urmas »

rokikas kirjutas:Teid üritatakse teie enese lolluste (ohtlikud küttekolded jne.) eest kaitsta ning elus hoida aga muud ei tule vastu kui üks suur ving! :banghead:
Tänu oli selle lause eest.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
betoonieri
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 23 Mai 2012, 06:39
Asukoht: Tallinn Nõmme
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas betoonieri »

Püüame nüüd ka vastuseni jõuda!
https://www.riigiteataja.ee/akt/13314859

§ 39. Valdusesse sisenemine ja dokumentide nõudmine
(1) Riiklikku järelevalvet teostav ametiisik võib siseneda valdaja teadmisel ja juuresolekul tema valduses olevale piiratud või tähistatud kinnisasjale, ehitisse, eluruumi või ruumi järelevalve teostamise ja tulekahju tekkepõhjuse väljaselgitamise eesmärgil. Valdaja teadmiseta ja talle juuresviibimise võimaluse andmiseta võib nimetatud objektidele siseneda üksnes siis, kui see on vajalik päästesündmuse väljaselgitamiseks.

VALDAJA TEADMISEL!!! Ehk kui on sisenenud krundile valdaja teadmata, siis on tema õigused lõppenud! Ehk kui olen korteris ja näiteks naine kes on valdaja ja on tööl, siis nägemist! Jne.
Nii lihtne see sedus ongi :)
Betoon on meie sõber!
betoonieri@gmail.com
+37255670626
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Urmas »

No tere hommikust! Kas peab ikka alati ette teatama oma kontrollkäigust? Istun perega aias, grillil on vorstid, limpsin õlut ja läheb Päästeameti inspektor MINU!!! krundist mööda ja otsustab kontrollida maja tuleohutust. Kas saadate ta pikalt ja ässitate koera talle kallale või lepite üle aia rääkides kokku kontrollimise järgmise nädala teisipäevaks või ikka lubate tal kohe kontrollida? Mina paneks koera ketti ja laseks ametniku kohe sisse. Enam-vähem seaduskuuleliku kodanikuna ei ole mul midagi karta.
Hämmastuses ja pettunud!? Ma ei saa enam aru, et kus kohast on mul pärit arvamus, et siinse foorumi osade registreeritud kasutajate(kellede erialaseid arvamusi ma austan ja alati võtan teadmiseks) on targemad kui EV eelarvet koostavad, allkirja(ministrid) ja heakskiidu(Riigikogu) andvad tegelinskid või Delfi anonüümsed kommentaatorid??? Mõnede anonüümikute mõttemaailm on nagu on ja las ta siis olla.
Loomulikult on ka mind juba aastaid pannud hämmastama kõrgete riigiisade kinnisidee EV eelarve koostamisel trahvidest saadava tulu numbrite kirjutamine EV eelarvesse. Minu arvates üks totramaid eeldusi, mis üldse olla saab EV kodanike suhtes! Et nagu eelmainitute ja 101 "kõikse targema" eelduste järgi me peamegi rikkuma seadusi-määrusi-juhendeid? Aga mis siis saab kui teeks kodanikuallumatuse aktsiooni ja ei rikuks mitte ühtegi seadust-määrust-juhendit, millede eiramise eest on ette nähtud rahalised sanktsioonid??? EV pankrotis?? Kas EV muutub Stalini aegseks Nõukogude Liiduks või Põhja-Koreaks, a`la andke inimene, küll põhjuse leiame? Hetkel veel ei usu seda varianti või olen liiga sinisilmne/lihtsameelne!?
Eks isegi käi vahest mõningate ettekirjutuste-määruste-juhiste jms selliste lolluste järgimisega nö "piiri peal", aga totruste üle vaidlemine mulle pakub see pigem lõbu, saab palju aru ametniku tegelikust mõttemaailmast või on tema ajukäärudes stagnatsioonist.
Juhtum elust enesest. :)
Tegevuskoht: Tallinna Kaubamaja
Tegevusaeg: Eelmise sajandi 80-te lõpp või 90-te algus(vabandust, no ei mäleta enam täpselt)
Tegelased: Ostja(mina) ja Müüja
Taustaks noorematele foorumi lugejatele: Tol ajal müüdi igatsugu esmatarbe ja toidukaupu, kas limiteeritult talongide alusel või ostukaardi ettenäitamisel. Sattudes mingil hetkel Tallinna Kaubamajja, oli seal müügis padjapüüre ja voodilinu. Oli soov osta kaks padjapüüri ja tol hetkel isegi(!) järjekorda polnud.
O: Palun kaks padajapüüri.
M: Ostukaart palun.
O: Mul ei ole, aga ma räägin eesti keeles ja mul on taskus Nõukogude Liidu kodaniku pass, kus on tempel, et oman Tallinna sissekirjutust(hädavalena ütlesin, et olin pikalt komandeeringus Kirgiisi NSV-s)
M: Ei loe. Ma ei tohi müüa ilma ostukaardi ettenäitamiseta(pidi ainult näitama, mitte, et sinu ost oleks isikustastult registreeritud).
O: Mis on Nõukogude Liidus tähtsam- kas ostukaart või Nõukogude Liidu kodaniku pass? (Ma ei tea miks, aga tol hetkel tuli millegipärast meelde Majakovski "Luuletus Nõukogude passist"

Kuid selle

ma esitan aardena,

millist ei ole

seni maailm veel näinud

kordagi.

Las tunnevad

kadedust.

Mina olen

Nõukogude Liidu

kodanik.


M: Ostukaart!!!(kusjuures ta ütles seda veel nii südamest tuleva tõsise näoga või ei suutnud mina tuvastada tema "pokkerfeisist" irooniat)
O: ???:shock: (See vastus oli minu jaoks nii-nii naljakas, aga ma väga suure tahtejõuga hoidsin ennast tagasi, et mitte valju häälega naerma hakata) Kas sellest ei piisa, et mul on NL pass, milles on ka tempel Tallinnasse sissekirjutusega?
M: Ei, ma ei saa müüa, sest osakonna juhataja jälgib mind ja kui ilma ostukaardi ettenäitamiseta müün, võetakse mul preemia ära.
O: Näidake palun, kus see osakonna juhataja on, ma lähen ja küsin tema käest nõusoleku kahe padjapüüri müümiseks.
Millegipärast müüja ei osutanud juhatajale, vaid keeras need minu poolt soovitud kaks padjapüüri paberisse ja küsis raha.

Kokkuvõtteks- palun, ärge vahetage rolle ja laskuge selle müüja tasemele! Ei tehta teile mitte mingisugust trahvi kui te oskate inimlikult ametnikega rääkida! Isegi kõige juhmakam ametnik on inimene, lihtsalt tuleb osata tema "G-punkt" üles leida. :)
Veel elust enesest. Käisid ka mõned aastad tagasi ametnikud kontrollimas kodu tuleohutust. Jah, korteris oli kõik korras, aga keldris(seal on katel) olid puudused. Mis te arvate, kas tehti trahvi? Vale arvamus! Ei, hoopis etttekirjutus tehti ja anti anti aega paar kuud puuduste likvideerimiseks. Ainuke asi, mille peale ma sain tigedaks, oli see, et see, nõuded, mida nõudsid ametnikud, oli "salastatud" ehk tasuline, aga selles ei olnud süüdi kontrollid. Siinses foorumis on kusagil selle juhtumi kohta eraldi teema.
Selle asemel, et vinguda, tuleks ära õppida funktsionnalne lugemine(http://www.syg.edu.ee/lastevanematekool ... eseks.html) ja mõelda läbiloetu üle natuke loomingulisemalt! :)
Lugemis- ja vaatamissoovitus! Minu arvates on elu palju lihtsam kui asju vaadata läbi raamatute ""Vahva sõduri Švejki seiklused ilmasõja kestel", "Jah, härra peaminister" või teleseriaali "Hallo-hallo" peategelaste mõttemaalima.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
seadus
külaline

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas seadus »

No tere hommikust! Kas peab ikka alati ette teatama oma kontrollkäigust?


Täiesti uskumatu, et ei saa inimene aru milleni link viis :D "Oina järjekindlus"

Istun perega aias, grillil on vorstid, limpsin õlut ja läheb Päästeameti inspektor MINU!!! krundist mööda ja otsustab kontrollida maja tuleohutust. Kas saadate ta pikalt ja ässitate koera talle kallale või lepite üle aia rääkides kokku kontrollimise järgmise nädala teisipäevaks või ikka lubate tal kohe kontrollida? Mina paneks koera ketti ja laseks ametniku kohe sisse. Seaduskuuleliku kodanikuna ei ole mul midagi karta.


See on Sinu vaba voli sedasi käituda, mis ei laiene teistele.

Kõik ülejäänu tekst on mõtetu alateema risustamine, mille võiks ära kustudada!
officer
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 499
Liitunud: 19 Jaan 2014, 09:19
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 5 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas officer »

Urmas, mulle tundub, et olen ka sinu partei liige (isa oli mul advokaat)!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Urmas »

seadus kirjutas:See on Sinu vaba voli sedasi käituda, mis ei laiene teistele.
Sul on õigus, aga see minu vaba voli ei tekita minu jaoks selliseid probleeme nagu teemaalgatajale ja mõnedele kommetaatoritele.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Re:
külaline

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Re: »

Mõista-mõista, mitu suitsu/vingu andurit saab trahvisumma eest?
Miinimum/maksimum trahvi eest?


Omaette teema nende kasust aga hankimine ja ülespanek olid nii lihtsad, et ma ei viitsi omaette teemade peale end kulutadagi. Olles ka ühe pensionäri trahvilugu lähedalt näinud. Oi, kui palju juttu enne, ajal ja pärast. Ühe väikese ostu asemel. Juturahvas ja laulurahvas.
Ups. Peaks minema ja patareid tagasi panema, eelmise huilge ajal sai välja võetud, äkki saan ka ametnikelt loengu, kui palju patareisid trahvi eest osta oleks saanud.
-virks-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 187
Liitunud: 28 Apr 2013, 12:38
On tänatud: 10 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas -virks- »

betoonieri kirjutas:Püüame nüüd ka vastuseni jõuda!
https://www.riigiteataja.ee/akt/13314859

§ 39. Valdusesse sisenemine ja dokumentide nõudmine
(1) Riiklikku järelevalvet teostav ametiisik võib siseneda valdaja teadmisel ja juuresolekul tema valduses olevale piiratud või tähistatud kinnisasjale, ehitisse, eluruumi või ruumi järelevalve teostamise ja tulekahju tekkepõhjuse väljaselgitamise eesmärgil. Valdaja teadmiseta ja talle juuresviibimise võimaluse andmiseta võib nimetatud objektidele siseneda üksnes siis, kui see on vajalik päästesündmuse väljaselgitamiseks.

VALDAJA TEADMISEL!!! Ehk kui on sisenenud krundile valdaja teadmata, siis on tema õigused lõppenud! Ehk kui olen korteris ja näiteks naine kes on valdaja ja on tööl, siis nägemist! Jne.
Nii lihtne see sedus ongi :)
Viita ikka kehtivale seadusele.
betoonieri
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 23 Mai 2012, 06:39
Asukoht: Tallinn Nõmme
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas betoonieri »

Väga hea tähelepanek! :)
https://www.riigiteataja.ee/akt/123032015137?leiaKehtiv
§ 39`1. Riikliku järelevalve erisused
Betoon on meie sõber!
betoonieri@gmail.com
+37255670626
Vasta