suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
-virks-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 187
Liitunud: 28 Apr 2013, 12:38
On tänatud: 10 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas -virks- »

Külaline kirjutas: 18 Veebr 2018, 13:13 Veel üks näide kui riik loobus hoolitsemast ja ei käigi enam ukselt uksele koputamas.

Urmas
Kust sellised teadmised?

Päästjad käisid ja käivad ka edaspidi kodudes NÕUSTAMAS!
Päästjad ei kontrolli ega trahvi kedagi.
Inimene peab ise soovi avaldama, et päästjad talle külla läheks ja nõustaks. Keegi ei tungi jõuga sisse.
Kui kodus puudub suitsuandur, siis see paigaldatakse (tasuta).

Need, kes käivad kontrollimas ja vahel ka trahvimas, on järelvalve ametnikud (sõidavad väikese autoga, mitte tuletõrjeautoga). Neid ei pea kutsuma - tulevad ise :)
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 414
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

See, suitsuandurite puudumise eest mittetrahvimise seadus pidi alles järgmisest aastast kehtima hakkama, aga korstnapühkija akti puudumise eest?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Urmas »

-virks- kirjutas: 18 Veebr 2018, 13:33 Kust sellised teadmised?

Päästjad käisid ja käivad ka edaspidi kodudes NÕUSTAMAS!
Päästjad ei kontrolli ega trahvi kedagi.
Inimene peab ise soovi avaldama, et päästjad talle külla läheks ja nõustaks. Keegi ei tungi jõuga sisse.
Kui kodus puudub suitsuandur, siis see paigaldatakse (tasuta).

Need, kes käivad kontrollimas ja vahel ka trahvimas, on järelvalve ametnikud (sõidavad väikese autoga, mitte tuletõrjeautoga). Neid ei pea kutsuma - tulevad ise :)
Virks, kas ma olen kusagil kirjutanud, et päästjad käivad kontrollimas ja trahvimas? Oma teada ei ole. Milleks taolised märkused?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Jälle kaks kodanikku, kes arvasid, et teevad kodanikuallumatust ja ei osta andurit, eriti, et riik ka enam trahvima ei tule. Tulemuseks kaks hukkunut.

Urmas
Külaline
külaline

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 02 Mär 2018, 19:33 Jälle kaks kodanikku, kes arvasid, et teevad kodanikuallumatust ja ei osta andurit, eriti, et riik ka enam trahvima ei tule. Tulemuseks kaks hukkunut.

Urmas
Unustasin viite https://www.ohtuleht.ee/862555/kohtla-j ... urgistusse

Urmas
Külaline
külaline

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Gaas on üks jaburamaid kütteliike.
Liiga tihti lendavad õhku terved kortermajad, venemaal, ameerikas kui euroopas. Kõik tänu sellele nn.odavale gaasile. Lisanduvad veel hordide kaupa lämbujad.
Ei aita sellise ebastabiilse plahvatusohtliku lõhkeaine vastu ükski andur, kõik taandub inimliku eksimuse, lohakuse ja tehnilise force majori tõttu looduslikuks valikuks.

Isiklikult mina üritan mitte külastada maju, milles kasutatakse gaasi kütteks või sõõgi valmistamiseks.
See on minu isiklik kiiks või foobia, mis paraku tugineb faktidele.
Külaline
külaline

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Lisaks vinguandurile paigaldaks ise ka gaasilekke anduri kui oleks gaasi kasutaja.
Voltamper
külaline

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Eks igal "mugavusel" on omad miinused. Kui sa kümnete aastate jooksul sentigi ei investeeri ongi tulemused käes ning gaasi puhul on need kahjuks fataalsed.
Kui puuküttega majades nõutakse iga aasta korstnapühkija akti, siis kuidas on lugu gaasiküttega?
Külaline kirjutas: 02 Mär 2018, 21:53 Gaas on üks jaburamaid kütteliike.
Liiga tihti lendavad õhku terved kortermajad, venemaal, ameerikas kui euroopas. Kõik tänu sellele nn.odavale gaasile. Lisanduvad veel hordide kaupa lämbujad.
Ei aita sellise ebastabiilse plahvatusohtliku lõhkeaine vastu ükski andur, kõik taandub inimliku eksimuse, lohakuse ja tehnilise force majori tõttu looduslikuks valikuks.

Isiklikult mina üritan mitte külastada maju, milles kasutatakse gaasi kütteks või sõõgi valmistamiseks.
See on minu isiklik kiiks või foobia, mis paraku tugineb faktidele.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Urmas »

https://parnu.postimees.ee/4428881/foto ... 1494473310
Ei teagi, kas peaks Pärnu Päästeametile anonüümse vihje saatma, et naabritel oli töötav suitsuandur? See iroonia on mõeldud kõigile nende anonüümsetele ja registreeritud kasutajatele, kes virisevad, et riik on teinud suitsu- ja vinguandurid kohustuslikuks.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ikka ja jälle, ärme laseme päästeametnikke kontrollima oma elamist, äkki leiab midagi, mille eest trahvi teha. Nüüd aga jooksid inimesed ise, et päästeametnikud tuleksid ja kontrolliksid nende elamist.
Tuletasin meelde selle teema algust ja esimesest leheküljest edasi ei läinud, sest ei taha ilusat pühapäeva hommikul tuju rikkuda nii paljude kommentaatorite kirjutatud lollustega.
Lugege siis seda, ehk tuleb mõistus pähe ja ei hakka koonerdama andurite arvelt ja teinekord lubate ka päästeametniku kontrollimiseks sisse. https://www.ohtuleht.ee/901884/fotod-su ... datud-maju
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Õpi lugema
külaline

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Õpi lugema »

Urmas kirjutas: 14 Okt 2018, 06:58 Ikka ja jälle, ärme laseme päästeametnikke kontrollima oma elamist, äkki leiab midagi, mille eest trahvi teha. Nüüd aga jooksid inimesed ise, et päästeametnikud tuleksid ja kontrolliksid nende elamist.
Tuletasin meelde selle teema algust ja esimesest leheküljest edasi ei läinud, sest ei taha ilusat pühapäeva hommikul tuju rikkuda nii paljude kommentaatorite kirjutatud lollustega.
Lugege siis seda, ehk tuleb mõistus pähe ja ei hakka koonerdama andurite arvelt ja teinekord lubate ka päästeametniku kontrollimiseks sisse. https://www.ohtuleht.ee/901884/fotod-su ... datud-maju
Kurb lugu! Riik võiks rohkem kontrolli teha kütteseadmetele! Aga, ametnik astub siiski kodaniku omandisse, vaid seadust järgides, ehk valdaja teadmisel! Järjekindel peaga vastu seina tagumine. Sinu kõnepruuk "kirjutatud lollustega" näitab vigast kasvatust! Hea kasvatusega, kirjutatakse, kirjutatud rumalustega! Veel parem kui selle jätaks üldse kirjutamata!
Külaline
külaline

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Õpi lugema kirjutas: 14 Okt 2018, 10:22 Aga, ametnik astub siiski kodaniku omandisse, vaid seadust järgides, ehk valdaja teadmisel! Järjekindel peaga vastu seina tagumine.
Kas sa oled ikka teema pealkirja ja kõik eelneva 5,5 lehekülge mõttega läbi lugenud ja aru saanud väga suure osa kommentaatorite poolt? Vaevalt, muidu sellist kommentaari poleks kirjutanud. Sellest ka minu iroonia osade kommentaatorite aadressil. Kasvõi järgnev mõttelaad sellest teemast
andur kirjutas: 11 Apr 2016, 21:58 Mis minu majas, see minu oma, minu jaoks ja mitte ükski pooletoobine ega kolmveerandtoobine ei saa näha ja katsuda minu vara.
Viimasel ajal on riik väga hoolitsema asunud minu elu-olu ja käekäigu eest, äituma, saan ise hakkama.
Kui abi vajan, annan teada.
Kahjuks võib olla taolise mõtteviisiga isiku või temast sõltuvate(lapsed) jaoks olla hilja.

Urmas
Vasta